O wszystkim na tematy prawne
jarogrys5
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2013 15:55

Pobyt poza UK a rezydentura

Postautor: jarogrys5 » 31 maja 2014 23:26

Witam. Mam pytanie odnośnie wypełnienia wniosku o przyznanie stałej rezydentury. Należy podać w nim konkretne daty wyjazdów poza granice UK. Problem w tym, że ja dokładnych dat nie pamiętam. Wiem, że na pewno nie przekroczyłem dopuszczalnego limitu dni poza granicami UK, ponieważ w Polsce przebywałem nie więcej niż 3 tygodnie w każdym roku. Czy jest możliwość podania przybliżonych dat np.: grudzień 2010 ok. 14 dni. Może ktoś z forumowiczów miał ten sam problem i podpowie mi jak go rozwiązać. Z góry dziękuje.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 31 maja 2014 23:40

Jako obywatel UE nie musisz tego wypełniać. Po 5 latach pobytu jesteś automatycznie rezydentem.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 cze 2014 16:35

blondynek pisze:user, jak chce sie o obywatelstwo starac przyszlosciowo to musi wypelnic :roll:

odpowiedz brzmi - mozesz;
zakladam ze latales wiec posprawdzaj sobie swoje elektroniczne bilety moze?


Nie musi. Po 5 latach jest automatycznie rezydentem. Tylko ma we wniosku o obywatelstwo pokazać, że rzeczywiście tu był.

Mój znajomy niedawno dostał obywatelstwo i nie wypełniał, żadnej rezydentury.

To jest wymysł "polskich biur", aby wyciągnąć kase od rodaków. Poczytaj sobie z resztą o tym, nawet oficjalnie jest napisane, że to jest niepotrzebne. Gdzieś tu na forum nawet wklejałem.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 02 cze 2014 07:54

usercostam pisze:
Nie musi. Po 5 latach jest automatycznie rezydentem. Tylko ma we wniosku o obywatelstwo pokazać, że rzeczywiście tu był.




Nie musi ale...


Wniosek o naturalizacje to niemal 1k. APlikacja o rezydenture za moich czasow byla bezplatna, teraz cos tam kosztuje ale zdaje sie niewiele

Jak masz przyznana rezydenture to naturalizacja jest duzo prostsza bo nie musisz udawadniac tego samego drugi raz.

A jesli maja ci z jakiegos powodu odrzucic wniosek to lepiej jak odrzuca ten tani niz ten za ktory zaplaciles 1k, prawda?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 cze 2014 10:24

MarcFloyd pisze:a jest duzo prostsza bo nie musisz udawadniac tego samego drugi raz.

A jesli maja ci z jakiegos powodu odrzucic wniosek to lepiej jak odrzuca ten tani niz ten za ktory zaplaciles 1k, prawda?


Po 5 latach pobytu jesteś automatycznie rezydentem, więc jeżeli odrzucą Ci wniosek o obywatelstwo z innego powodu, to jaki to ma związek? :roll:

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 02 cze 2014 10:44

jak juz jestesmy przy "wnioskach" to mam pytanie do znawcow :) - przy wpisywniu danych dziecka jest okienko origin: co wpisac jak rodzone tu, paszport tutejszy, rodzice obcokrajowcy ?:)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 cze 2014 10:52

blondynek pisze:taki ze nadal musisz udowodnic ze nie opuscil UK na wiecej niz 183 dni w danym okresie czasu/roku
450 dni w ciagu 5 lat itd

https://www.gov.uk/eea-registration-certificate


Może nieprecyzyjnie napisałem, odpowiedź. Jeżeli masz dowody na przebywanie w tym czasie w UK, to składanie tego wniosku jest nie potrzebne. Jedyna opcja jaką widzę, to chyba tylko jeśli coś "kombinujesz" z jakimiś lewymi payslipami itd. i boi się, że mu to nie przejdzie. Wtedy tak jak MF napisał ma to sens. W innym przypadku jest to tylko marnowanie czasu.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 02 cze 2014 12:35

Niekoniecznie. Mozesz byc self employed albo mozesz nie miec czesci dokumentow itp itd. Rozne sa sytuacje.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 cze 2014 14:40

MarcFloyd pisze:Niekoniecznie. Mozesz byc self employed albo mozesz nie miec czesci dokumentow itp itd. Rozne sa sytuacje.


No i? Jak jesteś self-employed pokazujesz wyciągi z konta. Jakich dokumentów możesz nie mieć?

Jeżeli masz tą rezydenture, to nie oznacza automatycznie, że nie będą tego sprawdzać przy wniosku o obywatelstwo.

Nawet jak dostaniesz tą rezydenture, a przy wniosku o obywatelstwo się okaże, że np. nie miałeś WRS, to nie dostaniesz obywatelstwa, bo nie dopełniłeś obowiązków imigracyjnych.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 42 gości

cron