O wszystkim na tematy prawne
user2406200
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2016 19:04

Praca za pół darmo (czy to oszustwo)

Postautor: user2406200 » 29 kwie 2016 19:24

Przyjechałem do Uk 1 miesiąc temu podjąłem pracę załatwianą prawdopodobnie przez jakąś panią która prywatnie pośredniczy w znalezieniu pracy.
Zacząłem pracę na poczcie.
Po miesiącu przy wypłacie dowiedziałem się że pracowałem przez 8-11h z czego 4 to była praca za darmo na jakimś stażu w którym muszę odpracować za darmo 100h
Teraz kiedy zbliża mi się to 100h to władze mówią że nie mają pracy i ostatnio mam coraz mniej godzin pracy a dowiedziałem się że za jakiś czas ma przyjąć się jakiś nowy chłopak i obawiam się że ten nowy ma być za mnie.
Wcześniej z mojej dociekliwości udało mi się dowiedzieć że przede mną pracował chłopaczek na tych samych warunkach jak ja ale kiedy zobaczył wypłatę to się zwolnił.
Ja osobiście uważam że to jest jakiś wałek bo wcześniej kiedy zaczynałem pracę nikt nie poinformował mnie że będe pracował za darmo.
Chciałbym się was zapytać czy to wszystko jest prawnie legalne, i czy słyszeliście już o takich historyjkach.
Co byście mi doradzili w takiej sytuacji, dodatkowo powiem wam że nie chce odpuścić tak tych 100h bo to sobie normalnie zarobiłem.
Z góry dzięki

Korelk
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2016 13:57

Re: Praca za pół darmo (czy to oszustwo)

Postautor: Korelk » 28 lis 2016 13:59

Może warto poradzić się kancelarii prawa pracy, mogę polecić kancelarię Lexstrada.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 17 gości

cron