Strona 1 z 1

Korzystanie z toalety w czasie pracy

: 16 lip 2014 18:34
autor: Jokasta
Mam pewien problem i potrzebuję porady. Mój szef ostatnio oznajmił, że nie mogę korzystać z toalety w budynku, bo jest to toaleta tylko i wyłącznie dla biura i inni pracownicy muszą chodzić do łazienki w budynku obok. Chciałam zapytać czy to jest legalne, by nie było toalety dla wszystkich pracowników w budynku? Poza tym, gdy idziemy do toalety w budynku obok musimy wybijać się tak jak to robimy podczas przerwy. Jak dla mnie to nie jest zgodne z prawem, ale potrzebuję porady kogoś kto zna się na brytyjskim prawie pracy. Czekam na odpowiedzi.

: 28 lip 2014 15:23
autor: Emigrantka
Wspolczuje, ja pie........

: 11 sie 2014 09:19
autor: fristivert
Udostępnienie pracownikom odpowiedniego zaplecza higieniczno-sanitarnego wydaje się być kwestią oczywistą i niepodlegającą dyskusji. W praktyce jednak spotykamy się z niewłaściwymi rozwiązaniami. Niedopatrzenia mogą wynikać z niewiedzy lub z lekceważenia wagi problemu. Udostępnienie toalety dla pracownika nie jest wymaganiem ani obowiązkiem pracodawcy.
_________________
obozy windsurfingowe

Re: Korzystanie z toalety w czasie pracy

: 14 sie 2014 02:47
autor: aina24
Jokasta pisze:Mam pewien problem i potrzebuję porady. Mój szef ostatnio oznajmił, że nie mogę korzystać z toalety w budynku, bo jest to toaleta tylko i wyłącznie dla biura i inni pracownicy muszą chodzić do łazienki w budynku obok. Chciałam zapytać czy to jest legalne, by nie było toalety dla wszystkich pracowników w budynku? Poza tym, gdy idziemy do toalety w budynku obok musimy wybijać się tak jak to robimy podczas przerwy. Jak dla mnie to nie jest zgodne z prawem, ale potrzebuję porady kogoś kto zna się na brytyjskim prawie pracy. Czekam na odpowiedzi.


moze to z tego powodu, ze w biurze ludzie pracuja, odbieraja telefony itp i nie moga sobie pozwolic by czekac pol h na toalete. Inni pracownicy natomiast maja wiecej czasu, a przynajmniej tak to moze byc widziane, ze mozesz isc do toalety i siedziec tam pol h, a ktos z biura nie.

: 27 sie 2014 08:57
autor: barenord
Dla mnie to dziwna sytuacja i takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. To jest jakiś absurd.