O wszystkim na tematy prawne
mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 13 wrz 2007 21:09

oby sie nie okazało że im wiecej bedzie krzyku tym bardziej sobie o nas przypomną i stwerdza kurna przecie w tej angli jeszcze kupa kasy, a my tu na kolejne wyjazdy sejmowe nie mamy o dziwkach i gorzale nie wspominając.
Jak znamy myslenie to tak sie to skonczy czyli odwrotnie niz normalnie, o rydzyku nie wspomne bo on pierwszy poswieci nowe pomieszczenia kontroli w US

radek1234
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2007 13:18

Postautor: radek1234 » 26 wrz 2007 13:31

Chcialem rzucic troche swiatla na te wszystkie komentarze.

1. Jezeli uzyskasz rezydencje podatkowa w UK, a US wezwie cie do wyjasnien, przesylasz im certifikat rezydencji podatkowej UK wydawany przez Inland Revenue & Customs i podajesz adres do korespodencjo w UK. To zamyka sprawe, na zadne pytania dotyczace twoich przychodow po opuszczeniu kraju nie masz obowoazku odpowiadac.

2. Zakup dzialki jest dobrym pomyslem i nie wahaj sie ani chwili. Jestes rezydentem podatkowym UK i na pytanie skad wziales pieniadze przesylasz certifikat rezydencji z UK. Na umowie zakupu dzialki wpisz adres z UK i najlepiej numer paszportu (zamiat dowodu). Nie bedzie zadnych pytan z US. Podaruj sobie odpowiedzi na listy US przsylane na twoj adres do Polski, ignoruj je.

3. Jezeli nawet wroc do Polski za 4 lata US nie ma prawa pytac sie o pieniadze zarobione przez ciebie w okresie jak byles rezydentem w UK.

4. Mozesz uzyskiwac przychody w Polsce i rozliczasz je w Polsce (np: wynajem mieszkania itd) certifikat daje ci ochrone twoich przychodow z UK przed polskim US.

5. Jezeli chcesz wrocic do Polski przed uplynieciem 5 lat podatkowych i nadel nie konca ufasz w to ci napisalem albo nie chcesz sie szarpac z US wroc na okres nie przekraczajacy 183 dni w roku i wyjedz znowu . Nie wszystkim to odpowiada ale dla mnie to jest ok. Pozwala to trzymac status rezydenta podatkowego w UK.

Pozdrawiam

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 11 paź 2007 13:37

no i własciwie dostaliśmy w artykule Z onet.pl
http://wiadomosci.onet.pl/1621530,11,item.html "Śledczy sprawdzają majątek byłego prezydenta" bardzo jasny przekaz, kazdy kto się wyhyli zostanie sprawdzony i mu się poszuka paragraf.

Wychyla sie za bardzo , nie maja argumentów to mu pogrzebią po kieszeniach
Widzicie drodzy emigranci to samo was czeka gdy przyjedziecie do polski, i zachce sie wam wydać pieniądze na inwestycje czy domek, już urzędasy skutecznie wam wybija z głowy zachcianki i zrównają do tych co zostali, co byś nie za bardzo odstawał od zgnębionego przez podatki sasiada


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 24 gości

cron