O wszystkim na tematy prawne
PookiLoopi
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 18 lip 2019 19:54

Skomplikowana sytuacja - aplikacja nowy paszport

Postautor: PookiLoopi » 18 lip 2019 20:09

Postaram się pokrótce wyjaśnić. Chcę złożyć aplikację o status osiedlonego - mieszkam w UK od 2007 roku, ale niestety nie mam żadnego ważnego dokumentu potwierdzającego tożsamość. Paszport i dowód osobisty nieważny.

Aplikacja o nowy paszport nie będzie łatwa jako że wyszłam za mąż tutaj za brytyjczyka więc muszę zarejestrować małżeństwo w polsce najpierw - do tego muszę przetłumaczyć marriage certificate i akt urodzenia mojego męża na język polski. Potem poczekać na polski akt małżeństwa i potrzebuję również mój akt urodzenia przetłumaczone na angielski. Jak będę miała te wszystkie dokumenty to dopiero wtedy mogę złożyć wniosek o nowy paszport. Wszystko to wydaje się bardzo skomplikowane i wygląda na to że będzie mnie sporo kosztować z tłumaczeniami i opłatami w konsulacie, no i nie wiadomo jak długo to wszystko zajmie ! Nie mam zielonego pojęcia gdzie zacząć z tym wszystkim i jak to żeby najszybciej załatwić. Próbowałam założyć konto Profil Zaufany ale żeby potwierdzić konto muszę jechać do Londynu do punktu z ważnym paszportem lub dowodem osobistym, nie mam ani jednego ani drugiego. Głowa mnie już boli od tych wszystkich informacji, zupełnie nie wiem co mam robić :/ Ktoś był w podobnej sytuacji ? I wiedział co robić ? Bo ja nie mam zielonego pojęcia. Próbowałam dzwonić do ambasady ale ciaglę zajęte, a jak napisałam email to mi wysłali automatyczną odpowiedź :/

Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości