O wszystkim na tematy prawne
Łukaszek
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2013 21:09

bankructwo

Postautor: Łukaszek » 02 mar 2013 21:39

witam,mam pytanie,czy ktos ogłosił sie bankrutem w uk z długami w p[olsce?pozdrawiam,dziekuje z góry za odpowiedz

clon2goraluk
Gastarbeiter
Posty: 17
Rejestracja: 02 mar 2013 17:13

Re: bankructwo

Postautor: clon2goraluk » 02 mar 2013 22:23

Łukaszek pisze:witam,mam pytanie,czy ktos ogłosił sie bankrutem w uk z długami w p[olsce?pozdrawiam,dziekuje z góry za odpowiedz


A co ma dług w Polsce do angielskiej instytucji bankruta?

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Re: bankructwo

Postautor: rolmopsik » 03 mar 2013 00:30

Łukaszek pisze:witam,mam pytanie,czy ktos ogłosił sie bankrutem w uk z długami w p[olsce?pozdrawiam,dziekuje z góry za odpowiedz



Łot???Musisz się ogłosić bankrutem w kraju w którym utraciłeś wiarygodność finansową.... Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka?? W Polsce bankrut może całkiem nieżle prosperować w UK...... O jesooo nie rozumiem toku myślowego .....Chyba to prawda że jestem "blondyna" :P

prawnicypl
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 12 mar 2013 18:35

Postautor: prawnicypl » 12 mar 2013 18:38

Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Jeżeli chodzi natomiast o ogłoszenie jak to określiłeś "bankructwa" w PL to teoretycznie jest możliwość ogłoszenia tzw. upadłości konsumenckiej (jeżeli długi nie wynikają z działalności gospodarczej), przy czym trudno będzie całkowicie umorzyć długi.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 13 mar 2013 11:09

prawnicypl pisze:Zgadzam się z poprzednimi wypowiedziami. Jeżeli chodzi natomiast o ogłoszenie jak to określiłeś "bankructwa" w PL to teoretycznie jest możliwość ogłoszenia tzw. upadłości konsumenckiej (jeżeli długi nie wynikają z działalności gospodarczej), przy czym trudno będzie całkowicie umorzyć długi.


To jest ta zasadnicza różnica.
W UK, po roku (przeważnie) osoba objęta bankructwem, ma czyste konto, nie ma żadnych długów. Wszelkie roszczenia wobec tej osoby zostają skasowane - na tym polega bankrut. W Polsce nie ma bankruta tylko jest Upadłość Konsumencka.
Wynika to z dostosowania prawa Unijnego. Każdy kraj musi mieć instytucję która da możliwość oczyszczenia się z długów komuś kto stał się niewypłacalny. Tylko każdy kraj ma dużą dowolność w tym zakresie.
W UK, jest to oczyszczenie całkowite, w Polsce tylko z "nazwy".

----------------------------------
Instytucja "bankruta" istniała zawsze i praktycznie w każdej kulturze.
Np. Majowie, mieli kasowane długi z automatu po (chyba?) 12 latach.
W Biblii - jak dobrze pamiętam- pisało o oczyszczeniu ze zobowiązań po 5 latach. A co ciekawe, ziemię nabywało się na maksymalnie 50 lat. Po 50 latach ziemia mogła zostać przyznana komuś innemu.
Aż ciężko przyjąć, jak daleko dziś Polska odeszła od Biblii ;))

daro43
Rezydent
Posty: 1568
Rejestracja: 28 lip 2011 14:31

Postautor: daro43 » 13 mar 2013 11:20

Zwykły konsument nie może zostać bankrutem.Tylko Ci co mieli własną działalność gospodarczą.Fajnie by było nagle milion konsumentow w Polsce zostaje bankrutami.Nie piszcie bzdur.Tylko ludzie z działalnościa gospodarczą mogą aplikowac o upadłość i miano bankruta.O konsumentach zwykłych nic w Dzienniku Ustaw nie czytałem.Każdy weżmie na raty co chce i sie za bankruta uwaza? Glupoty.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 14 mar 2013 10:48

daro43 pisze:Zwykły konsument nie może zostać bankrutem.Tylko Ci co mieli własną działalność gospodarczą.Fajnie by było nagle milion konsumentow w Polsce zostaje bankrutami.Nie piszcie bzdur.Tylko ludzie z działalnościa gospodarczą mogą aplikowac o upadłość i miano bankruta.O konsumentach zwykłych nic w Dzienniku Ustaw nie czytałem.Każdy weżmie na raty co chce i sie za bankruta uwaza? Glupoty.


Napisałem ci, że nie wiem jak to jest w Polsce.
W UK każdy może ogłosić się bankrutem.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 45 gości