O wszystkim na tematy prawne
jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Paser handlujący dekoderami

Postautor: jacklawyer » 28 lip 2008 18:12

To wiadomosc dla Admina zasadniczo.

Marc: mam klientke dla ktorej sporzadzilem za darmo taki list (pre-action) wzywajacy oszusta i pasera (ktory sprzedal jej niedzialajacy i oczywiscie nielegalny dekoder) do zwrotu pieniedzy. Ten typ smieje sie jej prosto w twarz i na bezczelnego odmawia zwrotu pieniedzy.

Jak wiesz taki numr spokojnie podpada pod paserke tj 'handling stolen property' zakladam ze naciagacz ma wicej ofiar. Czy wlasciciel strony bylby sklonny by umiescic w tej sprawie (i podobnych) jakies ogloszenie podajace namiary typa i wzor listu do wyslania o zwrot zagarnietych pieniedzy (pomijajac fakt, ze oczywiscie zostanie to zgloszone gdzie trzeba w sensie karnym).

Wyczuwam potencjalny konflikt interesow poniewaz tacy naciagacze tez moga byc ogloszeniodawcami ale potencjalnych ofiar jest wiecej. poza tym niewatpliwy efekt marketingowy bylby taki, ze 'londynek' pomaga walczyc z oszustami. ja moglbym w jakiejs formie poprowadzic taka mini-rubryczke (wystarczy mi barter i jakas mala reklamka) a informacje dla ludzi i jakies porady w tych tematach oczywiscie pro-bono.

Zakladam, ze jako admin funkcjonujesz w jakichs strukturach firmy wlascicielskiej stad jakbys mogl przekazac te propozycje dalej bede wdzieczny za pomoc.

P.s. Nie udzielalem sie ostatnio bo kanikula i mnie sie nalezala ale wracam szczesilwie do zajec zwyklych i pospolitych i bede tu zagladal.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 28 lip 2008 22:19

Jack:

Musze cie (i siebie :D) zmartwic, ale niestety z wlascicielami londynka nie mam nic wspolnego. Jestem wolontariuszem.

Namiary na typa wrzuc od razu tutaj (plus wzor listu) a ja skontaktuje sie z administracja i zapytam czy byliby sklonni wrzucic cos na strone glowna. Mysle ze moze w formie krotkiego artykulu :?: Zapytam.


ps. milo ze wrociles :)

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 29 lip 2008 10:51

Witam.

Jako portal internetowy chcielibyśmy aby informacje zamieszczane u nas na portalu były wiarygodne. Jednakże nie jesteśmy organami ścigania i nie jesteśmy w stanie po wypowiedzi jednej czy dwóch osób bez konfrontacji ze stroną w sprawie. Jeżeli dostaniemy oficjalne pismo od policji brytyjskiej możemy taką informację uznać za wiarygodną, pozostałe informacje informacje traktujemy jako zwalczanie się konkurencji.

pozdrawiam

ps. takie informacje można umieszczać na forum :D

jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Postautor: jacklawyer » 29 lip 2008 23:53

Nie no Vojtas - (ja rozumiem ze wypowiadasz sie w imieniu portalu oficjalnie) Nie wiem czym zasluzylem na postawienie w szeregach oszustow (czy tez oszustow konkurencji oszustow).

Obrot dekoderami polskich stacji bez licencji JEST PRZESTEPSTWEM a dodatkowo wadliwosc i niewiarygodnosc tych urzadzen jest jeszcze brzydka forma wyludzania pieniedzy. takie zjawiska uwazam nalezy pietnowac i to nie ma wielkiego znaczenia czy pokazemy akurat jednego zlodzieja czy jego konkurencje. ja osobiscie jestem za tym by utworzyc tak czarna liste oszustow i umieszczac na niej cala konkurencyjna zapewne wobec siebie ale jednakowo wredna szajke roznych naciagaczy.

Mysle jednak, ze sie omylilem sadzac, ze mnie solicitora zaliczasz do jakiejs konkurencji oszustow. Ba! O tempora o mores! Bardzo cenie ten portal i taka postawa jego wlascicieli bardzo by mnie zasmucila (jesli w czymkolwiek uchybilem lub postawilem w nieslusznym podejrzeniu - bardzo przepraszam ale troche mnie urazil ten post kolegi)
z nalezytym szacunkiem
jacklawyer

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 30 lip 2008 00:07

Jacek,

Vojtas mial na mysli ze nie ma mozliwosci publikowania nazwisk domniemanych oszustow bez jasnych dowodow w sprawie.

Po prostu wrzuc je jako post na forum, please :)

jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Postautor: jacklawyer » 30 lip 2008 07:21

Nigdy nie twierdzilem inaczej. Na mily Bog panowie to sa podstawy mojhego zawodu. Inaczej mamy cala serie 'tort breaches' pt 'interference with commercial relations', 'defamatory publication' albo 'libelous' (jesli za pomoca mediow). Dowody? Alez oczywista oczywistosc - Czy CCJ wystarczy? (a info wrzuce jak najbardziej)

vojtas
Site Admin
Posty: 205
Rejestracja: 29 lip 2014 12:29

Postautor: vojtas » 30 lip 2008 13:54

Po pierwsze Jack nie nazwałem cię oszustem, ani do takowej kategorii nie chciałem przydzielić, chodziło mi tylko o aspekt prawny całego zajścia. Naszym celem jest rozwijanie portalu a nie 'włuczenie' się po sądach.

Obrot dekoderami polskich stacji bez licencji JEST PRZESTEPSTWEM a dodatkowo wadliwosc i niewiarygodnosc tych urzadzen jest jeszcze brzydka forma wyludzania pieniedzy. takie zjawiska uwazam nalezy pietnowac i to nie ma wielkiego znaczenia czy pokazemy akurat jednego zlodzieja czy jego konkurencje. ja osobiscie jestem za tym by utworzyc tak czarna liste oszustow i umieszczac na niej cala konkurencyjna zapewne wobec siebie ale jednakowo wredna szajke roznych naciagaczy.


W pełni się z tobą zgadzam ... jednakże nie możemy tego zrobić oficjalnie bez policyjnych/sądowych orzeczeń. To by sie dla nas skończyło na pobytach w sądach i niekończących się sprawach. Forum może być takim miejscem.

Jeszcze raz podkreślam że moim zamiarem nie było obrażenie Ciebie czy zaliczenia Cię do konkurencji oszustów.

A tak prawdę powiedziawszy to ktoś kto kupuje od pasera też nie popełnia przestępstwa? Jeżeli kupuje trefny dekoder co spowoduje że nie musze płacić za TV, to sie to nazywa kradzież sygnału. Można za to dostać do kilku lat więzienia ;/

z nalezytym szacunkiem
Wojtek[/quote]

jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Postautor: jacklawyer » 31 lip 2008 00:12

Jasne Wojtku,

Nie ma sprawy. Rozumiem. Jakos mi sie tak nie wiem czemu zdalo ze wyladowalem na nizinach spolecznych z paserstwem po spolu. Nie noz zart. Zart. Wierz mi, ze na prawde szanuje to forum i tez dlatego w nim uczestnicze starajac sie szanowac jego zasady. Robicie swietna robote i jestescie juz marka. Bez wazeliny.

Ja mam skryzwienie zawodowe. Wyobrazasz sobie chyba jakie ja historie slysze od klientow na codzien o pracodawcach, landlordach, uslugodawcach. Do Was tutaj tez docieraja odpryski takich 'stories'. Smiem twierdzic, ze mamto w puigulce na sniadanie lunch i kolacje i dwa razy dziennie na extra deser opowiesci o mrozacych krew w zylach 'harassments' evictions and the likes. Trauma gdzie Polak Polakowi.... juz nie wilkiem ale chyba w Parku Jurajskim bym musial szukac czym takim.....

Iunctum - nie wyobrazam sobie zeby oszust was pozywal. poza tym zwroc uwage ze tu w UK nawet osoba w stanie oskarzenia pokazywana njest w telewizji bez rozmytych pikseli (full faced) i nazwisko jest podawane w calosci (przed wyrokiem). Poza tym ja mowilem o sytuacjach post-CCJ. No i ostatnia rzecz gdybym swoja niemadra zachcianka narazil sympatyczny portal i jego ekipe na klopoty prawne to by ze mnie byl ..... (paragraf 4) a nie adwokat nie ?.

Ale oddaje honor i racje. macie swoje polityke redakcyjna i ja absolutnie na sile sie nie wpycham z jakimis ofertami (i moze troche faux pas o tych reklamach bo nie o to szlo - robie kupe rzeczy w L pro bono i dobrze mi z tym) Kazdy dobry uczynek zawsze wraca. A konczac....

Kurcze jesli macie jakis pomysl jednak zeby pogonic roznej masci oszustow to na prawde ja jestem za ..... Dzisiaj znow mialem 2 klientki - dziewczyny pracujace jako warehouse admin za ..... 12,000 no to wola o jakas pomste kiedy Angole zarabiaja 19,000. Ale ja sam nie mam takiej nosnosci jak portal i wszystkich do sadu nie podam ..... Jesli znajdziecie jakis pomysl w ramach swojej poliyki redakcyjnej, ktory nie szkodzac komercyjnej stronie przedsiewziecia da szanse troche dac w skore oszustom, pijawko etc.... bardzo chetnie sie dolacze. Nie jestem Matka Teresa - ja tez pracuje na swoja marke ale mozna i jedno i drugie. No to na tyle. Pozdrawiam
j


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości

cron