O wszystkim na tematy prawne
rafszum
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2013 10:31

Zabrano mi 17 kartonow polskich papierosow

Postautor: rafszum » 19 cze 2013 10:38

Witam,

Ostatnio przydazyla mi sie dziwna sytuacja. Lecialem samolotem z dziewczyna z Polski i postanowilismy kupic papierosy na lotnisku. Dziewczyna pali ja sporadycznie (przy piwku itp.) Na lotnisku nas zatrzymano i przepytano dla kogo wieziemy i ile palimy itp. Ja powiedzialem ze tak srednio paczke na tydzien przy weekendzie a dziewczyna cze paczke na 2 dni. Ostatni raz w polsce bylem w grudniu powiedzialem ze srednio raz, 2 razy do polski jezdze i ze chcialem przywiezc polskie fajki zeby mi do swiat starczylo. Powiedzialem tez ze wioze 3 kartony dla kumpla ze mi kase ze nie odda. Okazalo sie ze jako prezent mozna ale jak on kase odda mi za nie to juz nie.

Myslalem ze mi zabiora te 3 kartony a reszte oddadza. A tu nagle facet mowi ze nie jest usatysfakcjonowany z odpowiedzi i ze nam zabiera wszystko.

Celnik powiedzial ze moge sie odwolac i jesli uznaja ze on sie pomylil to mi kase za nie oddadza i oczywiscie dumnie na koncu ze papierosy sa teraz wlasnascia jej korony czy cos....;/

Mial ktos kiedys taka sytuacje? Co zrobic by odzyskac pieniadze? Kosztowalo mnie to ponad £450...

Prosze o pomoc.

Rafal

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 19 cze 2013 10:48

http://www.heathrow-airport-guide.co.uk/dutyfree.html

Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from the EU, a Customs Officer is more likely to ask about the purposes for which you hold the goods if you bring large quantities of them. This will most likely be the case if you appear at the airport with more than:

800 cigarettes, or 400 cigarillos, or 200 cigars, or 1 kg of smoking tobacco
110 litres of beer
10 litres of spirits
90 litres of wine
20 litres of fortified wine e.g. port or sherry


Mogles powiedziec ze palisz paczke dziennie i dziewczyna tez. A o papierosach dla kolego w ogole nie wspominac.

teraz to juz za duzo nie zrobisz jak juz zabrali.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 cze 2013 10:51

Po prostu uznal ze wiozles na sprzedaż.

Odwoluj sie - napisz ze wiozles na wlasny uzytek poza tymi trzema kartonami.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 19 cze 2013 10:52

Ide zapalic hahahahah i wypic moja czesc tej flaszki ktora NTC czy Numerowa wczoraj stawialy.. hahaha

rafszum
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2013 10:31

Postautor: rafszum » 19 cze 2013 11:00

Tez tak myslalem zeby sie odwolac. Tylko jak to napisac?

Mial juz ktos kiedys taka sytuacje?

rafszum
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2013 10:31

Postautor: rafszum » 19 cze 2013 11:00

Wyraznie jest napisane ze nie ma limitu jezeli na wlasny uzytek.

Mi zabrali z podejrzeniami ze to na sprzedarz a nie ze za duzo wiozlem...


blondynek pisze:moze zapoznaj sie najpierw z limitami przewozow zanim zaczniesz fajki przewozic

w tym wypadku pretensje mozesz miec tylko do siebie

kazde lotnisko - nawet polskie - posiadA informacje o tym ile mozna zabrac samolotem
http://www.heathrow-airport-guide.co.uk/dutyfree.html

Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from the EU, a Customs Officer is more likely to ask about the purposes for which you hold the goods if you bring large quantities of them. This will most likely be the case if you appear at the airport with more than:

800 cigarettes, or 400 cigarillos, or 200 cigars, or 1 kg of smoking tobacco

czyli, teoretycznie, zeby nie miec problemow powinniscie miec max 4 kartony na glowe

tzreba bylo mowic ze palicie wiecej i nie trzeba bylo kolegi w to mieszac!!
niestety, czasem sie nie oplaca byc 'zbyt' uczciwym

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 19 cze 2013 11:04

Nie dostales jakiegoś kwitka od niego? Jesli tak to nie jest tam napisane jak się odwolac?

rafszum
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2013 10:31

Postautor: rafszum » 19 cze 2013 11:06

Znaczy wiem jak sie odwolac. Ale chodzi o to co napisac. Juz raz bylem pytany i zle odpowiedzialem i stracilem papierosy. Nie chce zeby sytuacja sie powtorzyla...

MarcFloyd pisze:Nie dostales jakiegoś kwitka od niego? Jesli tak to nie jest tam napisane jak się odwolac?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 cze 2013 21:25

Może to i lepiej, że ci zabrali, nie będziesz smrodził i truł innych ludzi.

1andy1
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2013 20:35

Postautor: 1andy1 » 30 cze 2013 16:00

Cham

rafszum
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2013 10:31

Postautor: rafszum » 01 lip 2013 08:32

Palic bede tak czy inaczej. Tylko drozej teraz za to zaplace. Bo nie dosc ze stracilem ponad £400 to jeszcze bede placil podwojna cene w Anglii... ;/

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 lip 2013 12:18

rafszum pisze:Palic bede tak czy inaczej. Tylko drozej teraz za to zaplace. Bo nie dosc ze stracilem ponad £400 to jeszcze bede placil podwojna cene w Anglii... ;/


Głupota...

rafszum
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2013 10:31

Postautor: rafszum » 03 lip 2013 13:33

usercostam pisze:
rafszum pisze:Palic bede tak czy inaczej. Tylko drozej teraz za to zaplace. Bo nie dosc ze stracilem ponad £400 to jeszcze bede placil podwojna cene w Anglii... ;/


Głupota...


Dzieki za takie komentarze. Jesli nie masz nic ciekawego do powiedzenia to sie nie wypowiadaj...

Taki komentarz to jest glupota.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości