O wszystkim na tematy prawne
b4mbo
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2014 13:37

Umowa ustna, jak działa?

Postautor: b4mbo » 09 cze 2014 14:12

Witam,
otóż mam taki problem:
Szukając pracy wysłałam swoje cv do mężczyzny, który okazał się być później agencją pracy. W niedzielę wieczorem dostałam emaila, że mogę zacząć pracę w poniedziałek, próbowałam się dodzwonić do tego pana lecz na darmo. W ten sam dzień miałam jeszcze inną rozmowę o pracę, nie wiedziałam na czym stoję dlatego wybrałam tą rozmowę o pracę. Po południu udało mi się dodzwonić do tego Pana, który powiedział mi, że będą 2 dni próbne, które będą zapłacone, podał stawkę, jest to praca w hotelu dlatego zapytałam czy będzie to praca za pokój czy na godzinę (porównałam to do mojej wcześniejszej rozmowy o pracę, gdzie było płacone za pokój), odpowiedział śmiejąc się, że u nich tak nie jest i jest to praca na godzinę (mam świadka rozmowy). Powiedział, że jest to praca na kontakt na czas nieokreślony. Zgodziłam się, i tak jak się umówiliśmy pracowałam 2 dni próbne, 3 dzień, 4 dzień był wolny, 5 dzień. Próbowałam w międzyczasie dodzwonić się do tego pana zapytać o szczegóły, lecz nic, na próżno. Dowiedziałem się od dziewczyn z pracy, że jest to stawka za pokój.
Napisałam emaila, że czuję się oszukana i nie zjawię się w pracy i jeśli nie dostanę żadnej odpowiedzi to sprawa trafi do employment tribunal. Dostałam odpowiedź, że dzień próbny jest płacony po przepracowaniu 13 tygodni (wcześniej mnie o tym nie poinformowano), i że przepracowałam 9 godzin (gdzie przepracowałam 38h, policzył jak za pokoje) i, że w piątek dostanę wypłatę.
Nie mam żadnej umowy, mieliśmy ją sporządzić w międzyczasie, nie mam nin-u, jest to moja pierwsza praca, agencja nie wzięła ode mnie żadnego numeru konta ani nic więc nawet nie wiem jak miałaby wyglądać wypłata. Nie wiem co mam zrobić w tym przypadku. Dodam jeszcze, że ten pan jest polakiem i przez telefon rozmawialiśmy po polsku, zaś on pisze do mnie emaile po angielsku ja zaś po polsku. Proszę o pomoc.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 09 cze 2014 15:51

Umowa ustna oczywiście jest ważna, ale w praktyce jest trudna do udowodnienia. Także wątpie abyś coś mogła tutaj osiągnąć.

Jeżeli miała to być praca na kontrakt, to Employment Tribunal nie ma tutaj nic do gadania.

Jedyne co możesz zrobić, to oblicz ile pieniążków Ci się należy według tego jak uzgodniliście przez telefon i wystaw mu na taką kwotę rachunek z np. dwu tygodniowym terminem płatności na wskazane konto.

Jeżeli nie zapłaci, będziesz mogła skierować sprawę do Small Claims Court opisując dokładnie zaszłą sytuację, jest szansa, że sąd rozpatrzy Twój wniosek pozytywnie i wyda nakaz zapłaty.

A tymczasem szukaj nowej pracy, bo szkoda tracić czasu na takich cwaniaczków.

b4mbo
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 09 cze 2014 13:37

Postautor: b4mbo » 09 cze 2014 16:26

Dziękuję za odpowiedź. Skorzystam z rady, a pracy już szukam ;)
Pozdraiwam

MrSexy
Gastarbeiter
Posty: 51
Rejestracja: 19 cze 2014 03:36

Postautor: MrSexy » 21 cze 2014 09:56

umowa ustna ma sens jak ma sie swiadkow inaczej tak jak wyzej ktos napisal, trudno udowodnic.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 13 gości