O wszystkim na tematy prawne
canary
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2008 18:18

odnowa ubezpieczenia

Postautor: canary » 04 mar 2013 11:32

Witam, mam pytanie, czy musze odnowic polise na skradzione auto? Sprawa wyglada tak, ze skradziono mi auto 3 tygodnie przed koncem polisy. Powiadomilam ubezpieczalnie w ten sam dzien, sprawa o odszkodowanie jest w toku. Zdziwilam sie gdy kilka dni pozniej przyszedl mi renewal na auto ktorego nie mam i to ze wzwyzka. Z ubezpieczalnia nie mam direct debetu bo za tamten rok zaplacilam z gory. Czy musze im dalej placic i jak to sie ma do zwrotu pieniedzy za auto?

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 04 mar 2013 12:26

Renewal letters są wysyłane automatycznie na kilka tygodni przed końcem polisy, więc ma on nic wspólnego z Twoją konkretną sytuacją.

Przedłużać raczej nie musisz, ale lepiej zadzwoń i się upewnij. Pamiętaj, że jeśli nie chcesz przedłużać ubezpieczenia (po tej cenie z listu) musisz z niego zrezygnować (pisemnie).

Nie przedłużenie nie może mieć wpływu na odszkodowanie, bo do kradzieży doszło, kiedy samochód był ubezpieczony.

canary
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2008 18:18

Postautor: canary » 04 mar 2013 13:55

Dziekuje za porade

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: odnowa ubezpieczenia

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 13:19

no nie musisz ubezpieczac skradzionego auta :) ale jesli masz jakies watpliwosci mozesz zadzownic do globalmarketcompare.com, zajmuja sie ubezpieczenimi, a obsluga mowi po polsku :)


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości