O wszystkim na tematy prawne
gonziu
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2012 14:06

tax credit, pomóżcie :)

Postautor: gonziu » 10 kwie 2012 14:09

Witam, wraz z kumplem robimy 3 miesiące przez agencję. Mamy minimalną krajową miesięcznie. Chcemy postarac sie o tax credit, czy jesli nam go przyznają, to dostaniemy zwrot za 3 miesiące do tyłu czy po prostu od danego dnia gdy zaczniemy wnioskować o taxa? dzieki z gory, pozdrawiam :wink:

mika612
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2010 19:27

Re: tax credit, pomóżcie :)

Postautor: mika612 » 10 kwie 2012 17:22

[quote=\\"gonziu\\"]Witam, wraz z kumplem robimy 3 miesiące przez agencję. Mamy minimalną krajową miesięcznie. Chcemy postarac sie o tax credit, czy jesli nam go przyznają, to dostaniemy zwrot za 3 miesiące do tyłu czy po prostu od danego dnia gdy zaczniemy wnioskować o taxa? dzieki z gory, pozdrawiam :wink:[/quote]


...do roboty lenie,a nie lape po zasilki wyciagacie! I najwazniejsze,czy bedzie zwrot czy nie....Zalosne!

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 10 kwie 2012 19:20

Wydaje mi się że od 1 kwietnia zasiłek można backdatować tylko o miesiąc (wcześniej można było o 3).

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: tax credit, pomóżcie :)

Postautor: aina24 » 12 kwie 2012 14:25

gonziu pisze:Witam, wraz z kumplem robimy 3 miesiące przez agencję. Mamy minimalną krajową miesięcznie. Chcemy postarac sie o tax credit, czy jesli nam go przyznają, to dostaniemy zwrot za 3 miesiące do tyłu czy po prostu od danego dnia gdy zaczniemy wnioskować o taxa? dzieki z gory, pozdrawiam :wink:




http://www.dlapolaka.co.uk/main/index.php/benefity


tutaj poczytaj na ten temat, wejdz w dzial benefity :arrow: tax credit

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: tax credit, pomóżcie :)

Postautor: aina24 » 12 kwie 2012 14:49

[quote=\\"mika612\\"][quote=\\\\\\\\\\\\\\"gonziu\\\\\\\\\\\\\\"]Witam, wraz z kumplem robimy 3 miesiące przez agencję. Mamy minimalną krajową miesięcznie. Chcemy postarac sie o tax credit, czy jesli nam go przyznają, to dostaniemy zwrot za 3 miesiące do tyłu czy po prostu od danego dnia gdy zaczniemy wnioskować o taxa? dzieki z gory, pozdrawiam :wink:[/quote]


...do roboty lenie,a nie lape po zasilki wyciagacie! I najwazniejsze,czy bedzie zwrot czy nie....Zalosne![/quote]



to, ze ty zapierdalasz gdzies za najnizsza stawke to nie znaczy ze tak tylko sie da i tak trzeba :lol:

raczej docenilabym kogos kto na benefitach siedzi bo przynajmniej umial sobie cos zalatwic :lol: bo po co opierdalac sie dla tego kraju jak jest mozliwosc siedznia w domu i cos innego w tym czasie robic podczas gdy pieniadze same na konto wplywaja. Jesli ktos krytykuje ludzi za zasilki i zapomogi to tylko dlatego, ze sami nie wiedza co im sie nalezy i jak sie za to zabrac.... i wchodza na taki portal jak londynek i sie wyrzywaja :lol:

zasilki itp to nie sa to pieniadze od jakiejs indywidulanej osoby tylko kasa, ktora sie ludziom nalezy od panstwa, jesli ty nie wezmiesz to ktos inny wezmie komu mozne mniej sie nalezy, a jak kasy zabraknie panstwu to se wydrukuja.

bo gdybys ty taka rzeczywiscie dobra byla, ze wolisz zapierdalac za kilka funtow niz zasilek wziac to bys i tu zamiast zagladac na kazdy post i krytykowac i docinac innym to raczej bys skupiala sie na tym by cos komus pomoc czy doradzic 8)

mika612
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2010 19:27

Postautor: mika612 » 15 kwie 2012 18:20

Wiesz co aina24...nie wiedzialam,ze taka prostaczka z Ciebie...a slownictwo,ktorym operujesz...poazal sie Boze:-)

Zaskocze Cie kochana,bo nie zapierdalam jak to Ty piszesz za najnizsza.Mam ponad 40 tysiecy rocznie i doszlam do tego wlasna praca. Nigdy nie bralam zadnych zasilkow od panstwa,choc na poczatku roznie bywalo. Wiedzialam o jakie zasilki sie moge starac,ale tego nie zrobilam.Wiesz dlatego? Bo my Polacy opinie mamy wyrobiona...Nie chcialam dolaczyc do tego grona. Zreszta o czym mowa.Ja sie nie obracacm w polskojezycznym srodowisku. I uwierz mi,nic bardziej mnie nie denerwuje jak takie Polaczki co dopiero do Londynu zjechaly i patrza gdzie by tu pokombinowac i skad kase dostac.
Mylisz sie tez,ze wchodze na kazdy post i go krytykuje,albo sie wyzywam(to poprawna pisownia slowa wyzywac)...Predzej bym to o Tobie powiedziala,bo sledze Londynek i wiem,ze za wielu przyjaciol tu nie masz.
Goraco pozdrawiam:-)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 16 kwie 2012 14:18

[quote=\\\\\\\\\\\\\\"mika612\\\\\\\\\\\\\\"]Wiesz co aina24...nie wiedzialam,ze taka prostaczka z Ciebie...a slownictwo,ktorym operujesz...poazal sie Boze:-)

Zaskocze Cie kochana,bo nie zapierdalam jak to Ty piszesz za najnizsza.Mam ponad 40 tysiecy rocznie i doszlam do tego wlasna praca. Nigdy nie bralam zadnych zasilkow od panstwa,choc na poczatku roznie bywalo. Wiedzialam o jakie zasilki sie moge starac,ale tego nie zrobilam.Wiesz dlatego? Bo my Polacy opinie mamy wyrobiona...Nie chcialam dolaczyc do tego grona. Zreszta o czym mowa.Ja sie nie obracacm w polskojezycznym srodowisku. I uwierz mi,nic bardziej mnie nie denerwuje jak takie Polaczki co dopiero do Londynu zjechaly i patrza gdzie by tu pokombinowac i skad kase dostac.
Mylisz sie tez,ze wchodze na kazdy post i go krytykuje,albo sie wyzywam(to poprawna pisownia slowa wyzywac)...Predzej bym to o Tobie powiedziala,bo sledze Londynek i wiem,ze za wielu przyjaciol tu nie masz.
Goraco pozdrawiam:-)[/quote]




a) jaka opinie? bo nie slyszalam...
b) nie obracasz sie w pl srodowisku? no wlasnie widze -a londynek to co, nie pl srodowisko? a poza tym jesli jestes polka a unikasz polskiego srodowiska to masz na mysli, ze lepsza jakas jestes? :lol: znaczy to tylko raczej o tym, ze masz jakies problemy ze soba, bo Polska to piekny kraj.
c) nie na kazdy post tylko na kazdy, ktory komentujesz
a uzywanie slowa zapierdalac to nie prostactwo w tym wypadku tylko jedyne okreslenie jakie w jez polskim wystepuje, bo pracowac to pracowac a zapierdalac to zapierdalac i kazdy zna roznice w znaczeniu.


tez pozdrawiam goraco:-)

mika612
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 19 lis 2010 19:27

Postautor: mika612 » 19 kwie 2012 11:43

aina24

...no comments :D :lol: :lol:

I owocnego zapierdalania za najnizsza krajowa :lol:

Byeeeeeee

GutiUK
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2012 20:28

Postautor: GutiUK » 19 kwie 2012 20:38

Aby wnioskować o przyznanie świadczenia WTC (Working Tax Credit) należy skontaktować się z Tax Credit Helpline:
Numer telefonu: 0845 300 3900
Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00, w soboty od 8.00 do 16.00.

W trakcie rozmowy telefonicznej przeprowadzony zostanie krótki wywiad sprawdzający czy kwalifikujemy się do otrzymania zasiłku.
Podczas rozmowy zostaniemy zapytani m.in. o:
wysokości zarobków Twoich i Twojego partnera
ilości godzin przepracowanych w ciągu tygodnia przez Ciebie i Twojego partnera
pobieranych benefitach (jeśli pobierasz)
ilości dzieci i ich wieku (jeśli masz)
kwocie wydawanej tygodniowo na opiekę nad dzieckiem (jeśli masz)

Jeżeli zostaniemy zakwalifikowani otrzymamy pocztą formularz TC600, który należy wypełnić i następnie odesłać.

Formularz pomagający w prawidłowym wypełnieniu aplikacji TC600
www.hmrc.gov.uk/forms/...


Proste... :). Dzis odbylem taka rozmowe. Podajesz NIN i odpowiadasz na kilka pytan. Milo i konkretnie. W ciagu 14 dni przysla forme.

Swoja droga nie rozumiem tych rozwazan powyzej. Skoro daja to czemu nie skorzystac.... Powodzenia.

GutiUK
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2012 20:28

Postautor: GutiUK » 19 kwie 2012 21:19

... wszystkim zainteresowanym polecam:

http://polemi.co.uk/poradniki/benefity- ... tanii/blog

rzeczowo, przystepnie i po polsku 8)

Ogiertych74
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2018 15:31
Kontaktowanie:

Re: tax credit, pomóżcie :)

Postautor: Ogiertych74 » 26 cze 2018 15:15

Teraz większość benefitów została zastapiona przez Universal Credit .
http://www.fakt.co.uk/universal-credit-co-to-jest/


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości