O wszystkim na tematy prawne
EwiZemi
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016 22:20

Child tax credit

Postautor: EwiZemi » 15 maja 2016 22:38

Hej. Mam takie trochę dziwne pytanie... Czy będąc samotna matka i wiązać się z kimś (zamieszkując z kimś) należy określić dochody tej osoby w nowej aplikacji o Child tax credit? Przegladalam stronę web Reveniu i niestety nie ma tam informacji o sytuacji, w której rodzic wiąże się z osoba nie spokrewniona z dzieckiem i partnerzy nie prowadzą wspólnego budżetu (poza podziałem czynszu za wspólnie wynajmowane mieszkanie). Może znajdzie się tutaj osoba bardziej ogarniająca zagadnienia prawne. Zastanawiałam się nad zapytaniem bezpośrednio w biurze Reveniu, ale nie wiem czy pytanie nie jest zbyt "głupie". Jeżeli ktoś się orientuje w temacie to proszę o odpowiedz. Innym dziękuje.

baranowski
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2016 21:47

Re: Child tax credit

Postautor: baranowski » 16 maja 2016 21:47

Ja nie potrzebowałam w takiej sytuacji nic robić

EwiZemi
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016 22:20

Re: Child tax credit

Postautor: EwiZemi » 20 maja 2016 13:40

A wiec tak... Dla zainteresowanych... Z informacji uzyskanych bezpośrednio z biura Reveniu wynika, iż para żyjąca w związku, bez względu na pokrewieństwo z dzieckiem tej drugiej osoby powinna podawać w aplikacji wspólny dochód. W innym wypadku stawka Child tax credit zostanie zle naliczona, co w przyszłości może doprowadzić do nieprzyjemności z Reveniu.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 43 gości

cron