O wszystkim na tematy prawne
aikidudi
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 wrz 2008 03:11

Nastoletni dresiarze - pomocy!

Postautor: aikidudi » 12 wrz 2008 03:18

Witam,
mamy problem, który pojawił się jakieś pół roku temu ale teraz przybrał na sile.Od dwóch dni nasze okna atakowane są przez młodych dresiarzy, którzy rzucają błotem. Dzis nie wytrzymałem i pobiegłem za nimi. Dzwonilismy oczywiście kilkakrotnie na policje, ale powiedzieli ze jestesmy w kolejce :shock:
Nie wiem jak możemy poradzić sobie z tą sprawą. Kto nam może pomóc skoro na policje nie można liczyć??
Najgorsze jest to, że wracam póxno z pracy i tylko moja druga połówka jest w domu i bardzo się boi. Co będzie gdy rozbiją szybe w oknie??
Mam już tego dosyć! Dziś byłem tak zly, że gdybym dorwał któregoś z nich to nie wiem co by było.Wiem, że nie mogę nic im zrobić-oficjalnie, ale kto nam pomoże w takiej sprawie? co robić? doradźcie proszę...

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 12 wrz 2008 09:23

Nie biegaj za nimi gdy sa w grupie bo moga nabrac odwagi i zwyczajnie Cie przekopac. Jesli juz to dorwij jednego jak bedziesz go gdzies widzial samego na ulicy, najlepiej tego ktory jest w ich grupie najwazniejszy. Mozesz sprobowac zrobic im zdjecia, sama swiadomosc tego ze masz ich twarze moze ich troche ostudzic.

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 12 wrz 2008 09:52

Gdzie sie dzieja takie cuda ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 12 wrz 2008 11:10

Tak, gdyby znowu rzucali, warto by bylo to nagrac.
Innych pomyslow nie mam.

jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Postautor: jacklawyer » 13 wrz 2008 21:05

Zgadzam sie z powyzszymi poradami - dlatego podsumuje:

1. Nagraj zdarzenie (nawet od srodka z domu) bedziesz mial na nagraniu tylko sceny kup blota rzucanych na szyby ale zdarzenie bedzie zarejestrowane
2. zrob jakies zdjecie - wystarczy jedna twarz - jesli dogonisz gnoja zrob mu tylko fote - nic wiecej !! Zadnych rekoczynow - dobrze jak bedziesz mial swiadka
3. Zglos na policje (oryginaly dowodow zachowaj - do akt daj kopie)

zarzut common assault i naruszenie public order, oszacuj straty (spokojnie mozesz powiedziec ze musiales wymienioac szyby) skombinuj rachunki - zaloz sprawe cywilna w County Court z s.1 Protection Against harassment Act 1997

Jesli masz jakies pytania zadzwon 07894432194 (porady bezplatne)

JK
adwokat


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 3 gości