O wszystkim na tematy prawne
Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Problem z ukradzioną karta kredytową i PINem

Postautor: Tomi9 » 12 sie 2012 13:34

Hej,

Nowy na forum jestem . Od ponad 3 miesięcy w Londynie. Wynajmuje pokój od jednej młodej Angielki. Dostęp do mieszkania mamy tylko my dwoje . Nikt inny! Pewnego dnia bank mi przysłał ofertę karty kredytowej myślę jestem za krótko w Londynie ale spróbuje. Wypełniłem pre formularz i wysłałem. Byłem pewien iż ktoś będzie to weryfikował telefonicznie lub wezwie mnie do oddziału. To było ponad tydzień temu(10 dni). Nie dostałem żadnej karty a ni nic zwrotnego (przynajmniej tak myślałem) więc myślałem ze nie dostałem tej karty. Dzisiaj rano dzwonią do mnie z banku abym potwierdził dokonane transakcje z kartą kredytową !! Opad szczeny przecież nie mam żadnej karty!? Przełączyłem się na rozmowę z operatorką infolinii i tłumacze jej ze nie otrzymałem żadnej karty. Miałem problem z moją flatmate (nie chcce podisać umowy a ni oddać mi depozytu ale nie spodziewałem się że piosłunie się aż tak daleko~!!
Jakie są procedury przyznawania karty kredytowej ? Zrobiono to na podstawie jednego pre wniosku????
Ile listów musiała przechwycić osoba żeby użyć jej ?
Oczywiście szybko zablokowałem kartę.
Pytałem się mojej flatmate czy widziała korespondencje z banku (w sobotę rano czekała jak pies na listonosza - nie wiedziałem czemu)
Co ja mam robić ?
No policję ?? nie mam nawet numeru kary bo nigdty jej nie widziałem na oczy ?

Ona rżnie głupa że może sąsiad wziął?

2 - 3 listy ????? Nigdy nie było żadnego włamania !! A tylko tak ,mógłby to zrobić bo listonosz wrzuca listy prosto do mieszkania.
Nie masz kluczy to nie dostaniesz się do poczty??

Czy używając karty kredytowej sklep musi żądać podpisu? czy tylko PIN?

Podobno można to anulować prosze o radę info?

finlandia
Gastarbeiter
Posty: 35
Rejestracja: 30 lip 2012 11:10

Postautor: finlandia » 13 sie 2012 13:01

dokonala juz jakiejs tranzakcji? wyplacala pieniadze? jesli tak to gdzie, moze sa kamery , mozna sprawdzic. Jesli to karta kredytowa jak napisales, to prawdopodobnie musiala ja aktywowac, czyli musialaby zadzwonic do banku, a tam juz pozadawali jej pytania- moga zapytac o wszystko, oczywiscie o takie informacje jakie im podales w banku.

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 16 sie 2012 11:44

Tak, Tylko jak byłem w poniedziałek w banku to miałem balans o. Ale karta była aktywowana. Rozpoczęli sprawdzanie co jest. Wyszsło ze są zakupy na 180 funtówale nie umiała mi powiedzieć ska. Dała mi numer telefonu tam także nikt nie umiał mi powiedzieć ska to jest. Czy można to anulować ?

Musze iść na policję ciekawe jestem czy cokolwiek zrobią bo kwota jest mała ale ktoś ukradł mi to.

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 16 sie 2012 18:59

Jaki to bank?


Pewnie na B.... :D

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 17 sie 2012 11:16

właśnie że na L
Takiego czegoś sie nie spodziewałem bank nie potrafi mi podać co i gdzie zostało kupione????
Czuje ze moja kasa nie jest bezpieczna !
RAZ MI PODAJĄ 0, RAZ 180 JAK DZWONIŁEM OSTATNIO BYŁO 140!

Idę jeszcze raz do branchu może coś dostanę na papierze.

Podobno jak się robi zakupy kartą kredytową to mozna to odzyskać czy ktoś wie jak?

Przecież monitoring jest teraz w każdym miejscu?

maya
Rezydent
Posty: 1120
Rejestracja: 28 wrz 2007 11:57
Kontaktowanie:

Postautor: maya » 17 sie 2012 13:12

Coś jest nie tak.. bank nie wysyła aktywnej karty.
Żeby ją użyć trzeba znać jakieś detale o posiadaczu i ją aktywować...
Coś śmierdzi tutaj.

Tomi9
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 12 sie 2012 13:19

Postautor: Tomi9 » 17 sie 2012 14:37

właśnie dlatego poleciałem do banku zapytać sie jak to możliwe a ona mi nie potrafiła odpowiedziec na pytanie jaki mam balans? Powiedziała ze 3 dni potrzebują aby to ustalić i sprawdzą co i jak. Ustalili ze jest 180 na minusie.
Tylko nie wiem ska i jak muszę iść znowu do branchu bo przez telefon nie idzie się z nimi dogadać.
Co do aktywacji to pewnie tylko data urodzenia co zna każdy mój znajomy i nie tylko !!
Też mi się tak wydaje muszę sprawdzić co i jak

to


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 20 gości