O wszystkim na tematy prawne
tiler4u
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2008 21:40

Problem z nieuczciwym sprzedawcą samochodów [Tradem]-pomocy

Postautor: tiler4u » 22 sie 2008 22:02

Witam,

Otóż mam mały problem. We wtorek byłem oglądać samochód u tzw TRADERA, dealara. Samochód jest używany. Byłem zainteresowany i chciałem odebrać samochód następnego dnia, Pan sprzedawca oświaczył że musi pobrać zadatek. Więc podpisałem umowę i wpłaciłem kaucję. Samochód miał MOT tylko na następne 3 dni oraz nie miał Road TAXU. Sprzedawca zaproponował że zrobi dla mnie MOT za 100 funtów z tym że jeżeli wynikną jakieś naprawy on pokryje wszystkie koszta. Więc się oczywiście zgodziłem. Wszytsko wyglądało wporządku, samochód był w wiarygodnym punkcie MOT. Następnego dnia, tj w czwartek miałem odebrać samochód z gotowym MOT. Jednak okazało się że samochód posiada drobne usterki i musi być naprawiony. Jednak aby móc sobie wykupić Road TAX zapłaciłem resztę za samochód podpisałem umowę, wziołem wszystkie papiery. Wykupiłem ubezpieczenie i road tax aby następnego dnia bezpiecznie dojechać do domu. Kolejny termin odbioru był dzisiaj w sobotę. Zadzwoniłem do sprzedawcy po czym mi oznajmij że MOT jest gotowe i wszystkie usterki zostały napraione, jednak ja nie mogę odebrać samochodu ponieważ samochód ma USZKODZONĄ SKRZYNIĘ BIEGÓW :O Sprzedawca oznajmił że samochód musi być najpierw naprawiony za nim go dostanę. Dowiedziałem się również że firma w której kupuję ten samochód pokryje wszystkie koszta naprawy. Zastanawia mnie jak naprawią skrzynię biegów skoro jutro jest już sobota i mamy bank holiday weekand a następny termin odbioru samochodu został wyznaczony na wtorek.

Jutro jadę do do tego tradera wyjaśnić całą sytuację. Czy mam jakiekolwiek prawa i mogę zgłosić jakiekieś roszczenia. Zaznaczam że samochód w dalszym ciągu nie został ODEBRANY.

Zamierzam poprosić srzedawcę o pisemne potwierdzenie wyznaczonego terminu odbioru samochodu, potwierdzenie pisemne naprawy skrzyni biegów oraz chcę aby pisemnie mi potwierdzono że samochód nie będzie odebrany bez ponownej jazdy próbnej po naprawie.

Czy to wystarczy. Proszę o jakieś sugestię.

Pozdrawiam.

jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Postautor: jacklawyer » 24 sie 2008 13:24

Jesli podpisales umowe kupna samochodu a ten nie jest sprawny i sprzedawca sam to zaznaczyl proponuje zrobic natychmiastowe rescission for frustration of contract - tj rozwiazanie umowy z tytulu jej niedotrazymania - trzeba zaznaczyc, ze time os of the essence - i jako condition od contract nie zostal dotrzymany.

Proponuje wycofac pieniadze i dec sobie spokoj z tym Traderem - nie pachnie mi on najlepiej. A jesli na uszkodzone auto zalatwil MOT to jest to juz ewidentna lewizna. Bardzo to zalatuje.

Jak juz p[rzy sprzedazy kleka skrzynia to jutro poleci ci most albo powystrzelaja panewki i bedzie silnik do wymiany. It's a big no, no! Get out of it now. To moja rada.
JK
adwokat


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości