O wszystkim na tematy prawne
user1584479
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 04 lip 2008 00:51

Self-employed - jak to zrobić?

Postautor: user1584479 » 04 lip 2008 00:59

witam i prosze o porade,
postanowilam sie zarejestrowac jako self employed,ale nie wiem jak sie do tego zabrac od czego zaczac - chcialabym sie dowiedziec jak to wyglada i osoba pilnujaca dzieci(au-pair) moze sie tez tak zarejestrowac???i jak to wyglada pod wzgledem finansowym-w przyblizeniu oczywiscie:)
:)
bardzo serdecznie dziekuje za pomoc,
pozdrawiam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 lip 2008 08:07

Wiesz co, jako au-pair nie musisz sie rejestrowac jako self-employed. Oczywiscie na upartego pewnie moglabys zarejestrowac sie jako osoba swiadczaca uslugi domowe, tylko po co? Bedziesz wtedy placic podatki i NI.

user1584479
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 04 lip 2008 00:51

Postautor: user1584479 » 04 lip 2008 22:40

bardzo dziekuje za odpowiedz,
tzn chce sie zarejestr.jako self-emp.poniewaz chce zeby liczyly mi sie juz lata pracy i nie chce pracowac jak to mowia"na czarno". Slyszalam ze jesli to zrobie to beda mi sie juz lata pracy liczyly?? czy to prawda??? a moze sie myle? prosze o rade, DZIEKUJE!!!
POZDRAWIAM

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 05 lip 2008 00:21

No i poza tym bedac self-employed mozna ubiegac sie o Tax Credits, po jakims czasie przysluguje Jobseeker's Allowance. Moze pilnujac dzieci swierdzisz, ze warto miec swoje, to wowczas dostaniesz Maternity Allowance. A jak nie bedzie Ciebie stac na mieszkanie a niedawno przyjechalas to bedac self-employed Council dolozy troche lub wiecej Housing Benefit.
Pewnie o czyms zapomnialem.

Forme na zarejestrowanie sie masz tu:
http://www.hmrc.gov.uk/leaflets/se1.pdf

Ten drugi formularz do wypelnienia jest to zlecenie by skladki na ubezpieczenie National Insurance Constributions Class 2 placone przez Direct Debit. Nie musisz wypelniac tego. Mozesz placic gotowka co 3 miesiace. Przyjdzie polecenie zaplaty.

Pozdrawiam
Robert

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 lip 2008 01:03

tzn chce sie zarejestr.jako self-emp.poniewaz chce zeby liczyly mi sie juz lata pracy i nie chce pracowac jak to mowia"na czarno".


gwoli doprecyzowania: "au pair" nie jest traktowane jako praca, wiec nie jest praca na "czarno". Pieniadze ktore dostajesz jako au-pair to "pocket-money" czyli kieszonkowe.

Pozdrawiam.

M.

mateo31
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 08 lip 2008 12:50

Postautor: mateo31 » 08 lip 2008 12:57

serwus. mam pytanie odnosnie rozliczenia cis.....pracowalem na niej a pozniej przeszedlem na kontrakt nie zamykajac jej .... czy moge wliczac rachunki obnizajace mi dochody na koniec roku podatkowego ? bylyby to koszta ktore moglbym poniesc na poszukiwanie zlcen itp


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron