O wszystkim na tematy prawne
jola30
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2013 11:12

PROBLEM Z ALIMENTAMI W UK

Postautor: jola30 » 22 lis 2013 11:13

Mam takie pytanie; jestem w uk wraz z dzieckiem ojciec dziecka również mieszka w uk i pracuje . Alimenty na syna pobieram przez agencje alimentacyjną z uk. Problem polega na tym że alimenty które zostały mu obliczone nigdy nie wpłacał w całości naprzykład ma płacić 150f miesięcznie a wpłaca tylko po 60f , 30f czasen nie mam przelewu w miesiącu trwa to już prawie 3 lata i nie moge się porozumieć z agencją aby płacił regularnie i całe kwoty . Chcę dodać że pobieram te alimenty na dziecko disability autystyczne i niewiem gdzie szukać pomocy .

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 22 lis 2013 13:33

Witam,

Krotko: jesli ojciec dziecka zarabia malo, to alimentow nie zobaczysz. Przy odciaganiu alimentow z wyplaty zawsze trzeba uwzglednic, ze ojciec dziecka tez za cos musi zyc, wiec CSA ustala minimum ktore ojciec musi otrzymac, nawet jesli to oznacza, ze alimentu nie beda odciagniete czesciowo lub w calosci. Dlatego otrzymujesz rozne kwoty, a czasem nic. CSA Ci w tym nie pomoze, radzilabym udac sie po porade do CAB.

jola30
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2013 11:12

Postautor: jola30 » 22 lis 2013 13:51

No tak rozumiem ale jak ale jak child support obliczyl mu alimenty w wysokości 150f na miesiąc przy zarobku 1400f miesięcznie to chyba nie przesada on sam wpłaca do agencji te pieniądze a nie agencja mu ściąga. Nawet agencja wysłała mu pismo jeżeli nie będzie płacił to będzie obciążony karą 1000f . Agencja oddała tę sprawę już do trybunals sądu gdzie po obliczeniach zarobku ma płacić 150f ale ja dalej dostaję po 60 f lub 30f i dalej nic.

AnkaMAk
Posty: 0
Rejestracja: 21 kwie 2008 10:33

Postautor: AnkaMAk » 22 lis 2013 15:03

OK... glupie pytanie: rozmawialas z kims z CSA?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 24 lis 2013 11:25

alimenty to jakis tam procent od zarobkow, ktory sad wczesniej ustalil, jesli ma male zarobki to I alimenty male, poprostu to sprawdz, jesli za malo placi to wyjasnij to skoro raz juz to zalatwialas to sama najlepiej wiesz gdzie I jak.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 24 lis 2013 13:58

Qurfa mac Aina... :roll:

zamasniczka
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 31 sie 2012 12:58

Postautor: zamasniczka » 11 gru 2013 12:18

Hej

a czy jest jakas roznica w pobieraniu alimentow w Polsce a w UK jesli ojciec mieszka w Uk a ma zasadzone alimety w Polsce?

błogosławiony827
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 09 gru 2013 20:15

Postautor: błogosławiony827 » 02 sty 2014 16:25

emigrantka pisze:Qurfa mac Aina... :roll:
ura idjoto wymadrza sie szymańska hał piesek aportttt

irutka
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 21 sty 2014 00:45

alimenty w UK z CSA

Postautor: irutka » 21 sty 2014 01:17

tyle sie pisze ze CSA ma wladze w wyegzekwowaniu alimentow dla samotnego rodzica. a rzeczywistosc jest inna...tak naprawde to nic qwa nie robia.ojciec mojego dziecka od 4lat pracowal tylko na part tima(£640 m/c...haha)od roku dowiedzialam sie ze ma druga prace i co?dzwonilam do CSA ze dlaczego otrzymuje ciagle takie male alimenty,otrzymalam info ze musza to sprawdzic.ok...czekam...po miesiacu ciszy dzwonie znowu.info ze czekaja na odp.z reveniu...ok...czekam...cisza...po 2 miesiacach dzwonie i mowia mi ze reveniu nie potwierdza wiekszych zarobkow...moj ex na 100% ma ta prace legalnie.wiec dalej czekam nastepny miesiac...w koncu dowiedzialam sie co to za firma i podalam nazwe,zapytali mnie o adres firmy...niestety nie wiedzialam...ok...sprawdzaja...cisza...dzwonie za miesiac i??? i powiedziano mi ze mam dac dane pracodawcy i dopiero jak to otrzymaja i sie potwierdzi to wyrownaja mi platnosc ale nie od momentu zgloszenia ze moj ex ma wieksze zarobki z powodu podjecia dodatkowej pracy tylko od momentu kiedy podam im pelne dane nowego pracodawcy poniewaz w tedy CSA moze wyslac zapytanie do pracodawcy...no to mi cisnienie podniesli...a czy ja jestem dedektyw?a czy ja mam taka wladze aby szukac adresu pracodawcy poprzez reveniu?przeciez CSA jako instytucja znajac alimenciarza dane:adres,NIN itp.maja wieksze mozliwosci dojscia.CSA to o kant d...y rozbic.twierdza ze oni nie maja zadnej wladzy a reveniu nie poda im nazwy pracodawcy drugiego tylko tego glownego.przeciez to chore co oni robia.ktos w reveniu zrobil blad bo sprawdzili dochody tylko za ostatni rok podatkowy a moj ex podjal prace z koncem marca 2013 wiec dopiero wiekszy dochod reveniu bedzie mialo w kwietniu 2014...przez pol roku zostawalam zlewana i kazano mi czekac itp.a teraz mi mowia ze mam podac dane pracodawcy ex to dopiero beda naliczac od tego momentu.w grudniu2013 moj ex pozostawia ta dodatkowa prace i smieje mi sie w twarz.dzwonie znowu do CSA i po 2 godzinach rozmowy najpierw z pionkiem a potem i z menadzerem nie odpuscilam:zarzucilam im niekompetencje oraz to ze w koncu komu oni maja pomoc?samotnemu rodzicowi czy uchylajacemu sie od placenia alimenciarzowi.zadaja odemnie poufnych informacji a ja do cholery nie jestem dedektywem...a jakbym mieszkala w londynie a ex np.gdzies na polnocy to co?skad bym wiedziala ze posiada dodatkowe zrodla zarobkowe?a z drugiej strony chodzic,sprawdzac ex to kwalifikuje sie chyba do nekania i moglabym byc posadzona o to a wtedy policja itp.gdyby ex chcial mi dopiec.tak wiedz drodzy panstwo tak to sie ma sprawa z CSA w UK...dobre co nie?

irutka
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 21 sty 2014 00:45

alimenty

Postautor: irutka » 21 sty 2014 09:18

Ale nie dla CSA.dla nich sa wazne bierzace dochody,oni nawet nie rzadaja ponownego zweryfikowania p60 tak jak to robi sie np.gdy pobiera child tax credit lub working tax.nie jestem poetka w pisaniu ale tych przejsc to nie da sie opisac...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 sty 2014 13:13

Przynajmniej na przyszłość będziesz rozważniej rozkładać nogi.

Twój ex to żałosny typ swoją drogą. Chyba, że go wrobiłaś...

A piszesz tak jakby alimenty miały być dla ciebie, a przecież one są dla dziecka.

irutka
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 21 sty 2014 00:45

Postautor: irutka » 21 sty 2014 14:13

usercostam pisze:Przynajmniej na przyszłość będziesz rozważniej rozkładać nogi.

Twój ex to żałosny typ swoją drogą. Chyba, że go wrobiłaś...

A piszesz tak jakby alimenty miały być dla ciebie, a przecież one są dla dziecka.



oczywiscie ze dla dziecka ale chyba to ja rozporzadzam domowym budzetem a nie dziecko I to ja podejmuje decyzje co dziecku potrzeba...a tak na marginesie to juz gdzies ta twoja sekfencje czytalam o rozkladaniu nog...hm...w sumie to nie pytalam o opinie tylko chcialam uswiadomic zainteresowanym jak takowa instytucja co zwie sie CSA funkcjonuje bo wiele postow czytalam I czasami wiedza co niektorych osob mija sie z rzeczywistoscia...a co do mojego ex to czy zalosny???hm...nie mi oceniac bo on woli zyc tutaj w uk z dnia na dzien a ja majac dzieci wtym male 2letnie potrafie wiecej godzin pracowac...uwazam ze jeszcze powinnam odpowiedziec na twoaja kwestie wrobienia...skoro mezczyzni tak narzekaja ze kobiety potrafia wrabiac ich w dzieci to co stoi na przeszkodzie zalozyc gumke???najlepiej zabezpieczeniem obarczyc tylko kobiete...a moze poprostu tak im latwiej lub sa leniwi lub zaluja wydac pare funtow na paczke prezerwatyw...

irutka
Gastarbeiter
Posty: 23
Rejestracja: 21 sty 2014 00:45

Postautor: irutka » 21 sty 2014 14:17

usercostam pisze:Przynajmniej na przyszłość będziesz rozważniej rozkładać nogi.

Twój ex to żałosny typ swoją drogą. Chyba, że go wrobiłaś...

A piszesz tak jakby alimenty miały być dla ciebie, a przecież one są dla dziecka.



oczywiscie ze dla dziecka ale chyba to ja rozporzadzam domowym budzetem a nie dziecko I to ja podejmuje decyzje co dziecku potrzeba...a tak na marginesie to juz gdzies ta twoja sekfencje czytalam o rozkladaniu nog...hm...w sumie to nie pytalam o opinie tylko chcialam uswiadomic zainteresowanym jak takowa instytucja co zwie sie CSA funkcjonuje bo wiele postow czytalam I czasami wiedza co niektorych osob mija sie z rzeczywistoscia...a co do mojego ex to czy zalosny???hm...nie mi oceniac bo on woli zyc tutaj w uk z dnia na dzien a ja majac dzieci wtym male 2letnie potrafie wiecej godzin pracowac...uwazam ze jeszcze powinnam odpowiedziec na twoaja kwestie wrobienia...skoro mezczyzni tak narzekaja ze kobiety potrafia wrabiac ich w dzieci to co stoi na przeszkodzie zalozyc gumke???najlepiej zabezpieczeniem obarczyc tylko kobiete...a moze poprostu tak im latwiej lub sa leniwi lub zaluja wydac pare funtow na paczke prezerwatyw...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 21 sty 2014 18:10

irutka pisze:skoro mezczyzni tak narzekaja ze kobiety potrafia wrabiac ich w dzieci to co stoi na przeszkodzie zalozyc gumke???najlepiej zabezpieczeniem obarczyc tylko kobiete...a moze poprostu tak im latwiej lub sa leniwi lub zaluja wydac pare funtow na paczke prezerwatyw...


To prawda, ale są też inne metody antykoncepcji. Jeżeli partnerka decyduje się na branie np. tabletek, to w związku opartym na zaufaniu należy oczekiwać, że je jednak bierze. A są kobiety, które w wykorzystując te zaufanie, oszukując partnera, zachodzą w ciąże by m.in. wyłudzić w ten sposób alimenty (dziecko jest wtedy tylko instrumentem).
Niestety technologia jeszcze nie pozwoliła na wymyślenie antykoncepcji dla mężczyzn, która umożliwiałaby komfortowe odbycie stosunku seksualnego.
Ale wszystko przed nami


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron