O wszystkim na tematy prawne
fireman
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 19 sie 2013 22:43

Wszystko o dotacjach

Postautor: fireman » 25 mar 2014 20:30

Hej!!!
Czy ktoś orientuję się jak można uzyskać dotacje na rozkręcenie własnego biznesu?

dzieki za pomoc

Piaskun20
Gastarbeiter
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2009 13:11

Postautor: Piaskun20 » 26 mar 2014 18:39

nie jest to latwe zadanie, oczywiscie zalezy jaki biznes. Generalnie zapomnij ze ktos Ci pozyczy pieniadze na ''stock''. Pozycza na samochod, jakas maszyne, jakies inne wyposazenie. A probowalem wszedzie. W koncu sam uzbieralem kapitalu, kilkanascie tysiecy wzialem jako pozyczke konsumencka no i dzialam. Ale jak chcialem kilka tyg temu od banku w ktorym mam konto pozyczyc dodatkowe 3 tys(gdzie jak dotad zainwestowalem 10 razy tyle) nie pomogli mi. Chociaz firma juz dziala, sa regularne wplywy na konto, wszystko jest jak nalezy...jednym slowem wszedzie wszyscy beda Ci rzucac klody pod nogi, ale powodzenia zycze

wiesuaf
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 13 kwie 2014 10:16

Postautor: wiesuaf » 19 kwie 2014 11:03

Mam pytanie na temat grantów.

Z tego co wyczytałem, w momencie kiedy otworzę self-employed mogę starać się o grant na rozwinięcie działalności. Pytanie jest tego typu:
Czy mogę starać się o grant w momencie kiedy będę chciał otworzyć firmę, tzn zaraz po rozpoczęciu działalności lub nawet jeszcze przed? Czy dopiero gdy firma będzie działać i prosperować?

Jest to dla mnie istotne, bo chcę otworzyć firmę transportową i przydałyby się środki na kupno auta (w sumie samo auto nie jest drogie, ale przy wieku 21 lat ubezpieczenie kosztuje krocie). Obecnie byłoby mnie stać na niedużego rzęcha, którego nie mógłbym tak efektywnie wykorzystać jak dużego vana.

ingzsz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2014 09:18

Biznes

Postautor: ingzsz » 15 lip 2014 09:20

Bardzo ważne jest aby urzędnikowi przedstawić bardzo dobrze napisany biznes plan.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 15 lip 2014 09:22

to ten biznesplan musial byc genialny :lol:

ingzsz
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2014 09:18

Postautor: ingzsz » 15 lip 2014 09:53

Genialny bo musisz ich przekonać ze twój biznes będzie sie kręcił ,bo jak nie będzie sie kręcił to ci nie dadzą kasy.Dlatego trzeba przekonać ich ze twój biznes wypali i będziesz miał kasę za zwrot pożyczki na biznes.Dotacje daJa ale i tak musisz ja zwrócić .


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości

cron