O wszystkim na tematy prawne
monikaR
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2007 21:20

Chcę wrócić do kraju i tu urodzić

Postautor: monikaR » 27 gru 2007 21:43

Od 2 lat mieszkam na wyspie.Mam legalna prace i jestem w 5 miesiacu ciazy,jestem teraz w Polsce bo przyjechalam na Swieta,bylam miedzy czasie chora wiec poszlam do naszej przychodni sprawdzic czy to nie grozne,wspomnialam lekarce ze mieszkam w Wielkiej Brytani ta od razu powiedziala ze Ona nie powinna mnie przyjac i ze ja powinnam sie leczyc tam a nie tu bo tu nie place skladek,wspomnialam jej rowniez ze mam zamiar zjechac do Kraju i urodzic tu bo chcem wuchowywac dziecko w kraju to ona powiedziala ze owszem moge tu urodzic ale po jakim czasie dostane rachunek ze szpitala za porod i za wszystkie uslugi bede placic.nie wiem ,czy ktos ma pojecie jak to dziala???chcemy wrocic z chlopakiem do kraju i wychowywac dziecko tu ale ubezpieczona bede nadal w Angli bo bede pobierac zasilek macierzynski ktory mi sie nalezy. :roll:

ODINN
Posty: 0
Rejestracja: 03 paź 2008 14:03

Postautor: ODINN » 28 gru 2007 06:50

wydaje mi sie ze lepiej urodzic w uk, mysle ze nie bez powodow przy granicy polki kombinuja zeby rodzic w szpitalach niemieckich...

trzeba bylo nic nie mowic o pracy za granica, bo jak widzisz pani pielegniarce gul skoczyl...

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Re: chcem wrocic do kraju i urodzic tu

Postautor: banita » 28 gru 2007 08:22

monikaR pisze:chcemy wrocic z chlopakiem do kraju i wychowywac dziecko tu ale ubezpieczona bede nadal w Angli bo bede pobierac zasilek macierzynski ktory mi sie nalezy. :roll:


heh bezczelnosc, guzik ci sie nalezy i jak rodzisz w polsce to czemu masz dostawac zasilek w anglii? albo rybki albo akwarium...

izek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2008 08:55

Postautor: izek » 18 sty 2008 09:41

zdecyduj sie albo mieszkasz,pracujesz,a zatem i placisz kladki w polsce albo w UK? Jesli chcesz mieszkac na stale w Polsce,w jaki sposob chcesz pobierac zasilki z Wielkiej Brytanii.Przeciez przyslugluja Ci one TYLKO dlatego , ze tu pracujesz lub pracuje tu Twoj maz.

izek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2008 08:55

Postautor: izek » 18 sty 2008 09:45

Za nic w swiecie nie zdecydowałabym sie rodzic w UK? Na 3 moje znajome mamusie,tylko jedna byla zadowolona z opieki zdrowotnej w UK...i to tylko dlatego,ze przeszla ciaze bez zadnych komplikacji.Ludzie!!!! Tu nawet nie masz SWOJEGO lekarza,tylko jakas pania,ktora odwiedza Cie od wielkiego dzwonu zapytac jak sie czujesz!!!!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sty 2008 10:05

w polsce za to jest super opieka :) tu przynajmniej nic za to nie placisz a jeszcze dostajesz, w polsce musisz zaplacic a i tak jest gowniane. jak sie nie podobalo trzeba bylo isc prywatnie

izek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2008 08:55

Postautor: izek » 18 sty 2008 11:50

Pewnie,najwazniejsze co DOSTANIESZ?! Zdrowie dziecka to dla wielu Polek drugorzedna sprawa,niestety.

izek
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 18 sty 2008 08:55

Postautor: izek » 18 sty 2008 11:53

A tak na marginesie:o co chodzi na tych forach-ludzie pisza zupelnie jakby byli niewidzialni(poniekad sa). Tu wszyscy chca sie kłócic,nie dyskutowac.
Sorki,jesli kogos,czymkolwiek urazilam, to byla moja subiektywna opinia na temat sluzby zdrowia...pozdrawiam

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 18 sty 2008 11:59

izek pisze:najwazniejsze co DOSTANIESZ?!


chodzilo mi o opieke ktora dostajesz za darmo (matka i dziecko) czyli o ich zdrowie. jak dla mnie obie sluzby zdrowia sa do bani, tyle ze tu nic nie musisz za nia placic a w polsce wrecz przeciwnie

izek pisze:Tu wszyscy chca sie kłócic,nie dyskutowac.


ale kto sie kloci? mi sie wydawalo ze to dyskusja jest - ty wyrazasz swoje poglady a ja swoje - na tym to polega. jak zaczniemy sie wyzywac to bedzie klotnia :)


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości