O wszystkim na tematy prawne
12345612
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2007 00:22

Child benefit - prośba o pomoc

Postautor: 12345612 » 09 kwie 2008 09:26

Ponieważ tak wyczerpująco i grzecznie odpowiedział Pan na pytanie kilka dni wcześniej ,chciałabym poprosić o wyjaśnienie,jeśli to możliwe,takiej sytuacji.Mąż poprosił abym przekazała przez znajomych dowody osobiste dzieci,ponieważ adwokat stwierdził,ze pomogą one szybciej uzyskać rodzinne na dzieci.Wysłałam akty urodzenia ,podawałam nr przyznanych przedtem świadczeń w Polsce ,adres instytucji,która je wypłacała oraz nip i pesel.Nigdzie w żadnych informacjach nie spotkałam się z tym aby dowody osobiste dzieci by7ły potrzebne przy załatwiwaniu child benefit,wiem Ze paszporty należy okazać przy załatwianiu świadczeń dla dzieci ,które przebywają w Anglii.To jest dla mnie bardzo ważne.Proszę o pomoc,przepraszam za potknięcia w tekście.

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 09 kwie 2008 10:36

Nie wiem po co adwokatowi dowody osobiste dzieci. :(
Z wnioskiem trzeba wyslac tylko akty urodzenia dzieci z polski.
Po krotkim czasie przychodza dodatkowe formularze dla Polakow, w ktorych trzeba wpisac NIP i PESEL tylko rodzicow dzieci.
Jeste tez tam miejsce na to, by wpisac, ktora instytucja placila zasilek w Polsce i w jakiej kwocie i do kiedy byl placony.
Nie potrzebne sa dowody ani paszporty dzieci.
Dokumenty te potrzebne sa przy staraniu sie o Housing Benefit, ktory od 7 kwietnia 2008 nazywa sie Local Housing Allowance. Jest to doplata do mieszkania. Wowczas trzeba udokumentowac tozsamosc wszystkich. Tylko ze to by dotyczylo Was, jesli zamierza Pani z dziecmi przyjechac do Anglii do meza.

Pozdrawiam
Robert

12345612
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 06 lis 2007 00:22

Dziękuję p.Robertowi

Postautor: 12345612 » 09 kwie 2008 13:22

:lol: Dzięki za odpowiedż.Niestety nie potrafię wysłać pochwały.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 09 kwie 2008 13:31

Kliknij mu w plusik kolo przycisku "cytuj".


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron