O wszystkim na tematy prawne
hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

Rezydentura w UK?

Postautor: hwdpuk » 05 kwie 2008 21:28

witam jak zalatwic sobie i zonie rezydenture tylkko przez jakas firme ??? i ile kaski trzeba wyrzucic ? pliss o odpowiedz

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 10 kwie 2008 17:43

Tu masz informacje o tym:

http://ukba.homeoffice.gov.uk/eucitizen ... ropeanlaw/

Jesli pracujesz dla pracodawcy to musisz zarejestrowac sie na WRS i przepracowac 12 miesiecy. Ponizej masz definicje 'nieprzerwanej pracy przez 12 miesiecy'

What counts as 12 months ‘uninterrupted work’?
Close 'Uninterrupted work' means you must not be out of work for more than a total of 30 days in a 12 month period. You will need your registration certificates and other evidence of employment to show 12 months' uninterrupted employment.

Zeby sie starac trzeba wypelnic forme EEA1, ktora mozesz sciagnac sobie z tej strony ktora Ci podalem. Aplikacja zawsze jest na rodzine, czyli automatycznie zone tez musisz wpisac.
Wszystkie dokumenty jakie potrzebujesz wyslac sa wypisane na tym formularzu EEA1.

Pozdrawiam
Robert

hwdpuk
Gastarbeiter
Posty: 46
Rejestracja: 09 mar 2008 09:50

dzieki

Postautor: hwdpuk » 12 kwie 2008 21:39

dzieki robert napewno skozystam z Twojej pomocy jak cos to wala na meila jak w dym jeszcze raz dzieki

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

re:rezydentura

Postautor: jkkjakub » 13 kwie 2008 17:36

a jak w moim przypadku jestem self-employed od kilku lat to tez mnie dotyczy ten sam formularz?dawno powinienem sie starac o rezydenta- ale nigdy nie jest za pozno. 2 jak myslisz w moim przypadku -mieszkam 4.5 roku w UK mam szanse na stalego rezydenta od razu?

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 15 kwie 2008 00:10

Czy masz szanse na stalego rezydenta?
Szanse masz, a jakie to nie wiem. Wrozka nie jestem. Chyba ze przyniesiesz mi swoja herbate to z fusow powroze.
;)
Ale glupie zarty sie mnie trzymaja. Daj mi ostrzezenie jak Cie obrazilem jkkjakub. Jedak mysle ze znasz sie na zartach.

Z tego co slyszalem (a jednak wroze) to stale wizy jak juz zaczna dawac to po 5 latach od wejscia Polski do UE. Czyli 1 maja 2004 + 5 lat = 1 maja 2009 (lubie matematyke sin cos pochodne i calki)
Ale jesli wczesniej (nie miales) mialbys jeszcze jakies wizy studeckie czy biznesowe to czemu nie.

Na self-employed jest bez WRS i ten sam formularz tylko ze inne czesci sie wypelnia. Tam na formularzu jest napisane kto ktore.
Jak masz przerwe w pracy i duzo minut w planie taryfowym to podzwon po firmach, ktore dluzej sa juz w Londynie to duzo Ci powiedza. Czasami moze troche nastrasza, ale jak juz jakas firma jest 2 czy 3 lata to ma rozne doswiadczenia z klietami. Z pewnoscia wiecej powiedza.

Pozdrawiam
Robert

jkkjakub
Gastarbeiter
Posty: 60
Rejestracja: 16 wrz 2007 06:11

dzieki za podpowiedz

Postautor: jkkjakub » 15 kwie 2008 04:21

Jakub

user1409855
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2008 16:40

Re: dzieki

Postautor: user1409855 » 08 maja 2008 01:35

Czesc,

Chetnie pomoge, jezeli jeszcze szukasz pomocy,

Pracuje w kancelarii prawnej i zajmujemy sie sprawami imigracyjnymi.

Prosze o kontakt mishka3000@hotmail.com

Michalina
Gummer&Singh Solicitors


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 56 gości