O wszystkim na tematy prawne
boniek
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2008 18:11

Jazda po pijanemu - co robić?

Postautor: boniek » 17 maja 2008 18:23

Zostalem aresztowany za spowodowanie wypadku pod wplywm alkoholu.mialem 7 gdzie dopuszczalna liczba wynosi 3.5 (nie zostalem poinformowany w jakiej skali zostalo to badenie przeprowadzone) zostaly przedstawione paragrafy :Bail Act, 1976 ,under provisions of section 38 (1) / 34 (5) / 37 (2) / 37 (7) of Police and Criminal and Evidence Act , 1984.wiem ze mam wtope i adwokat powiedzial ze zabiora prawko na 20 miesiecy.Jezeli ktos moze mi pomoc z tymi paragrafami to bylbym bardzo wdzieczny-postawie 0,7....;-)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 19 maja 2008 12:52

Powinienes pojsc siedziec na kilka lat.

boniek
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2008 18:11

Postautor: boniek » 19 maja 2008 22:36

dzieki za otuche...sam kiedys tak mowilem ale niestety....zycie
ale oprocz tej rady sa jakies madrzejsze...?

jacklawyer
Emigrant
Posty: 121
Rejestracja: 16 maja 2008 05:19

Postautor: jacklawyer » 20 maja 2008 00:35

Drogi Kolego,

Jestem wprawdzie adwokatem (no zeby nie klamac wpis na liste - 'roll of solicitors' dostane pod koniec roku) i w swojej jeszcze nie zaczetej karierze wybronilem goscia za ciezkie pobicie (Sec.47 Offenses Against Persons Act 1861) na rok w zawiasach - ale na pijakow za kolkiem noz mi sie w kieszeni otwiera. Chyba nie znajdziesz tu przyjaciol....

Ale udziele Ci informacji. Z zarzutami cos ci sie po-pier-da-czylo .... Paragrafy, ktore podales to tzw PACE (ustawa regukujaca dochodzenia policyjne i zbieranie dowodow w sledztwie). Twoje zarzuty beda z RTA 1988 (Road Traffic Act – ustawa o ruchu drogowym).

Dostaniesz Sec. 5(1)(a) - driving with excess alcohol in breath, blood or urine (jazda w stanie przekroczenia dozwolonej zaw alk w organizmie) albo Sec. 4(1)- driving while unfit (jazda w stanie niezdolnosci) Przy zawartosci 70-75 masz 24 mies driving ban.

DOBRA WIADOMOSC - 6 mies moga ci zmniejszyc jesli sad zezwoli zebys mogl pojsc ‘drink drive rehabilitation course’.

BARDZO DOBRA WIADOMOSC – Jezeli powtorzysz ten numer to .... pojdziesz siedziec. Dlaczego b.dobra wiadomosc ? Mysle, ze dla innych na pewno - o jednego mniej. Dla ciebie tez b.dobra – bo jest szansa, ze czegos cie to nauczy. Aha - jezeli w Polsce juz byles karany za jazde po pijaku mozesz isc siedziec juz teraz....

Mimo wszystko zycze ci dobrze – zmadrzej.

JK

boniek
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 17 maja 2008 18:11

dzieki

Postautor: boniek » 20 maja 2008 02:32

dzieki bardzo za odpowiedz.z paragrafami to chyba faktycznie cos nie tak bylo..nauczylo mnie to cholernie i wystarczy tych debilnych akcji za kolkiem...
mam dzis tj wtorek "wage" wiec bedzie wiadomo na co zasluzylem...
oczywiscie poinformuje ku przestrodze...ale czlowiek sie nie uczy na obcych bledach tylko na swoich...


Wróć do „Prawo”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron