O wszystkim na tematy prawne
user2072956
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2011 20:31

Bycie poszukiwanym w Anglii a wycieczka do Nowej Zelandii

Postautor: user2072956 » 15 gru 2019 16:14

Cześć.

Lata temu jako gówniarz, około roku 2009, miałem nieprzyjemny incydent. Zostałem zatrzymany przez policję i osadzony w areszcie na 48 godzin. Byłem pasażerem pojazdu, który jak się okazało został "pożyczony". Odbyła się szybka rozprawa sądowa, zatrzymano mi dowód osobisty oraz paszport, zakazano również opuszczania wyspy. Z uwagi na dobrą znajomość angielskiego wytłumaczyłem się, że nie wiedziałem o nielegalnym posiadaniu pojazdu przez kierowcę. Odzyskałem dokumenty, niemniej nakazano mi stawienie się w charakterze świadka na kolejnej rozprawie. Nie zastosowałem się do tego, opuściłem Anglię. Jak się później dowiedziałem, angielski wymiar sprawiedliwości przywiązuje olbrzymią wagę do tego typu występków. Ostatecznie mam status poszukiwanego :shock: Teraz po wielu latach kiedy myślę innymi kategoriami, jestem inżynierem, całkiem nieźle zarabiam w Polsce i planuję wycieczkę do Nowej Zelandii, nurtuje mnie pytanie czy przynależność NZ do Commonwealth może spowodować, że zostanę zatrzymany na lotnisku w Auckland?

Serdecznie dziękuję za wszelkie merytoryczne odpowiedzi.
Pozdrawiam
Konrad

OnZnudzonyNia
Gastarbeiter
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2020 03:54
Lokalizacja: avrodmann@gmail.com

Re: Bycie poszukiwanym w Anglii a wycieczka do Nowej Zelandii

Postautor: OnZnudzonyNia » 23 mar 2020 07:21

Za niski wyrok Ci grozi żeby wystawiać europejski list gończy :) Sam jestem szukany w Polsce, także wiem o czym mówię :) :D


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości