O wszystkim na tematy prawne
blacksistar
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2014 17:45

Czy moj szef moze mi wyplacac holidaya co 3 miesiace???

Postautor: blacksistar » 09 lip 2014 20:02

Witam,
To moj poerwszy post na tym forum wiec z gory przepraszam, jesli kest w zlej kategorii.

Moj pracodawca nie wyplaca mi pieniedzy za platny urlop z gory, pieniadze za wypracowany urlop dostaje co kazde 3 miesiace zgodnie z prawem ( 8,5 dnia po 3 miesiacach), wiec tu nie ma problemu.
Problem pojawia sie kiedy chce wziasc dzien lub dwa wolne i chce miec za nie zaplacone, czyli chce wziasc dwa dni wolnego z 28 dni platnego urlopu.
W tej sytuacji dostaje dwa dni wolne ale po tygodniu wyplata kest pomniejszona o dwa dni. Automatycznie dostaje mniej poeniedzy. A tego chce uniknac.
Czy pracodawca moze odmowic mi zaplaty za te dwa dni teraz jesli chce by byly traktowane jako czesc platnego urlopu?
Czy moze mi powiedziec: wez sobie dwa dni wolne, ale nie zaplace ci za nie no dwa dni to nie urlop a z urlopu ci nie odejme bo to za duza papieorologia prowadzic zapiski ile dni z urlopu kuz zabralas...

Czy moze mi odmowic zaplaty za wolny dzien kesli chce by byl trzktowany kako czesc urlopu platnego????

Z gory dziekuje za pomoc.

blacksistar
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2014 17:45

Postautor: blacksistar » 09 lip 2014 21:30

I tu by sie wszystko zgadzalo.
To teraz wyobraz sobie ze:
Mam placone co tydzien;
Co trzy miesiace wyplacane jest za nagromadzone i NIEWYKORZYSTANE pay holiday;
Po dwoch miesiacach pracy mam juz 5 dni uzbieranych platnego urlopu.
Chce wziasc w tygodniu jeden dzien wolny z moich nagromadzonych holiday, tak zeby tygodniowka dalej byla zaplacona za 5 working days, a nie za cztery plus jeden wolny extra.
W TEJJ SYTUACJI:
DOSTANE DZIEN WOLNY, WYPLATE ZA 4 DNI, bo jeden dzien nie moze byc odliczony jako pay holiday, bo prawdziwe holiday to minimum tydzien.

A TERAZ Z INNEJ BECZKI:
Zalozmy ze pracuje od poczatku stycznia
Pieniadze za niewykorYstany urlop wyplacane sa pod koniec MARCA, CZERWCA, WRZESNIA, GRUDNIA. CO 3 MIESIACE
Jesli na poczatku sierpnia bede chciala wziasc 5 dni urlopu, czyli tydzien wolny,
To w dzien wyplaty nie dostane nic poeniedzy. Zostane z wolnymi dniami i extrapoeniedzmi za pay holoday ktore dostane ale dopiero pod koniec WRZESNIA

Czy tak moze to wygladac???

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 09 lip 2014 22:23

A TERAZ Z INNEJ BECZKI:
Zalozmy ze pracuje od poczatku stycznia
Pieniadze za niewykorYstany urlop wyplacane sa pod koniec MARCA, CZERWCA, WRZESNIA, GRUDNIA. CO 3 MIESIACE
Jesli na poczatku sierpnia bede chciala wziasc 5 dni urlopu, czyli tydzien wolny,
To w dzien wyplaty nie dostane nic poeniedzy. Zostane z wolnymi dniami i extrapoeniedzmi za pay holoday ktore dostane ale dopiero pod koniec WRZESNIA


Finansowo/matematycznie to sie zgadza - czy jest legalne? Zalezy od kontraktu jaki podpisales ale nigdy o czyms takim nie slyszalam.

Czasem agencje dodaja do stawki godzzinowej za urlop wiec stawka godzinowa jest wyzsza a jak bierzesz dni wolne to nie dostajesz nic (bo urlop wliczony w stawke godzinowa) ale systemu jaki opisujesz to... nie widzialam/nie slyszalam nigdy. Dziwny jakis.

Niby sie finansowo/matematycznie zgadza ale widze jakie to moze byc "upierdliwe"


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron