O wszystkim na tematy prawne
ma88
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 lip 2019 10:54

Zwrot Working Tax Credit

Postautor: ma88 » 03 lip 2019 10:57

W roku 2014 przepracowałem kilka miesięcy w Anglii pobierając też working tax credit. Gdy wyjeżdżałem, chciałem skontaktować się z hm revenue i poinformować ich o swoim wyjeździe. Próbowałem kilka razy się dodzwonić, czekałem za połączeniem po 20 minut i w końcu zrezygnowałem. Uznałem, że sami wszystko ogarną. Kilka tygodni po moim wylocie przestali przesyłać pieniądze, uznałem więc, że wszystko w porządku. Dla pewności przez kilka tygodni nie ruszałem pieniędzy z konta, ale nic nie ubyło. Ostatecznie przelałem je na polskie konto i zapomniałem o sprawie. Wczoraj, przeglądając maile sprzed kilku lat, znalazłem wiadomość od hm revenue, zeskanowaną i przesłaną przez mojego współlokatora z Anglii, że muszę zwrócić część otrzymanych pieniędzy. I nie wiem co teraz zrobić. Chętnie zwrócę te pieniądze, ale jak to wygląda po ponad czterech latach? Czy wystarczy zadzwonić i wszystko wyjaśnić? Oprócz tego muszę zapłacić jakąś karę? Czy to rzutuje na ewentualny ponowny wyjazd za pracą do Anglii?

Dziękuję o pozdrawiam.
Mariusz

Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości