O wszystkim na tematy prawne
niunia77
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2008 16:28

Tax code BR - kilka pytań?

Postautor: niunia77 » 01 sie 2008 16:44

witam wszystkich;]
Mam pewien problem zwiazany z naliczaniem podatku przez mojego pracodawce i mam nadzieje,ze w miare mozliwosci pomozecie mi go rozwiazac:).Mianowicie jestem w Londynie od miesiaca i pewne jak wiekszosc z was moje poszukiwanie pracy zaczelam od Agencji Pracy.Obecnie jestem zarejestrowana w 3 ,ale tak naprawde zlecenia i to sporadycznie(raz na tydzien jedniodniowe)dostaje tylko z jedenej z nich,wiec nie zrabiam wiecej niz 100 ,takze nie ma tu problemu odliczen.Schody zaczynaja sie jesli chodzi o druga prace, ktora znalazlam sobie na wlasna reke.Jest to siec restauracji dzialajaca na terenie Angli...moje dwa ostatnie payslipy przerazily mnie,z zarobionych 200Ł zabrali mi 50!,przyjechalam tu tylko na wakacje takze wiadomo chce zarobic jak najwiecej w jak najkrotszym czasie,takze suma potracen jest dla mnie olbrzymia, czy istnieje sposob na zmiane tax codu , bo na moim payslipie widnieje BR!
dodam ze mam juz zabookowne spotaknie odnosnie IN ale czy to cos zmieni, no i czy uda mi sie odzywskac potracone kwoty?
z gory dziekuje za pomoc i pozdrwiam

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 01 sie 2008 17:13

Sprawdz ten temat i jezeli bedziesz miala dodatkowe pytania to je zadaj.

pozdrawiam

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 01 sie 2008 23:39

Zaczelas pracowac dla innej agencji wczesniej. Wobec tego jak przyszlas do nowego pracodawcy to wypelnilas P46 i tam zaznaczylas, ze pracujesz juz gdzie indziej. Pracodawca nie wie ile zarabiasz dlatego wpisal zamiast tax code 543L od razu BR. Dlaczego? Bo jesli gdzies indziej pracujesz, to gdzie indziej juz uwzgledniaja Tobie kwote wolna od podatku (w tym rok L5435).
Jak bedziesz miala NI to nic nie zmieni.
Oczywiscie bedziesz mogla odzyskac CALY podatek ktory zostanie Tobie potracony bo pewnie nie zarobisz w wakacje wiecej niz 5435.
Pamietaj tylko by od wszystkich pracodawcow u ktorych pracowalas i dostalas jakakolwiek kase wziac P45 na podstawie ktorego mozesz odzyskac podatek.

Zmiana kodu podatkowego moze nastapic tylko po decyzji brytyjskiego urzedu skarbowego, a to szybko nie nastapi, szczegolnie w wakacje.

Pozdrawiam
Robert

niunia77
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2008 16:28

Postautor: niunia77 » 02 sie 2008 09:26

wielkie dzięki Robert:],napewno jeszcze sie odezwe

Dona_J
Emigrant
Posty: 101
Rejestracja: 13 lis 2007 09:44

Postautor: Dona_J » 04 sie 2008 21:40

a ile mozna czekac na zmiane kodu? tak sie sklada ze mam niedorozwinietych menedzerow i tez na to czekam.. pytanie tylko ile to potrwa... ehhh


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 14 gości

cron