O wszystkim na tematy prawne
marcinkobus
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2016 02:59

Zmiana godzin pracy

Postautor: marcinkobus » 03 maja 2016 07:36

Witam,

Ostatnio zostałam poproszona przez mojego pracodawcę o zmianę dni pracy. W tej chwili pracuje tylko dwie noce Niedziela i POnidzialek, ze wzgldu na opiekę nad dziećmi. Córcia chodzi już do szkoły (7 lat) a synek ma zacząć dopiero od września ( lat 3) w niepełnym wymiarze. Pozostały okres tygodnia pracuje mój maz. Dni mojej pracy zostały wcześniej ustalone z moim pracodawca jako flexible working hours ze względu na opiekę nad dziećmi. W miedzy czasie firma dla ktorej pracowałam sprzedała mój dział innej. Jest to to samo miejsce pracy, ale dla innego pracodawcy który stał się niejako podwykonawca mojego dotychczasowego. Zostałam poinformowana ze wszelkie moje prawa i przywileje zostaną honorowane przez nowa firmę. Po około 6 miesiącach pod nowymi rządami zostałam poproszona o zmiany dni i godzin pracy co będzie niezwykle trudne o ile nie niemożliwe ze względu na opiekę nad dziećmi i prace męża. Czy możecie doradzić mi co powinnam, jakie mam prawa i jak wybrnąć z tej sytuacj proszę. Dodam ze dla dotychczasowego pracodawcy pracowałam 10 lat i staż pracy dla nowej firmy jest kontynuowany. Pozdrawiam I proszę o pomoc Iwona

alancja
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 16 maja 2016 17:54
Kontaktowanie:

Re: Zmiana godzin pracy

Postautor: alancja » 16 maja 2016 17:59

Podłączam się do pytania :)

EwiZemi
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2016 22:20

Re: Zmiana godzin pracy

Postautor: EwiZemi » 19 maja 2016 09:38

Z tego co się orientuje, to pracodawca powinien matce ułatwić opiekę nad dzieckiem, aby mogła ona przyczyniać się do jego prawidłowego rozwoju. Dlatego tez pracodawca nie może zmusić matki do zmiany godzin jej pracy, jeżeli jest to na przekór interesom dziecka (już nie pamietam dokładnie do jakiego wieku dziecka to obowiązuje). Także proponuje grzecznie odmówić podając jakże uzasadniony powód.

Kiterunner
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2016 19:38

Re: Zmiana godzin pracy

Postautor: Kiterunner » 28 lip 2016 20:01

Witam,

nowego pracodawce obowowiazuje stary kontrakt, podpisany przez poprzedniego wlasciciela i Paniá. Oczywiscie dopoki nie podpisze Pani nowego kontraktu. Jednoczesnie dostosowujac sie do nowych godzin/dni pracy wyrazilaby Pani jakoby zgode na nowe warunki.
Wiele tez zalezy od tego jak dlugo pracowala juz Pani na ten kontrakt. Po dwoch latach i jednym dniu nie mozna Pani zwolni z byle powodu.

W razie wiekszego problemu, zapraszam do nas. Kancelaria prawna ELSG Ltd, dzialamy na zasadzie no win no fee :-)

Zycze powodzenia!


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości