O wszystkim na tematy prawne
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 12 gru 2012 16:24

Na zwyklej (nie Gold) mialam £8500 wiec jak wyzej.

(MF - nadal nie lapiesz?)

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 17:33

Do Ciebie pisałem? skoncz z ta psychologią dla ubogich, i przestań mnie dreczyć.

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 12 gru 2012 17:55

To Ty przestań robić z siebie ofiarę w każdym temacie.

Tu Cię nikt nie napiętnuje i nie dręczy tylko POPRAWIA.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 18:22

To po co te karty? i debety, na jednego londynczyka przypada az cztery karty kredytowe, to nie glopota?dobrze ze czuwasz nademną chwała Ci za to.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 18:28

ma ja pisze o spirali załuzenia.A co tematu nie łapiesz czy tylko moje wpisy czytasz? wyrywkowo poczytaj wczesniejsze wpisy to pokumasz o czym piszę.

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 12 gru 2012 18:38

To po co do mnie piszesz, jak Cie nie zaczepiam?Pisz co chcesz ale nie do mnie kto ma zrozumieć to zrozumie co pisze.

zimonn
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013 10:50

Postautor: zimonn » 04 kwie 2013 10:58

witam moja sytuacja byla taka. jakies 4 lata temu wyjechalem z uk zostawiajac okolo 2000f na karcie kredytowej 200f debetu na koncie 2 abonamenty tel i jeden internetu. sprawa zaczela sie chrzanic po tym jak stracilem prace i nie moglem znalezc nowej dosc dlugo;/ za wszystko trzeba bylo placic wiec wiadomo bank dal to bralem;] gdy poszedlem do banku zeby mi zmniejszyli odsetki to uslyszalem przykro mi wiec na cisnieniu dolnym 200 tez mi bylo przykro jak wyjezdzalem;] teraz tak po 4 czy 5 latach pewnie mi odsetek dowalili a ja nie mam zamiaru tego placic. jak oni chamsko ja tez.... czy w pl windykacja mnie scignie? nie wiem jak tu funkcjonowac a mianowicie boje sie brac cokolwiek na siebie , zakladac jakis biznes czy nawet zakladac dom i rodzine bo jeszcze inne osoby do tego pociagna;/ ktos zna moze kwote za jaka scigaja za granica? czy przedawnienie po 6 latach gdy sie do nich nie odzywalem jest prawda? fajnie by bylo jakby ktos poradzil kto sie zna bo na cudzych domyslach nie chce bazowac;] pozdro

zimonn
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013 10:50

Postautor: zimonn » 04 kwie 2013 11:01

witam moja sytuacja byla taka. jakies 4 lata temu wyjechalem z uk zostawiajac okolo 2000f na karcie kredytowej 200f debetu na koncie 2 abonamenty tel i jeden internetu. sprawa zaczela sie chrzanic po tym jak stracilem prace i nie moglem znalezc nowej dosc dlugo;/ za wszystko trzeba bylo placic wiec wiadomo bank dal to bralem;] gdy poszedlem do banku zeby mi zmniejszyli odsetki to uslyszalem przykro mi wiec na cisnieniu dolnym 200 tez mi bylo przykro jak wyjezdzalem;] teraz tak po 4 czy 5 latach pewnie mi odsetek dowalili a ja nie mam zamiaru tego placic. jak oni chamsko ja tez.... czy w pl windykacja mnie scignie? nie wiem jak tu funkcjonowac a mianowicie boje sie brac cokolwiek na siebie , zakladac jakis biznes czy nawet zakladac dom i rodzine bo jeszcze inne osoby do tego pociagna;/ ktos zna moze kwote za jaka scigaja za granica? czy przedawnienie po 6 latach gdy sie do nich nie odzywalem jest prawda? fajnie by bylo jakby ktos poradzil kto sie zna bo na cudzych domyslach nie chce bazowac;] pozdro

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 04 kwie 2013 13:03

Nikt za taką kwotę nie będzie latać do Polski, to nie Polska:))
Po 6 latach nikt tych długów już nie ruszy. Jedynie ucierpiał twój credit score.
Czyli już tak łatwo nie dostaniesz KK czy pożyczki w banku. Nawet możesz mieć problem z wzięciem telefonu komórkowego na abonament.
Same odsetki przestały narastać już dawno - to znów nie Polska, gdzie odsetki liczy się od odsetek....

user1964972
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 04 kwie 2013 22:50

Postautor: user1964972 » 04 kwie 2013 22:59

dobiorą ci się do dupy domnie zapukali wczoraj

zimonn
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013 10:50

Postautor: zimonn » 05 kwie 2013 20:44

no to w koncu jak? beda pukac czy nie? bo ja juz nie wiem;/ slyszalem ze w pl po 10 latach od zalozenia sprawy dlug sie przedawnia a w angli po 6 no jak to jest naprawde? jak do ciebie zapukali? w polsce? napisz cos dokladniej o tym jak mozesz

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 06 kwie 2013 01:11

zimonn pisze:no to w koncu jak? beda pukac czy nie? bo ja juz nie wiem;/ slyszalem ze w pl po 10 latach od zalozenia sprawy dlug sie przedawnia a w angli po 6 no jak to jest naprawde? jak do ciebie zapukali? w polsce? napisz cos dokladniej o tym jak mozesz


Sam się zastanów...
Dług w Polsce się nie przedawnia nigdy. Przedawnia się jego egzekucja (roszczenia).
W Polsce jeśli dług egzekucja przedawnia się po 3 latach (tak przynajmniej było w większości przypadków jak np. pożyczki bankowe czy niespłacone rachunki - długi gospodarcze). 10 lat jest wówczas jak przerwiesz bieg przedawnienia. Np. mija 5 lat i jest cisza, po 5 latach ktoś do ciebie dzwoni, pisze czy cię odwiedza a ty z braku wiedzy potwierdzasz, ze masz dług... lub wpłacasz np.jakąś zaliczkę - wówczas przerywany jest bieg przedawnienia egzekucji i wierzyciel może iść do sądu o egzekucję komorniczą, ma na to właśnie 10 lat.
Dlatego lepiej siedzieć cicho i czekać na wezwanie do sądu, gdzie na rozprawie wnosi się zażalenie o przedawnieniu, sędzia defacto z automatu sprawę oddala - koniec. Jak więc mieniło parę ładnych lat to po prostu czekać do rozprawy sądowej, a w żadnym wypadku nie rozmawiać przez telefon z windykatorami, mimo, że będą straszyć na 1000 sposobów.
(jeśli windykator będzie mieć choć 50% pewności na pozytywne załatwienie windykacji komorniczej w sądzie, to nie będzie prosić, straszyć tylko po pierwszym piśmie pójdzie do sądu, bo to mu się najlepiej opłaci. Jak śle pisma, nachodzi, dzwoni znaczy jedyna szansa to wy sami, jak się przyznacie...).

Nikt nie będzie się bawić w niepewność ściągnięcia czego kol wiek za 2k funtów w obcym kraju.
Po pierwsze, by mieć nakaz komorniczy w Polsce firma musi wystąpić do sądu w UK, sąd w UK musi nadać klauzurę egzekucji, teraz następuje procedura odnalezienia delikwenta w Polsce, jak już to zrobią to muszą aplikować przez odpowiednie urzędy państwowe w UK, by ten przeniósł wyrok do sądu polskiego i dopiero tu może wkroczyć komornik.
Długi po 100K międzypaństwowe, są praktycznie nie do ruszenia, a my piszemy o 2000... Czy teraz już rozumiesz?
To nie działa tak, że firma sobie zadzwoni do komornika w Polsce i mu każe coś zrobić... Na to są całe stosy procedur sądowych i międzynarodowych. Mało tego, możesz w sądzie się odwoływać w Polsce, sąd w Polsce może np. zmniejszyć nie tylko ratę ale i całe zadłużenie! To inny kraj inne warunki. Pomijam już sam fakt, jak do tego podejdzie sąd w UK...
Przy okazji, pamiętaj, że w Polsce tylko komornik ma moc egzekucyjną czegokolwiek, nikt inny, jak przyjdzie jakiś szemrany windykator to mu grzecznie powiedz, ze nie jest u ciebie w domu mile widziany - koniec.

W każdym przypadku, najlepiej iść do radcy prawnego, wydać te 150 czy 300zł i dokładnie dowiedzieć się co i jak można ze sprawą zrobić. Czasem te 300 stówy może załatwić sprawę na zawsze.
W sprawach pożyczek nigdy nie ma tylko jednej (dłużnik) strony. Zawsze są dwie. Bo ten co pożyczał, też musi pożyczyć komuś od kogo będzie mógł potem egzekwować należności lub się zabezpieczyć. Jak tego nie dokonał to też sam działa nie zgodnie z prawem!

zimonn
Gastarbeiter
Posty: 11
Rejestracja: 04 kwie 2013 10:50

Postautor: zimonn » 06 kwie 2013 08:47

czyli generalnie moge mniec to gdzies i miewac sie dobrze?;] jeszcze pytanie 100k jak napisales odnosi sie oczywisciedo 100 tys.tak? czy jak bede mial przepisany dom na siebie to nie beda mieli prawa go zajac? odnosnie mojego dluguto mysle ze z odsetkami + abonamenty na tel i internet to pewnie ponad 10 tys F sie nazbieralo i myslisz ze nie zaczna szukac?wiem ze bank zwleka jak najdluzej zeby odsetek naliczyc czy wiesz moze ile ma czasu na zalozenie sprawy wsondzie?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron