Strona 1 z 1

wazne

: 26 lis 2012 10:55
autor: arkadiusz1lisik
co mam zrobic ?pracodawca nie wyplacil mi za 33 dni mojej pracy ,kto mi w tym pomoze policja czy jakis uzad do kogo mam sie zwrucic o pomoc?

Re: wazne

: 26 lis 2012 11:03
autor: goraluk
arkadiusz1lisik pisze:co mam zrobic ?pracodawca nie wyplacil mi za 33 dni mojej pracy ,kto mi w tym pomoze policja czy jakis uzad do kogo mam sie zwrucic o pomoc?


Do... pracodawcy! Zapytaj go dlaczego, niech ci wyjaśni, bo może ma rację?
Mając jego wyjaśnienia można wówczas dalej szukać rozwiązania problemu.

: 26 lis 2012 12:25
autor: PaniDomuLondyn
Nie policja tylko Tribunal Employment.
Ale najpierw zanim cos zrobisz, musisz wyslac list do pracodawcy z wyjasnieniem dlaczego Ci nie zaplacil i z zadaniem wyrownania wszystkiego. Musisz mu dac czas do 2 tygodni na odpowiedz i dzialanie na Twoj list. Dopiero wtedy mozesz zaczynac legal action.
List wyslac za potwierdzeniem odbioru.

: 26 lis 2012 19:15
autor: daro43
Nie zauważyliście że cwaniaków pracodawców coraz więcej tu?Goraluk nie mow mu ze mu się nie nalezy bo do konca nie znasz sprawy , no to już żeś zdołował człowieka.Trybunał też nie tak pstryk i już, owszem monituj pisma do pracodawcy są feż specjalne stempy , jesli to nie pomoże , brak odzewu to wypełniasz formę do Trybunału i czym więcej masz dowodów tym lepiej, ale to trwa i nie załatwisz tego w miesiac.Szef musi Ci odpisać czemu, dlaczego kiedy i gdzie.no i dobrze jak masz umowę (kontrakt payslipy cokolwiek ale uzbroić sie musisz w cierpliwość.

: 26 lis 2012 19:24
autor: daro43
Do Citizens Advice jak wypełnisz formę sprawdż gdzie mieszkasz dokladnie bo sad ma rejony, i po drugie wejdzie w to negocjator automatycznie, sprawa nie prosta , zyczę załatwić sprawę polubownie.