O wszystkim na tematy prawne
mrowek22
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2007 15:36

Jazda po pijanemu w UK?

Postautor: mrowek22 » 14 wrz 2007 15:41

witam mam pytanie -czy ktos wie co sie dzieje jesli spowodujesz wypadek swojego auta ale nikt na tym nie ucierpial do tego byles pijany i na miejsce zdarzenia przyjechala policja! Glownie cvhodzi mi o to czy sad w angli mozemi odebrac prawo jazdy czy bede w stanei jezdzic po innych krajach oprocz angli czy bede mogl zatrzymac moje prawo jazdy alenie bede mogl jezdzic po uk dzienki za odp z gory;)

Mario
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 28 sie 2007 17:35

Postautor: Mario » 14 wrz 2007 17:36

Mam nadzieje ze zabiorą ci prawo jazdy i ze go nigdy nie dostaniesz... na głupote nie ma lekarstwa..

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 15 wrz 2007 10:21

za jazde po pijanemu nie wazne czy spowodowales wypadek czy nie to kontrola prawko jest zabierane, niedawno na starym forum pisała kobita ze wjechala w płot i tez jej zabrali, norma, i w innych krajach europy jak zabiora w polsce czy tu w anglii to tez są problemy, gdyż w całej europie jest wymiana danych.[/b]

user567777
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 25 wrz 2007 23:52

Postautor: user567777 » 26 wrz 2007 00:05

zgadzam sie z mario....

bylo chlac :D:D:D:D:D

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 26 wrz 2007 11:46

Musze Was zmartwic, ale nie ma wymiany danych z cala Europa. Jesli kierowca utraci uprawnienia w UK to moze dalej jezdzic po innych krajach. Czyli gdy opuszcza UK musza mu oddac jego prawo jazdy.

Wklejam tekst z innego forum:
"1. Osoba, ktorej zostalo cofniete prawo do prowadzenia pojazdow UK (posiadacz brytyjskiego prawa jazdy) straci rowniez te kwalifikacje w Polnocnej Irlandii i na Isle of Man. Jesli zostanie pozbawiona prawa jazdy w tych dwoch "krajach" to informacje zostana przekazane do UK.
http://www.direct.gov.uk/en/Motoring/Dr ... DG_4022550

2. Niestety jesli w Polsce zostanie nalozona kara zakazu prowadzenia pojazdow mechanicznych, mozna dalej jezdzic w UK i innych krajach i prawdopodobnie wymienic prawo jazdy zgodnie z ta informacja:

"Your driving licence is withdrawn in a state other than the state of residence.

In this case, the decision of the Member State applies only with effect for its own territory. When the citizen leaves the country which imposed the sanction the authorities are bound to return the document to him. The Convention on Driving Disqualifications of 17 June 1998 aims at avoiding this effect but still remains to be ratified by the Member States"
http://ec.europa.eu/transport/home/driv ... 007_en.htm

3. Wspomniana konwencja Treaty on European Union on Driving Disqualifications - "konwencja UE z 1998 r. o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych (...) daje wdrażającemu państwu członkowskiemu możliwość przeniesienia zagranicznego orzeczenia na grunt krajowego porządku prawnego lub administracyjnego. Dotychczas konwencję ratyfikowało bardzo niewiele państw członkowskich."
Tekst konwencji - http://www.doc.ukie.gov.pl/dt/41998A0710(01).doc
Konwencja ta ciagle nie weszla w zycie, mimo, ze zostala podpisana w 1998r.

Takze mozna uniknac kary opuszczajac teren danego kraju i jezdzic w innych krajach bez problemu."

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 26 wrz 2007 12:12

bardzo twórcza nadinterpretacja prawa,
fakty sa takie że jeżeli w Polsce zabrano ci prawo jazdy za wykroczenie, a ty fizycznie go nie oddałeś bo np ukryłeś, i teraz przyjeżdżasz tutaj, i :
Trafiasz na kontrole drogową, policja jest w stanie sprawdzić w ciągu kilku minut wszytko na temat tego prawa jazdy, gdyż jest umieszczone w międzynarodowej bazie danych, dlatego też była wymiana praw jazdy w całej europie.

Druga opcja chcesz wymienić prawo jazdy, procedura jest taka, najpierw sprawdzają twoje dane z paszportu i prawa jazdy i potwierdzają, to zazwyczaj robią od reki i kosztuje 2-3 funty więcej dokładnie nie pamiętam, następnie twoje polskie prawko leci do polski gdzie zostaje zdeponowane i wysyłają potwierdzenie o fakcie ze jest ono legalne, wtedy zostaje wydane angielska licencja.
O tym przekonał się jakiś czas temu forumowicz z jakiegoś forum, zawodowy kierowca który właśnie tak próbował ukryć swój problem i w Londynie pracował na polskim prawku do pierwszej kontroli. chciał szybko zdobyć prawo jazdy bo nie chciał stracić pracy.

Prawo jazdy zwłaszcza tutaj jest też zamiennikiem dowodu tożsamości i jest traktowane poważniej niż w Polsce więc nie sądzę tak jak piszesz że ot tak lekko darują osobom przestępstwa i wykroczenia, puszczać w obrębie uni, tym bardziej że powołujesz się na przepisy z przed prawie 10 lat i czy na pewno nie weszło w życie?

fghjgj
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 18 wrz 2007 11:45

Postautor: fghjgj » 26 wrz 2007 12:17

CZYTAJ:::
ZABIORA CI PRAWO JAZDY NA 2 lub 3 LATA i DOSTANIESZ OK 500 f KARY.
do wiezienia nie pojdziesz, moze ze wsiadziesz po wyroku 2 raz............i cie zlapia.......


TEMAT DO ZAMKNIECIA!!! amen

zosiasamosia
Gastarbeiter
Posty: 84
Rejestracja: 04 wrz 2007 11:15

Postautor: zosiasamosia » 26 wrz 2007 14:33

user190255 pisze:Prawo jazdy zwłaszcza tutaj jest też zamiennikiem dowodu tożsamości i jest traktowane poważniej niż w Polsce więc nie sądzę tak jak piszesz że ot tak lekko darują osobom przestępstwa i wykroczenia, puszczać w obrębie uni, tym bardziej że powołujesz się na przepisy z przed prawie 10 lat i czy na pewno nie weszło w życie?


Sprawdz sam, ja poswiecilam troche czasu na znalezienie tych informacji i to jest wlasnie wynik wyszukiwania. A jak znajdziesz jakies inne przepisy to napisz tutaj co i jak.

Jest dyrektywa dot prawa jazdy http://europa.eu/rapid/pressReleasesAct ... anguage=en
ale nie wiem czy ona weszla w zycie i czy faktycznie wymieniaja sie informacjami: "Member States will strengthen their cooperation in order to prevent temporarily banned drivers from obtaining a new driving licence in another Member State. An EU wide-network for data-exchange of driving licenses needs also to be established for this purpose."

Nie che mi sie szukac, bo nigdy nie bedzie to moim problemem.

wilgator
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2008 22:38

Postautor: wilgator » 02 mar 2008 03:15

mówcie_mi_255 pisze:bardzo twórcza nadinterpretacja prawa,
fakty sa takie że jeżeli w Polsce zabrano ci prawo jazdy za wykroczenie, a ty fizycznie go nie oddałeś bo np ukryłeś, i teraz przyjeżdżasz tutaj, i :
Trafiasz na kontrole drogową, policja jest w stanie sprawdzić w ciągu kilku minut wszytko na temat tego prawa jazdy, gdyż jest umieszczone w międzynarodowej bazie danych, dlatego też była wymiana praw jazdy w całej europie.

Druga opcja chcesz wymienić prawo jazdy, procedura jest taka, najpierw sprawdzają twoje dane z paszportu i prawa jazdy i potwierdzają, to zazwyczaj robią od reki i kosztuje 2-3 funty więcej dokładnie nie pamiętam, następnie twoje polskie prawko leci do polski gdzie zostaje zdeponowane i wysyłają potwierdzenie o fakcie ze jest ono legalne, wtedy zostaje wydane angielska licencja.
O tym przekonał się jakiś czas temu forumowicz z jakiegoś forum, zawodowy kierowca który właśnie tak próbował ukryć swój problem i w Londynie pracował na polskim prawku do pierwszej kontroli. chciał szybko zdobyć prawo jazdy bo nie chciał stracić pracy.

Prawo jazdy zwłaszcza tutaj jest też zamiennikiem dowodu tożsamości i jest traktowane poważniej niż w Polsce więc nie sądzę tak jak piszesz że ot tak lekko darują osobom przestępstwa i wykroczenia, puszczać w obrębie uni, tym bardziej że powołujesz się na przepisy z przed prawie 10 lat i czy na pewno nie weszło w życie?



Puszczają w obrębie uni większe przestępstwa!
Przykład z kierowcą nie jest sprzeczny z tym co napisała ZOSIASAMOSIA,która zresztą wysiliła się podając konkrety.
Bajki o tym że policja jest w stanie sprawdzić wszystko w bazie międzynarodowej - to twoja fantazja.Są w stanie owszem sprawdzić piorunem,ale w obrębie swojego kraju.
A na marginesie ,skoro sugerujesz ,że utrata prawa do prowadzenia w jednym kraju niesie za sobą ogólnounijną dyskwalifikację to musiałoby również istnieć ogólnounijna baza danych o punktach karnych,ogólnounijne prawo odnośnie dopuszczalnej ilości spożywanego alkoholu u kierowcy itd.itp.
To co piszesz o wymianie prawa jazdy nie ma nic wspólnego z prawem do prowadzenia pojazdów.pozdro

user1401272
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 06 mar 2008 23:21

Postautor: user1401272 » 06 mar 2008 23:26

Jeżeli masz polskie prawo jazdy to ci nie zabiorą.Dostaniesz tylko bana na teren UK -tzn juz we Francji bedziesz mógł jeździć .Kara bedzie zalezna od stanu alkoholu -min 12-15 miesiecy(w górę ) .Wiem na 100 % bo miałem podobny przypadek (bez kolizji ).

Pozdrawiam

barteko
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 07 mar 2008 02:51

Postautor: barteko » 07 mar 2008 02:54

jezeli byla policja to sprawa zostanie skierowana do sadu tam dostaniesz £500-£1000 funtow kary i zabiora ci prawko na 2-3 lata. to wszystko

muaddib
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 paź 2009 17:02

Postautor: muaddib » 06 paź 2009 17:13

witam wszystkich serdecznie i prosze o rzetelna porade.
ponad 2 lata temu zostalo mi odebrane prawo jazdy w polsce za jazde pod wplywem alkoholu na okres 2ch lat. Policja natomiast nie znalazla przy mnie prawa jazdy (karty)dlatego tez po powrocie do uk jezdzilem 2 lata bez zadnych problemow i nigdy nie mialem kontroli(przez ten czes zmienialem auta i ubezpieczycieli) Po zakonczonym okresie 2ch lat w polsce przestaje obowizywac mnie kara zakazu prowadzenia pojazdow poniewaz jednak nie jezdzilem ponad rok musze od nowa zdawac egzamin potwierdzajacy moja kwalifikacje.
do sedna
Skoro juz nie mam wyroku w polsce a jedynie musze potwierdzic moja umiejetnosc prowadzenia pojazdow jak wyglada moj status w uk?
pytam poniewaz zastanawiam sie nad wyslaniem mojego uprzednio nie odebranego prawa jazdy do DVLA i wiymianie na Angielskie
dziekuje z gory za pomoc

nefretiti
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 maja 2011 19:58

Postautor: nefretiti » 22 maja 2011 20:03

A co z diabetykami?
Jesli odmowia mi wydania prawaka w uk bo jestem diabetykiem, a w polsce przyznaja mi prawko, czy moge jezdzic w uk?


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości

cron