O wszystkim na tematy prawne
elfik
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2008 08:55

Rasizm - zaatakowana w autobusie, co robić?

Postautor: elfik » 27 paź 2008 23:05

witam. wlasnie dzis padlam ofiara rasizmu. zostalam pobita przez czarna "kobiete". chcialabym wiedziec gdzie moge to zglosic. mieszkam w londynie.rozmawialam juz z policja ,bylam tez w szpitalu.chcialabym wiedziec czy sa jakies polskie organizacje ktore pomgaja osobom w sytuacji podobnej do mojej.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 paź 2008 00:49

tak bez powodu ?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 paź 2008 09:25

usercostam: co wg ciebie jest wystarczajacym powodem zeby pobic kobiete ? halo, zyjemy w cywilizowanym swiecie i tu obowiazuje prawo, bynajmniej nie dzungli

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 paź 2008 09:29

Artur a to ze sie dostanie w twarz od kogos o innym koloze skory tu juz jest rasizm?

Ktos pijany o innym koloze skory niz twoja podwala sie na imprezie do twojej panny, wychodzicie na dwor, obijasz klienta. Obijasz go dlatego ze byl np zielony czy dlatego ze macal ci dziewczyne?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 paź 2008 09:38

Artur a to ze sie dostanie w twarz od kogos o innym koloze skory tu juz jest rasizm?

nie, to jest poprostu brak umiejetnosci samoobrony ;)

A na serio to wiem o tym doskonale i to jest chore. Ale poczekajmy co elfik napisze, nie fantazjujmy na zapas, od tego jest taki nowy temat w hydeparku, ten co go kaslawka podkreca :P

elfik
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2008 08:55

Postautor: elfik » 28 paź 2008 10:25

to byl rasizm z jej strony. bylam w autobusie z moja poltora miesieczna corka. jej corka zaczela plakac. pani sie bardzo wkurzyla, zaczela krzyczec na swoje dziecko,uderzyla ja.potem przeniosla zlosc na mnie.powiedziala swojej corce zeby kopala moj wozek bo to biale dziecko. chcialam wyjsc z autobusu ale mnie nie wypuscila.jak juz mi sie udalo wyjsc wybiegla za mna,pociagnela mnie za wlosy i rzucila na ziemie.potem zaczela mnie kopac.powod byl taki ze jej corka rozdarla sie na caly autobus a ona nie potrafila jej uspokoic.na cale szczescie nie zrobila nic mojej corce.to sie stalo wczorajw sheperds bush pod polskim sklepem.moze ktos to widzial z was nawet.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 paź 2008 10:29

Policje sie wzywa od razu, i do tego najlepiej miec swiadka. Takie cos to regularna napasc. A jezeli jeszcze ktos potwierdzilby slowa o kopaniu wozka bialego dziecka to "hate speech". Gdybys tylko miala swiadka zdarzenia i policje zeby miec dane tej osoby.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 paź 2008 10:44

w autobusach jest czesto monitoring, mozna takze sprawdzic kierowce w danym dniu, napewno widzial ale czy "widzial" to inna sprawa. jesli skanowala oysterke to juz masz jej dane. da sie napewno ja znalezc, tylko czy policji bedzie sie chcialo.

usercostam: byla biala, wystarczajacy powod czy masz cos do dodania ?
Ostatnio zmieniony 28 paź 2008 10:46 przez Artur79, łącznie zmieniany 2 razy.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 28 paź 2008 10:44

i wszystko jasne

elfik mam nadzieje ze usadzisz "ta pania" - w autobusach jest cctv wiec nie powinnas miec problemu z dowodami

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 28 paź 2008 10:48

Cytat z raportu policyjnego:

CCTV at this moment was out of order.

Czego nie zycze aczkolwiek takie sa realia. A dalsza czesc zajscia byla poza autobusem wiec jezeli to jakas w miare sensowna okolica kolejne CCTV powinno to zlapac.

elfik czy masz cokolwiek w sensie danych, swiadkow itp?

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 paź 2008 10:53

Nie ma mozliwosci zeby kierowca nie widzial takiej szarpaniny w autobusie i poza nim, musisz do niego dotrzec co nie powinno byc trudne, przeciez znasz numer autobusu, godzine i trase. Czemu Ci nie pomogl ? Czemu nie wezwal policji ? Jak zachowala sie reszta pasazerów ? Nie zawiadomienie policji w takim przypadku to tez przestepstwo, jakby ktos nie wiedzial. Do udzielenia pomocy prawo nie zmusza ale masz wezwac pomoc.

elfik
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 23 paź 2008 08:55

Postautor: elfik » 28 paź 2008 11:56

kierowca jest winny bo ja krzyknelam ze chce wysiasc i przycisnelam kilka razy guzik ale on to zignorowal.mam swiadkow...tam bylo dosc duzo ludzi....opisali ja dokladnie ,ja tez ja pamietam...z kierowca tez rozmawiali...poza tym to sie stalo pod polskim sklepem i pracownicy tez to widzieli....bardzo duzo ludzi to widzialo....policja tez przyjechala na miejsce ale niesety jej juz nie bylo....w autobusie byly same kobiety i dzieci wiec sie bali ja zatrzymac.dzis maja przejzec cctv,maja tez zjawic sie u mnie w domu.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 28 paź 2008 12:00

powiedz im zeby sprawdzili czy oysterke klikala, ale powinni chyba sami na to wpasc i dokladnie im opowiedz jak zachowal sie kierowca, nie pomogl, nie zareagowal, niech tez dostanie po dupie

JORDIN17
Emigrant
Posty: 163
Rejestracja: 11 paź 2008 17:58

Postautor: JORDIN17 » 28 paź 2008 12:20

To musiala byc jakas wariatka,biedne to jej dziecko,odrazu trzeba byl policje wezwac i kierowce tez zaskarzyc on powinien dbac o porzadek w autobusie i powinnie otwierac drzwi,pewnie ona itak by za toba wysiadla,mam nadzieje ze ja zlapia ,ciezko bedzie jezeli nie masz imienia ale dobrze ze jest cctv,moja tylko rada-taka baba to do wszystkiego jest zdolna miej pewnosc zeby ona sie nie dowiedziala gdzie mieszkasz i jak sie nazywasz,jak niewie jak sie zajmowac dzieckiem to wogole nie powinna ich miec ,az mi sie goraco zrobilo jak to slysze,moj maz jest czarny ale napewno nie pozwolilby zeby jakies babsko tak mnie traktowalo i jak on bylby w tym autobusie napewno by zareagowal,zwlaszcza ze bylas z malutkim dzieckiem,1,5 miesiaca,to babsko jakies chore,moze jej narkotykow braklo albo lekow.Bardzo mi przykro z powodu tego co cie spotkalo.Mam nadzieje ze ja szybko zlapia i soe z nia rozprawia.POZDRAWIAM

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 paź 2008 12:25

Elfik,
Jesli istotnie podlozem byla nienawisc rasowa to padlas ofiara tzw "hate crime" ktore jest w tym kraju traktowane przez policje bardzo powaznie.

What is racial hate crime?
Race crime doesn't just mean when someone becomes a victim because of the colour of their skin. It also includes nationality, culture and language.

Any racial hate crime that is reported to the police is treated seriously, even if it could be classed as a minor incident, because of the fear that racist crime can create within communities.


Powinnas zawiadomic policje ze padlas ofiara wlasnie "hate crime a nie zwyczajnego przestepstwa:

Reporting a racist crime
If you've been the victim of a crime and you think that you were targeted because of your race, you should make it clear to the police officer when you're giving your statement.


http://www.direct.gov.uk/en/YoungPeople ... G_10027721

Jesli tylko masz swiadkow to nie powinnas miec jakichkolwiek problemow z dochodzeniem sprawiedliwosci.
Pozdrawiam i powodzenia.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości