O wszystkim na tematy prawne
sly-81
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2008 17:46

Problem ze zwrotem depozytu

Postautor: sly-81 » 16 paź 2008 17:57

Mam problem z odzyskaniem depozytu od agencji mieszkaniowej. Minął już ponad miesiąc od wygaśnięcia umowy wynajmu, a agancja wciąż się uchyla od zwrócenia mi należnego depozytu. Przebywam obecnie w Polsce, dlatego też kontaktowałem się z tą agencją wielokrotnie- telefonicznie, ale to nie przynosi żadnych rezultatów, w tym momencie nawet nie odbierają ode mnie telefonów. Myślę, że chcą wykorzystać fakt iż jestem w Polsce i przywłaszczyć pieniądze.

Co powinninem zrobić i czy moge załatwić tę sprawę bez przyjazdu do Londynu :?:

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 16 paź 2008 20:34

Moving Out
At the end of the tenancy, check whether you are leaving the property and its contents in the condition in which it was let to you - allowing for fair wear and tear- and check that you have paid your rent and any other expenses. Then agree with your landlord or agent how much of the deposit should be returned to you.

Within 10 days – you should have received the agreed amount of the deposit.


http://www.direct.gov.uk/en/TenancyDeposit/DG_066373


Pogrzeb na tej stronie, tam jesyt tez napisane jak rozwiazywac dysputy. Normalnie bez obecnosci w UK raczej by sie nie obeszlo, ale jak znam zycie wystarczy ich troche postraszyc - oficjane pisemko z zadaniem zwortu depozytu i podaniem terminu powinno pomoc.

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 17 paź 2008 11:02

A od kiedy mieszkales w tej nieruchomosci? Czy Twoj depozyt byl chroniony w TDS?

Telefonicznie to malo zalatwisz. Wyslij im oficjalny list, ze zadasz zwrotu depozytu lub zlozysz wniosek do small claim court. Uzyj moze adresu zwrotnego jakiegos znajomego w UK, bo jak wyslesz taki list z PL to nie przejma sie zbytnio grozbami z Twojej strony.

sly-81
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2008 17:46

Postautor: sly-81 » 18 paź 2008 09:43

Mieszkalem tam od 04/09/07.Czyli moj depozyt powinien byc chroniony TDS.Dzieki za odpowiedzi :)

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 18 paź 2008 09:46

Czy po 14 dniach od podpisania umowy wynajmujacy poinfarmowal Cie, w ktorym z zdaje sie 3 funduszy zdeponowany jest Twoj depozyt?

To od kiedy mieszkales jest nie istotne, wynajmujacy leca w kulki czesto gesto. Mam nadzieje, ze masz umowe aby podeprzec sie dokumentami potwierdzajacymi wynajem?

pozdrawiam

sly-81
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2008 17:46

Postautor: sly-81 » 19 paź 2008 08:04

Posiadam umowe w ktorej dokladnie jest zapisana wartosc depozytu,czas w jakim zostanie on zwrocony oraz nazwe firmy w ktorej jest zdeponowany depozyt.Wiec jest sie czym podeprzec w razie sprawy sądowej.

sly-81
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 16 paź 2008 17:46

Postautor: sly-81 » 29 paź 2008 17:18

No i sprawa zakonczyla sie happy endem.Wystarczyl jeden tel.do agencji.Powiedzialem im ze mam zamiar za kilka dni wyslac list wzywajacy do zaplaty depozytu i beda mieli na to siedem dni.Dwa dni po tel.Pieniadze znalazly sie na koncie :D


Dzieki za pomoc :D

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 29 paź 2008 21:03

Prosze uprzejmie :) i ciesze sie ze sie udalo.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 39 gości

cron