O wszystkim na tematy prawne
Olibarr
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2017 14:50

Apostille - Paszport dla dziecka, ojciec obcokrajowiec

Postautor: Olibarr » 13 sie 2017 14:57

Hej. Pisze tu do Was, bo moze ktoras z Was miala taka sama sytuacje i moze mi napisac krok po kroku jaka jest procedura z wyrobieniem paszportu dla dziecka. Opisze sytuacje.

Urodzilam dziecko 2 lata temu, moj partner jest obcokrajowcem, nie Europejczykiem. Zeby wyrobic polski paszport, musze miec polski akt urodzenia. Zeby ten akt urodzenia miec, musze zlozyc wniosek o transkrypcje, np przez pelnomocnika badz kogos z najblizszej rodziny w Polsce. Do tego MUSZE miec akt urodzenia swoj i mojego partnera? Bo w USC mowili ze nie trzeba partnera aktu ur. a w konculace ze trzeba. Wiec jesli musze miec (zeby dopisac date urodzenia), to jak to przetlumaczyc? W sensie nie rozumem tego apostille. Jaka jest procedura? Bo jak czytam i czytam to mam metlik w glowie. Moj partner jest z Chin, wiec ten apostille ma byc zrobiony w jego ambasadzie czy tu chodzi o ten apostille w Polskiej ambasadzie? Bo oczywiscie musze tez przetlumaczyc na jezyk angielski ten jego akt a pozniej na polski jezyk, wiec w ktorym momencie i gdzie ten apostille trzeba zrobic? Z gory dzieki za odpowiedz. Mam nadzieje ze jest to jasno napisane :P

Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron