O wszystkim na tematy prawne
whocares
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2012 21:38

Rezydent czy nie ?

Postautor: whocares » 17 lip 2012 21:39

Moje pytanie brzmi: czy jeżeli jestem pierwszy raz w Anglii i mam zamiar podjąć tymczasową pracę na około 6 tygodni ( nowe umowy podpisywane co tydzień ) , to czy będę traktowany jako rezydent ? Ma to o tyle znaczenie, iż przyjechałem tu samochodem z Polski, a z tego co wiem, to rezydent nie może poruszać się pojazdem ubezpieczonym poza UK. Dodam, że stały adres zameldowania posiadam w Polsce i tam też studiuje.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 18 lip 2012 08:42

Autem mozesz sie poruszac do pol roku (zachowaj bilet z promu na wszelki wypadek) jesli przebywasz w celach turystycznych, tak generalnie. Jesli przeprowadzasz sie na stale to powinienes je przejestrowac, w kazdym razie teoretycznie, bo znam takich co od kilku lat tu jezdza.

Ale w twoim przypadku ta sytuacja nie zachodzi tak czy tak, bo jestes tymczasowo, wiec nie, nie musisz. Jak juz napisalem zachowaj bilet promowy i w razie zatrzymania przez policje wyjasnij ze jestes na szesc tygodni. Jesli masz juz rezerwacje na powrot to miej przy sobie na wszelki wypadek, ale nie sadze zeby byla potrzebna.

whocares
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 17 lip 2012 21:38

Rezydent czy nie ?

Postautor: whocares » 20 lip 2012 11:12

Dzieki za odpowiedz. Napisalem maila do DVLA i generalnie potwierdzili Twoje slowa.


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 47 gości