O wszystkim na tematy prawne
ingalondyn
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2008 22:08

Working Tax Credit

Postautor: ingalondyn » 20 kwie 2008 22:09

Witam,
zastanawialem sie czy ktos z Was moze mial taki problem, jaki mam(y) z moja dziewczyna. Po prostu nie wiemy jak postapic aby bylo ok.
Ale moze od poczatku. Od kilkunastu miesiecy otrzymujemy Working Tax Credit. Otrzymujemy je jako indywidualne osoby. Nie sa to sumy wielkie ale zawsze cos. Jednak z tego co sie dowiedzielismy, gdybysmy wspolnie (jako para) ubiegali sie o WTC to nie dostalibysmy go - ze wzgledu na wspolne dochody przekraczajace limit. Problem jest tym bardziej skaplikowany ze przez caly czas pobytu tutaj mieszkalismy razem (oczywiscie z innymi ludzmi tez), co wiecej, mamy zalozone wspolne konto bankowe, a raczej, kazdy z nas ma wlasne konto z dostepem do konta drugiej osoby. Problem teraz polega na tym ze w sierpniu zamierzamy sie pobrac i nie wiemy czy ich urzad podatkowy nie doczepi sie ze tak naprawde powinnismy skladac podanie razem i w sumie to nie powinnismy niczego dostawac od nich. Dodatkowo wiemy ze raczej napewno nie dostaniemy WTC na nastepny rok (jako indywidualne osoby) z uwagi na w miare wysokie dochody, prawdopodobnie skonczymy z nadplata do zwrotu. Jestesmy gotowi zglosic to urzedowi i oddac wszystko co dostalismy od nich ale boimy ze oni i tak postanowia nas ukarac (standardowo 300 funtow za pozne zgloszenie zmian co jeszcze zaakceptujemy, ale moga tez wlepic do 3000 funtow i/lub wiezienie jesli uznaja to za fraud). Czy ktos z was mial juz taka sytuacje? Jak postapil? Co jest lepsze, zglosic sie i przyznac do wszystkiego czy po prostu np. zglosic ze dopiero teraz zaczelismy zyc ze soba? Czy ktos wie czy oni beda patrzec wstecz i jak daleko, po prostu czy beda podejrzliwi z uwagi na wspolne mieszkanie i to konto? Moze ktos z Was juz kiedys podejmowal taka decyzje? Prosze pomozcie!

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 01 maja 2008 16:56

HMRC nie pytalo wczesniej czy zyjecie razem. Mogliscie sie poznac dopiero pod tym adresem i sie tak dobrze poznaliscie ze stwierdziliscie ze malzenstwo to jest to. :)
HMRC wie ze wielu ludzi mieszka pod tymi adresami, bo wiekszosc ludzi przyjezdzajacych do UK wynajmuje tylko pokoje. Wobec tego mozecie zglosic HMRC ze od dnia slubu czy takiego jaki Wam pasuje zyjecie razem. Mozecie byc bardzo pobozni i nie zyjecie razem do czasu gdy nie zawrzecie zwiazku malzenskiego. Mieszkacie osobno, tylko ze pod jednym adresem. No bo jest tam wiecej pokoi i mozecie miec osobne pokoje. Nikt tego nie bedzie sprawdzal.
Mozecie zglosic w HMRC ze od dnia slubu jestescie razem. Jesli macie razem wiecej niz 16000 rocznie to zgloscie to jak najszybciej, od ktorego dnia bedziecie zyc razem, by potem nic nie zwracac. Skoro te wnioski na Tax Credits HMRC sprawdza nie do konca czego jestescie dowodem, to mysle ze powinniscie to potraktowac lekko tak jak urzednicy HMRC potraktowali Was dotad.

Pozdrawiam
Robert

MustaKilla
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2008 02:39

Postautor: MustaKilla » 18 lip 2008 14:51

Cześć.
Mam podobną sytuację, lecz ja dopiero staram się o WTC. mieszkamy z dziewczyną pod tym samym adresem (tylko ja jestem zameldowany i jeszcze inna jedna para) i nawet pracujemy w tej samej firmie... mamy dwa oddzielne konta. zastanawiam się czy jeśli złożylibyśmy podanie o WTC oddzielnie to czy zaczęliby coś węszyć i podejrzewać. ten sam adres, ten sam pracodawca... no wiecie mi dałoby to coś do myślenia. obawiam się że jeśli złożymy razem do nam nieprzyznają, bo jak przeliczałem na którejś stronce to nam wyszło zero:(, natomiast jak dzwoniliśmy po papiery każde z nas oddzielnie (oczywiście powiedzieliśmy, że partnera nie mamy :)- czego to sie nierobi dla pieniędzy hehe) to nam wyliczyli, że po około 40 tygodniowo nam sie przysługuje. Jeśli kto wie jaki jest właściwie limit zarobków też byłbym wdzięczy bo ja znalazłem już kilka wersji i sam już nie wiem. Pozdrawiam forumowiczów

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lip 2008 15:03

zlodziej

MustaKilla
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2008 02:39

Postautor: MustaKilla » 18 lip 2008 15:31

dzięki buraku. takie komentarze to sobie podaruj.
co to twoje pieniądze? płace od trzech lat podatki to chyba też sie należy coś od królowej czy nie?

P.S.
aha już teraz widzę jak sobie nabiłeś tyle postów. na profilu 90% twoich postów to posty jednowyrazowe z podobnym do powyższego poziomem.

czego tu szukasz na tym forum. tu sie dyskutuje i pomaga w miare możliwości innym. z twoimi skłonnościami i umiejętnościami wypowiadania się to do loży szyderców won. absolutnie bez wyrazów szacunku do Ciebie.
Innych zapraszam do dyskusji

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 lip 2008 16:17

1. widzisz zlodzieju nie potrafisz zajrzec do historii zeby zobaczyc ile jednowyrazowych postow napisalem

2. tak sa to moje pieniadze bo z moich podatkow

3. nie nie nalezy ci sie wg zasad na jakich przyznaja zasilki a jak je dostaniesz to tylko klamstwem wiec jestes zlodziejem

4. jakos na tym forum jak widzisz nikt nie chce z toba dyskutowac, wlasnie dlatego ze tu sie dyskutuje ale nie kradnie

5. won to se mozesz mowic do swojej zlodziejskiej panienki

6. prosze buraku - kradnacy £40 - zenujace, £40 ?! ty jestes gorszy od kieszonkowcow bo jak oni portfel wyjma to chociaz pare 20 w nim jest i karty

co za wiesniak...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 lip 2008 19:00

Jestes zlodziejem. I nic ci sie nie "nalezy", buraku. :evil:


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość