O wszystkim na tematy prawne
blekione
Gastarbeiter
Posty: 29
Rejestracja: 29 paź 2007 17:07

Formularz E400 - pytanie

Postautor: blekione » 30 cze 2008 11:48

Witam
Niedawno w Polsce na mój stary adres przyszło zawiadomienie, że z Anglii został wysłany formularz e400, który ma na celu sprawdzenie czy nie pobieram zasiłków w Polsce. W liście zostało wymienione mnóstwo dokumentów które muszę dostarczyć, łącznie z aktem ślubu, kserem dowodu lub paszportu (potwierdzonych urzędowo), aktem urodzenia dziecka itd. Nie wiem czy to że sprawdzają mnie nie jest związane z tym, że aplikację o Child Benefit składałem kiedy żona z córką była jeszcze w Polsce. Ale wpisując że są one jeszcze w Polsce zaznaczyłem że dnia tego i tego przylatują one do mnie.

W związku z tym że dla mnie jest dużym problemem skompletowanie tej dokumentacji (np. aby potwierdzić ksero dowodu muszę iść do naszej kochanej ambasady) i musiałbym angażować w to rodzinę w Polsce mam pytanie. Czy nie mogę tego załatwić tutaj w Anglii poprzez wykonanie telefonu do biura Child Benefit i ewentualnie wysłania tutaj dokumentów? Nie mam nic przeciwko sprawdzeniu mnie czy nie pobieram nic w Polsce, gdyż nie pobieram, ale oczywiście polska machina biurokratyczna rzuca obywatelom kłody pod nogi. Skoro ktoś wysyła do nich taki formularz to oni mają sprawdzić a nie przerzucać cały obowiązek udokumentowania na mnie.

Proszę o konstruktywne wypowiedzi

@gonzo trzymaj się z daleka :twisted:

Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron