Wycieczki, spacery, spotkania, miejsca do zwiedzania, wakacje
Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 31 paź 2013 15:22

kamakoma pisze:Jadę do Japonii i już mnie nic nie zatrzymaaaa !!!! Dziekuje za wszystkie porady. I na pewno spróbuje tych lodów o smaku wołowiny.


Bylam 2 razy.. raz w 1990 i pozniej w 1991 wiec kuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuupe czasu temu ;)

Wtedy zreszta z Polski,,, przez Moskwe.. hahahah Kontrast miedzy Polska a Japonia w tamtych latach to byl szok powalajacy.


Milych wrazen :)

kajametrowska
Emigrant
Posty: 161
Rejestracja: 15 lis 2013 17:49

Postautor: kajametrowska » 15 lis 2013 17:57

W biurach podróży pojawiły się już pierwsze oferty na przyszły rok. Warto śledzić, bo czasami można trafić na prawdziwe kwiatki.

Monkey234
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 20 paź 2013 23:10

Postautor: Monkey234 » 03 lut 2014 11:40

kajametrowska pisze:W biurach podróży pojawiły się już pierwsze oferty na przyszły rok. Warto śledzić, bo czasami można trafić na prawdziwe kwiatki.


Proszę Cię biura podróży to i tak zarabiają krocie. Dużo lepsza opcja po prostu zebrać się ze znajomymi wynająć sobie gdzieś w Europie dom czy mieszkanie jak jest mniej osób http://www.novasol.pl/, do tego poszukać tanich linii lotniczych, gdzie czasami za grosze można znaleźć bilety i masz wakacje za pół ceny. A do tego dużo więcej możliwości aniżeli w hotelu, w którym raz masz sąsiadów - nie zawsze fajnych (jak ktoś miał rusków kołosiebie to wie o czym mówie) do tego nie masz tych wszystkich godzin obiadów kolacji, jak nie możesz wrócić to nie wracasz i tyle.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 03 lut 2014 12:44

Monkey234 pisze:A do tego dużo więcej możliwości aniżeli w hotelu, w którym raz masz sąsiadów - nie zawsze fajnych (jak ktoś miał rusków kołosiebie to wie o czym mówie) do tego nie masz tych wszystkich godzin obiadów kolacji, jak nie możesz wrócić to nie wracasz i tyle.


No jak kupujesz jakieś 3 gwiazdowe z promocji, to się nie dziw, że będziesz miał sąsiadów takich samych cebulaków :)

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 03 lut 2014 12:53

Monkey234 pisze: (jak ktoś miał rusków kołosiebie to wie o czym mówie) .


ta... to samo mowia "iini" o Polakach - jak ich maja kolo siebie, nie ludz sie :lol:

marcinek33
Emigrant
Posty: 146
Rejestracja: 16 sie 2012 10:30

Postautor: marcinek33 » 18 kwie 2014 11:24

No ja również jestem zdania, że lepiej jest samemu sobie coś zarezerwować. Obecnie staram się odchodzić od korzystania z biur podróży ponieważ mają wysokie ceny wycieczek no i tyle się obecnie słyszy o bankructwach...
W tym roku razem z żoną zamierzamy wybrać się na weekend majowy do Zakopanego : http://www.accorhotels.com/hotel-direct ... kopane.htm
Bardzo dobry standard. Ceny również ok jak na takie wygody. Co najważniejsze obiekt znajduje się w dobrej lokalizacji. Niedaleko jest do najważniejszych atrakcji a także do dworca .
Pozdrawiam.

seatstreatham
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2014 18:51

Postautor: seatstreatham » 18 kwie 2014 13:27

@ kamakoma-ja tam mieszkalam przez kilka lat-w Osace..musicie pamietac aby rozplanowac wszystko bardzo dobrze,,i gotowka musi byc w portwelu,bo koszmar z wymiana pieniedzy!!nawet w duzych miastach
Japonia nie jest az taka droga jak mowia..poszukajcie w hostelworld lub couchsurfing gdzie mozna tanio lub za darmo przenocowac :)

LUB ZAPRASZAM DO MNIE NA SARDYNIE!!Mam maly 'bed&breakfast' nad morzem :)

Grune
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 maja 2014 15:16
Lokalizacja: Katowice, Śląsk

Postautor: Grune » 21 maja 2014 16:39

Własny samochód i jazda w ciemno w poszukiwaniu noclegu - w całej Europie ci się takie coś spokojnie uda.

piterbb
Gastarbeiter
Posty: 67
Rejestracja: 11 kwie 2014 10:50

Postautor: piterbb » 18 lip 2014 12:22

My zdecydowaliśmy się z żoną na wylot do Grecji, konkretnie na Kretę ( dla zainteresowanych tutaj opis wyspy: http://greckiewycieczki.pl/kreta/ ). Mogę stwierdzić,że byłem wprost zachwycony krajobrazami jakie tam napotkaliśmy. Wyspa jest bajeczna. Są tam przecudowne góry Białe, plaże takie sobie ale można wybrać się na jedną z lagun:
elafonissi
czy też Balos gdzie woda ma bardzo wysoką temperaturę.
Pozdrawiam.

pionas
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 maja 2014 08:50

Postautor: pionas » 19 lip 2014 08:19

Grune pisze:Własny samochód i jazda w ciemno w poszukiwaniu noclegu - w całej Europie ci się takie coś spokojnie uda.


to jest świetny pomysł,

ja zrobiłem coś takiego 3 lata temu.

Tylko my wybraliśmy te kraje, w których mamy jakiś znajomych, Belgia, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Ukraina :)

Belister
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2014 08:37

Postautor: Belister » 30 lip 2014 08:40

Jako facet też wolałbym wybrać się zdecydowanie do Japonii ;) Ale skoro już tam byliście to może przekonasz go że teraz Twoja kolej wyboru wakacji i zrobisz sobie Tour tak jak mówiłaś po kilku państwach ;)

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 01 sie 2014 11:56

Podobno jak się wynajmie domek 1 pokojowy i poleci tanimi liniami w 8 osób, to council przyznaje dodatek na zakup cebuli.

Kaska190
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2014 10:55

Postautor: Kaska190 » 12 sie 2014 10:58

Kocham Liverpool już byłam tam 3 razy i chcę jeszcze pare razy odwiedzić to miasto :)

Girvister
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2014 08:11

Postautor: Girvister » 26 sie 2014 08:14

Ja mogę polecić Polskę.... O ile będzie pogoda oczywiście byłem z narzeczona w tym roku http://www.baltyk-hotel.pl/pl/ i powiem szczerze ze bylo niesamowicie ))) jedzonko pyszne, pogodę mieliśmy superowa... Grille, kolacje na płazy (hotel położony jest nad sama woda) - polecam jak nie w tym roku, to w przyszłym

Malveres
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2014 08:20

Postautor: Malveres » 26 sie 2014 08:21

Poleciłbym Pragę, ale rozumiem, że ma to być wyjazd z kategorii wow!
Może rejs statkiem po Morzu Śródziemnym? Niezapomniane przeżycie. Statek zatrzymuje się w wielu atrakcyjnych portach. Można zwiedzić orientalny Stambuł, urocze kurorty greckich wysp. Posmakować miejscowej kuchni. Polecam ;)


Wróć do „Wycieczki i wakacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości