O wszystkim na tematy prawne
Kalamazoo
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2007 23:02

Rejestracja WRS, a Tax Credit

Postautor: Kalamazoo » 31 maja 2008 13:21

Witam.
Czy aby otzryzmac Tax Credit trzeba byc zarejestrowanym w Home Office?
Moja sytuacja jest dosc skomplikowana.
Bylem zatrudniony od 6 kwietnia 2007 do 31 grudnia 2007. Oraz jestem samozatrudniony od 1 pazdziernika 2007 az do teraz. NIe zarejestrowalem sie jednak w Home office a chcialbym sie ubiegac o WTC i CTC. Stad pytanie czy wymagana jest taka rejestracja aby dostac te benefity? Czy da sie moze zarejestrowac z data wsteczna? czy moze poprosic mojego bylego pracodawce o wymazanie mojego zatrudnienia ( to firma mojego znajomego i wiem ze jesli to mozliwe bez problemu to zrobi)? a moze tak po prostu wyslac formularz rejestracyjny do home office wraz czekiem na 90 funtow i paszprotem?:)
Bardzo prosze o odpowiedz.
Pozdr.

Kalamazoo
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2007 23:02

Postautor: Kalamazoo » 31 maja 2008 14:05

Dodam jeszczeze oficjalnie bylem zatrudniony tylko na 15 h na tydzien za minimalna stawke. moze to zwalnialo by mnie z obowiazku rejestracji?

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 01 cze 2008 01:50

By otrzymac Tax Credits NIE musisz sie rejestrowac w Home Office.

Wypelnij formularz i wyslij. Jesli wyslesz go do 6 lipca to dostaniesz Tax Credits liczony od poczatku roku podatkowego czyli od 6 kwietnia 2008. Jesli wyslesz pozniej to tylko na 3 miesiace wstecz.

Pamietaj by w formularzu wpisac odpowiednie kwoty zarobkow w odpowiednie miejsca. Czyli dochody z pracy dla pracodawcy osobno i dochody z samozatrudnienia osobno. Wazne! Wypelniaj powoli i NIE poprawiaj, jesli cos Ciebie nie dotyczy zostaw puste. Formularze czyta komputer i jak cos jest niejasne to mozesz dluzej czekac na rozpatrzenie wniosku i przyznanie zasilku, jesli sie Tobie nalezy.

Ten text z tym wymazaniem zatrudnienia byl ciekawy.

Pozdrawiam
Robert

Kalamazoo
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2007 23:02

Postautor: Kalamazoo » 01 cze 2008 02:40

Hej,
dzieki za info. Czy moglbys podac mi zrodlo?
Pomysl z wymazaniem bylby mozliwy do zrealizowania gdyby info i moim zatrudnieniu nie poszlo do Inland Revenue. Niestety jak sie juz dowiedzialem info o moich zarobkach szlo co miesiac do IR.
Pozdr.

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 04 cze 2008 03:12

Kalamazoo pisze:Hej,
Niestety jak sie juz dowiedzialem info o moich zarobkach szlo co miesiac do IR.


No wlasnie... :)

Zrodlo:
http://www.hmrc.gov.uk/taxcredits/index.htm

Pozdrawiam
Robert


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron