O wszystkim na tematy prawne
simone86
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 gru 2014 09:17

Postautor: simone86 » 04 gru 2014 07:50

Nie przejmuj sie... ja mam do oddania ponad 3200£ :p bralem tax credit przez ponad rok. W czerwcu zmienilem prace na lepsza, o czym powiadomilem hmrc. 2 tyg pozniej dostalem 2 listy - w jednym pisalo ze mam oddac caly tax credit otrzymany w roku podatkowym 2013-2014 (ponad 2700), a w drugim za rok biezacy... bralem ten benefit i nikt mi nie mowil ze bede musial go oddac z powrotem. Moja ksiegowa stwierdzila ze jezeli moje zarobki nie pzekroczyly w tamtym roku 14K, nie maja prawa zadac zwrotu (i nie maja, bo zarobilem tylko okolo 12K). Napisala do nich list, po czym przyszlo tylko ponaglenie, jak sie okazalo faszywy alarm, zadzwonilem do hmrc i powiedzieli ze to automat wysyla, sprawdzili ze dostali list i powiedzieli ze wkrotce otrzymam odpowiedz... Jakis czas pozniej dostalem list z czekiem do zaplaty, lecz tym razem opiewajacy tylko na te ponad 400 (za rok biezacy). Nie bylo zadnego wyjasnienia, lecz moja ksiegowa stwierdzila ze widocznie tamte 2700 zostalo anulowane... I nawet tego 400 nie bede musial oddac, pod warunkiem ze nie zarobie wiecej jak 14K... ale juz ta kwote przekroczylem, wiec bede musial oddac :) radze wiec zadzwonic lub napisac list do hmrc, samemu lub z pomoca ksiegowej... Zlodzieje chca wycyckac z powrotem pieniadze i to bezprawnie, a kto daje i odbiera to wiadomo ;) pozdrawiam, mam nadzieje ze pomoglem.

magdaf90
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2013 09:05

Postautor: magdaf90 » 23 sty 2015 18:38

A ja zalegam z 2 ratami za studia.nie zamierzam wraca na.nie....dostalan emaile od nich ze przekazuja sparw dalej bo nie otRymali pieniedzy....co grozi.dodam ze zgubila karte i nie podalam nowyx danyxj

domer
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016 14:50

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: domer » 23 lut 2016 15:49

Witam moja sytuacja jest zupelnie inna, w uk mieszkam od kilku lat pracuje nie mam problemow z platnosciami ale 2 lata temu po dlugim oszczedzaniu wraz z dziewczyna zdecydowalismy sie na kupno mieszkania w uk mielismy na koncie oszczednasciowym ponad 21tys funtow podczas zalatwiania formalnosci zwiazanych z kredytem musielismy przelac pieniadze na konto platnicze jak sie okazalo po kilku dniach 90% tej sumy wyparowalo z konta jak sie pozniej okazalo ktos sie wlamal na konto i przesylal pieniadze w inne miejsce jak nam powiedziano w banku byly to platnosci za rozmowy telefoniczne na cypr po czym bank stwierdzil ze nie odda nam pieniedzy bo to nie z ich winy a kwoty jakie zniknely nie kwalifikuja sie do wczynania postepowania mimo ze zniknelo nam ponad 19tys funtow w ciagu 3 dni zadna z tych kwot nie przekraczala 3 funtow i nawet to ze bylo ich kilkaset tranzakcji dziennie bank nie zobowiazal sie do oddania pieniedzy po 2 sprawach w sadzie i stracie kolejnych 4 tys funtow na prawnikow teraz wszyscy prawnicy sad i bank mowia nam ze nie odzyskamy tych pieniedzy bo to nasza wina ze one zniknely z konta teraz mamy juz dosc i postanowilismy ze wracamy do kraju bo nie chcemy zyc w takim kraju ktory ma gdzies uczciwych i ciezko pracujacych ludzi jednak nie zostawie tego tak ze nie jestem w stanie odzyskac pieniedzy dlatego postanowilismy z dziewczyna ze wezmiemy kredyt w tym samym banku ktory nas oszukal i wrocimy bez splaty tego kredytu jak oni nam tak my im i tu moje pytanie jesli wezmiemy 20tys funtow to jak uniknac scigania nas w polsce jesli po 6 latach dlugi w uk znikaja to czy wystarczy sie na ten czas wymeldowac w polsce mamy inne nazwiska bo wciaz nie jestesmy malzenstwem i mieszkajac razem i tym samym majac wszystkie platnosci i nieruchomosci na jedno nazwisko np na moja kobiete to czy jak ja wezme kredyt tutaj to w polsce mnie znajda skoro bede mial meldunek u rodzicow a bede mieszkal z kobieta i czy moga mnie dorwac jesli bede w polsce normalnie pracowal no i czy rodzicom nie graza konsekwencje tego ze jestem u nich zameldowany a nie mieszkam z nimi i czy cos zmieni fakt ze po wylocie do kraju wylse list do nich za z racji zadluzenia w polsce i uk ktorego nie jestem w stanie splacic prosze o umozenie dlugu bo wylecialem do peru zaczac nowe zycie oczywiscie list bedzie wyslany przez kolege mieszkajacego obecnie w peru czyli ze znaczkami i pieczatkami peruwianskimi czy po takim liscie beda mnie nadal szukac w polsce czy raczej w peru co o tym myslicie.

Wiem ze to chamskie i jawny walek ale stracilismy kase ktora zarobilismy w uczciwy sposob ciazko pracujac i naprawde tego nie podaruje bo zawsze bylem uczciwa osoba i tego samego oczekuje od innych skoro nie chce nam oddac oszczednosci to sami je odbierzemy tylko pytanie jakie jest ryzyko tego ze nas dorwa bo juz teraz jestem tak zdesperowany ze gdybym nie maial dla kogo zyc to juz bym sie na linie powiesil a jesli to zrobimy i nas w polsce znajda to wtedy juz chyba nie bedzie innej opcji bo z polskich pieniedzy w zyciu tego nie splace.

Prosze o konkretne odpowiedzi a nie a nie umoralnianie ze to zle bo wiem ze to zle ale sprawiedliwosc jakas musi byc mi juz tylko zostala walka w unijnych instytucjach na ktora juz nie mam sil i dlatego mam zamiar zrobic tak desperacki krok po konsultacji z prawnikami jeden stwierdzil ze wszystko zalezy od szczescia a drugi sie nie wypowiedzial twierdzac ze nie bedzie pomagal w popelnieniu przestepstwa a co wy o tym sadzicie bo po przeczytaniu watku widze ze wielu z was ma dos obszerna wiedze na ten temat i czesc osob ma juz pewne doswiadczenia w tego typu sprawach

Z gory dziekuje za kazda pomocna wypowiedz i przepraszam za brak przecinkow ale moj telefon jest juz tak dobity ze wyswietlacz nie lapie w tym miejcu mam zbita szybke a nowy jeszcze nie jest potrzebny bo poza jedna rysa dziala dobrze.

Blondo92
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2016 13:49

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: Blondo92 » 27 lut 2016 13:49

Probowaliscie z radca prawnym?

domer
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 lut 2016 14:50

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: domer » 29 lut 2016 12:43

Probowalismy jak pisalem wczesniej byly dwie sprawy sadowe i zgodnie z prawem angielskim nie nalezy nam sie zwrot i jedyne co zostalo to walka na szczeblu instytucji europejskich tylko co w przypadku kiedy Anglia wyjdzie z UE czy nadal bedziemy mogli sie procesowac na szczeblu europejskim skoro nie beda czlonkiem UE i co wtedy bedzie sie dzialo w przypadku zaciagniecia kredytu w UK jesli nie bedziemy chcieli go splacac to czy wciaz beda mogli nas scigac jak wyjedziemy do kraju czy wtedy beda nas mogli pocalowac w zadek bo nie sa w UE.

f3zby
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2016 14:59

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: f3zby » 29 mar 2016 15:05

Doner daj znac jak ci poszlo. Mam troche podobna sytuacje. I nie dziwie Ci sie ze masz ochote ich przerobic.

Bartłomiej2323
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 29 mar 2016 23:48
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: Bartłomiej2323 » 29 mar 2016 23:52

Adwokat tutaj jest niezbędny.

annaliza
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 30 mar 2016 20:36

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: annaliza » 30 mar 2016 20:38

Właśnie jak ja mam jakiś problem to od razu adwokat, nie cackam się

pajaczek23
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 09 kwie 2016 15:50
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: pajaczek23 » 09 kwie 2016 16:00

Tokio- najlepsza miejscówka.Ciepło, wrażenia i na pewno was tam nie złapia.

carlos45
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2016 20:34

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: carlos45 » 22 kwie 2016 20:47

Witam, mam pytanie odnośnie pożyczki w providecie. Mianowicie wziąłem 500f pożyczki, splacilem 3 raty i musiałem wracać do Polski (sprawy rodzinne) i teraz mam pytanie co mi grozi jeśli nie wrócę na razie do UK. Myślałem wrócić ale dopiero po wyborach czy uk zostanie w unii. I wtedy bym ją chciał spłacić. Jednak chce wiedzieć co będzie jeśli tu nie wrócę.

Cracked
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2016 20:22

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: Cracked » 27 cze 2016 20:26

Nic. Sprzedadzą dług firmie z Polski. Maja twoje dane.

monka855
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 26 paź 2016 10:53

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: monka855 » 26 paź 2016 10:58

Skontaktuj się z kancelarią prawną ECPU - zajmują się problemem zadłużenia u swoich klientów.
Zapobiegają egzekucji nieruchomości, zabezpieczają prawidłowości prowadzenia postępowań egzekucyjnych prowadzonych w stosunku do nieruchomości dłużnika, wykupują wierzytelności związanych z nieruchomościami, pomagają w uzyskaniu transgranicznej upadłości konsumenckiej. Tyle w dużym skrócie. Są rzetelni i godni zaufania. Polecam.

MarcinBajk
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2017 10:58

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: MarcinBajk » 08 sty 2017 10:59

Hej, mam pytanie. Mam dlug w uk w wysokosci okolo 8k. Nie mam juz mozliwosci splaty, zrobilem ile moglem ale nie daje juz rady. Musze stad wyjechac bo zwiariuje. Wiem ze morlanie taka decyzja jest zla ale porady moralne uzyskuje w kosciele. Moje pytanie jest takie- czy beda mnie scigac za te dlugi w Polsce?

marrek44ds
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 19 gru 2016 17:38
Kontaktowanie:

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: marrek44ds » 28 lut 2017 20:41

Jeśli miałaś poważny wypadek samochodowy to według mnie warto zaufać specjaliście w tej dziedzinie, czyli jakiemuś Radcy Prawnego od wypadków komunikacyjnych http://wieksze-odszkodowanie.pl/odszkodowania/ ! Poleciłem Ci kancelarię Radcy Prawnego Artur Klimkiewicz który rewelacyjnie zajmuje się sprawami odszkodowań po wypadkach komunikacyjnych, wygrał wiele spraw w sądzie i odzyskał mnóstwo pieniędzy z tytułu ubezpieczeń. Polecam każdemu kto szuka profesjonalisty w tej dziedzinie. Dodatkowym atutem są także darmowe porady prawne, wystarczy telefon 518 445 012 / 503 138 356 a wszystko stanie się dużo łatwiejsze !

aniaola37
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 26 lis 2016 15:03

Re: Dług w Anglii - windykacja w Polsce?

Postautor: aniaola37 » 07 mar 2017 13:40

Ja bym długo się nie zastanawiała tylko skorzystała z pomocy jakiegoś adwokata, w tej sprawie. Przy takich i innych sprawach na pierwszym miejscu jest u mnie kancelaria Sosnowiec. Mają bardzo szeroką ofertę pomocy dla klientów zarówno biznesowych jak i indywidualnych i zawsze podchodzą profesjonalnie do każdej sprawy.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości