O wszystkim na tematy prawne
Jokasta
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2014 18:29

Korzystanie z toalety w czasie pracy

Postautor: Jokasta » 16 lip 2014 18:34

Mam pewien problem i potrzebuję porady. Mój szef ostatnio oznajmił, że nie mogę korzystać z toalety w budynku, bo jest to toaleta tylko i wyłącznie dla biura i inni pracownicy muszą chodzić do łazienki w budynku obok. Chciałam zapytać czy to jest legalne, by nie było toalety dla wszystkich pracowników w budynku? Poza tym, gdy idziemy do toalety w budynku obok musimy wybijać się tak jak to robimy podczas przerwy. Jak dla mnie to nie jest zgodne z prawem, ale potrzebuję porady kogoś kto zna się na brytyjskim prawie pracy. Czekam na odpowiedzi.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 lip 2014 15:23

Wspolczuje, ja pie........

fristivert
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2014 09:17

Postautor: fristivert » 11 sie 2014 09:19

Udostępnienie pracownikom odpowiedniego zaplecza higieniczno-sanitarnego wydaje się być kwestią oczywistą i niepodlegającą dyskusji. W praktyce jednak spotykamy się z niewłaściwymi rozwiązaniami. Niedopatrzenia mogą wynikać z niewiedzy lub z lekceważenia wagi problemu. Udostępnienie toalety dla pracownika nie jest wymaganiem ani obowiązkiem pracodawcy.
_________________
obozy windsurfingowe

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Korzystanie z toalety w czasie pracy

Postautor: aina24 » 14 sie 2014 02:47

Jokasta pisze:Mam pewien problem i potrzebuję porady. Mój szef ostatnio oznajmił, że nie mogę korzystać z toalety w budynku, bo jest to toaleta tylko i wyłącznie dla biura i inni pracownicy muszą chodzić do łazienki w budynku obok. Chciałam zapytać czy to jest legalne, by nie było toalety dla wszystkich pracowników w budynku? Poza tym, gdy idziemy do toalety w budynku obok musimy wybijać się tak jak to robimy podczas przerwy. Jak dla mnie to nie jest zgodne z prawem, ale potrzebuję porady kogoś kto zna się na brytyjskim prawie pracy. Czekam na odpowiedzi.


moze to z tego powodu, ze w biurze ludzie pracuja, odbieraja telefony itp i nie moga sobie pozwolic by czekac pol h na toalete. Inni pracownicy natomiast maja wiecej czasu, a przynajmniej tak to moze byc widziane, ze mozesz isc do toalety i siedziec tam pol h, a ktos z biura nie.

barenord
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 27 sie 2014 08:53

Postautor: barenord » 27 sie 2014 08:57

Dla mnie to dziwna sytuacja i takie zdarzenie nie powinno mieć miejsca. To jest jakiś absurd.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości

cron