O wszystkim na tematy prawne
borsukow5
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2019 11:27

Zwrot child benefit - zarobki powyżej 50 tys./rok

Postautor: borsukow5 » 10 lis 2019 11:43

Witam,

Od 2010 r pobieram child benefit. Od 2014 na trójkę dzieci. Od tego roku również moje zarobki przekroczyły 50 tys. funtów na rok. Okazuje się, że HMRC teraz żąda zwrotu około 5 tys. funtów, ponieważ w którymś momencie wprowadzili child tax charge jeśli jeden z partnerów zarabia powyżej 50 tys. Oznacza to że w zasadzie trzeba zwrócić większość otrzymanego child benefit za lata 2014-2018 (no i potem za 2019). Zaznaczam, że żona nie pracuje i zajmuje się edukacją domową dzieci, oszczędzając państwu angielskiemu sporo pieniędzy. Oczywiście ich nie obchodzi dochód na gospodarstwo domowe, tylko przekroczenie 50 tys. przez jednego z partnerów - absurd jakiś!

Zastanawiam się jakim cudem HMRC nagle zorientowało się, że mam płacić High Income Child Benefit Charge? Po 5 latach?

Czy ktoś ma podobne doświadczenia i co dalej? Chcą, żeby do nich zadzwonić z przygotowanymi zarobkami na poszczególne lata. Nie wiem czy się przyznawać do poprzednich lat, ale jeśli nie to oni i tak chyba łatwo to sprawdzą?

I tak zamierzam wyjechać do Polski w przyszłym roku na stałe, może ich olać i się zawinąć?

borsukow5
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2019 11:27

Re: Zwrot child benefit - zarobki powyżej 50 tys./rok

Postautor: borsukow5 » 11 lis 2019 06:18

A, no tak, i jeszcze w przyszlosci maja mi placic emeryture, wiec nie do konca moge sie zwinac. Ale fakt, ze nie poinformowali mnie gdy przekroczylem 50tys. Podobno tysiace innych ludzi tez. Mial ktos podobne doswiadczenia?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości

cron