Wycieczki, spacery, spotkania, miejsca do zwiedzania, wakacje
user1710128
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2008 22:49

Gdzie na romantyczny weekend?

Postautor: user1710128 » 01 maja 2008 22:51

Zamierzam zrobić Żonie niespodziankę i zabrać ją na jakiś romantyczny weekend. Bardziej mi chodzi o coś romantycznego niż zgiełk i hałas. Jestem z okolic Leicester. Co polecacie? Autko mam ;) Jakieś klify, plaże itp. mile widziane ;)

pozdrawiam i z góry dziękuję za propozycje

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 02 maja 2008 09:35

Hej,

Ja na Twojej wysokości, byłam w Hunstunton na wschodnim wybżeżu - jeden, dwa dni na plaży i troche spacerków - może być. W lecie stanowczo za dużo morsów się tam wygrzewa. Na wschód od piaszczystej plaży są śmieszne klify i takie zielone, obrośnięte kamienie.

http://www.panoramio.com/map/#lt=52.937 ... &a=1&tab=1

Obrazek

Obrazek

Zachodnie wybżeże i Walia wydają się jednak dużo atrakcyjniejsze, bo masz tam przede wszystkim piękne góry, a co za tym idzie i klify.

np. Llandudno

Obrazek

http://www.panoramio.com/map/#lt=53.326 ... &a=1&tab=1

Fajne jezioro w tej okolicy Llyn Cwellyn

Obrazek

http://www.panoramio.com/map/#lt=53.073 ... &a=1&tab=1

Bardziej na południu, okolice Rhossili, mają obłędne widoki

Obrazek

Obrazek

http://www.panoramio.com/map/#lt=51.569 ... &a=1&tab=1

Walia ma duuuuzo fajnych miejsc, w moim Google Earth postawilam zaflagowałam sobie kazdy prawie kawałek wybrzeża... Super byłoby wynająć motorówkę i pooglądać klify z morza, szczególnie te między Rhossili a Port Eynon. No ale to już zależy od tego, ile lubicie wrażeń i czy nie boisz się że auteczko natknie się na stado owiec :)

Proponuje dokonac wyboru ogladajac obrazki w panoramio albo Google Earth.

Hoteli zadnych polecic niestety nie jestem w stanie 8)

Ps. Na mojawyspa.co.uk jest wypasiony wątek o ciekawych miejscach do zwiedzania w Walii.

user1710128
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2008 22:49

Postautor: user1710128 » 02 maja 2008 16:44

To się nazywa odpowiedź ;))) Pięknie dziękuję.... musiałaś włożyć w to trochę czasu więc szacunek....

Co do Walii to zjeździliśmy już prawie całą min. Rhosilli, Tenby, Mambles, Llan Stefan i wiele innych.... to prawda, że Walia jest cudowna...

Tym razem jednak zobaczyłbym coś innego... te zielone kamienie wydają się interesujące ;) Fajna ta stronka Panoramio.... bardzo pomocna...

Dziękuję jeszcze raz...a innych czytających ten wątek zapraszam do wpisywania swoich propozycji... ;)

Przydadzą się nam wszystkim ;)

pozdrawiam - Darek

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 05 maja 2008 02:06

Restauracja Jules Verne, drugie piętro wieży Eiffla. Nie znam bardziej romantycznego miejsca :wink:
Najbezpieczniej rezerwowac miejsce przez net.
http://www.lejulesverne-paris.com/

Z kolei miejsce w hotelu możesz znaleźc tutaj:
http://www.hotels-paris.fr/en/

Ja najczęściej wynajmuję pokój w Hotelu Delos Vaugirard.
Lokalizacja fantastyczna, bardzo sympatyczny hotelik.
http://www.deloshotel.com/
Osobiście polecam ;)

Wiem, że to nie klify i plaże, ale w Paryżu jest coś, co działa na każdą kobietę.
Szczególnie polecam wieczorny spacer wzdłuż Sekwany z widokiem na Notre Damme - wzdłuż Port de Montebello i potem mostem Pont au Double, lub Petit Pont pod samą katedrę. Działa zawsze, w 100% ;)

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 05 maja 2008 09:52

Oj Gherbid, Paryz ladny jest, ale oklepany. Na mnie by wrazenia juz nie zrobil, ale moze za stara jestem :D Choc kasztanki mniam, mniam... jak sama próbuje w Anglii upiec to nie smakuja tak pysznie, jak te niehigieniczne, zawiniete w tubke z francuskiej prasy.

Czy szanowny administrator zechciałby przeniesc ten watek do dzialu wycieczki? Skoro powstał nowy dział, czemu by go nie rozruszać :)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 05 maja 2008 10:11

Nie za bardzo pojmuję jak można mówić o Paryżu, że jest "oklepany". Byłem w nim już parę ładnych razy i wciąż nie zobaczyłem połowy tego co chciałbym zobaczyć. Samego Luwru są hektary do zwiedzania, że o innych ciekawostkach nie wspomnę. A kasztany - zgadzam się. Smakują zupełnie jakoś tak inaczej ;)
Ja jednak wolę kawę w którejś z artystycznych mini-dzielnic. Panuje tam zawsze ciekawa atmosfera :)

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 05 maja 2008 12:52

Oczywiscie masz racje, ze Paryz to piekne miasto. Bylam, widzialam, bardzo mi sie podobalo, stanowczo wole Paryz od Londynu. Ale ja mam widac niespokojna dusze i wybieram miejsca, gdzie jeszcze nie bylam :) A do tego przedkładam naturę nad kulturę.

Coz. De gustibus non est disputandum

Moj post napisalam, bo sceptycznie odnosze sie do slow "każdy" "zawsze" i "wszedzie", jak w

ale w Paryżu jest coś, co działa na każdą kobietę.


8)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2008 13:20 przez konto_usuniete, łącznie zmieniany 2 razy.

konto_usuniete
Emigrant
Posty: 203
Rejestracja: 09 sty 2008 13:37

Postautor: konto_usuniete » 05 maja 2008 13:14

User1710128, a skoro Walie dobrze zwiedziłes, wpadły Ci w oko moze maskonury, a jesli tak, to gdzie? Wiem, ze sa kolonie na wyspach Skomer i Skokholm. Ale ciekawa jestem, czy te ptaszki widac jeszcze gdzies indziej.

Maskonur jest bardzo charakterystycznym stworkiem, a wyglada tak jak ponizej, wiec jesli go widziales, to zapewne pamietasz.

Obrazek

Obrazek

sieniol
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2008 13:41

Postautor: sieniol » 24 cze 2008 14:12

Polecam HOLYHEAD szczena opada taka piekna wyspa.....

MOMENTS
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2009 13:58

PROSZE O POMOC

Postautor: MOMENTS » 09 lut 2009 14:15

gherbid pisze:Nie za bardzo pojmuję jak można mówić o Paryżu, że jest "oklepany". Byłem w nim już parę ładnych razy i wciąż nie zobaczyłem połowy tego co chciałbym zobaczyć. Samego Luwru są hektary do zwiedzania, że o innych ciekawostkach nie wspomnę. A kasztany - zgadzam się. Smakują zupełnie jakoś tak inaczej ;)
Ja jednak wolę kawę w którejś z artystycznych mini-dzielnic. Panuje tam zawsze ciekawa atmosfera :)


PROSZE WYTŁUMACZCIE MI JAK MOGE DOJECHAC DO PARYŻA Z LONDYNU BARDZO CHCE POKECHAĆ TAM W WALENTYNKI Z SWOIM CHŁOPAKIEM TO PRAWDA ŻE JEŹDZI TAM JAKIŚ POCIĄG Z LONDYNU? JEŻELI TAK TO Z KĄD I W JAKIEJ CENIE SA BILETY DZIEKUJE ZA POMOC

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 09 lut 2009 14:19


promyk26
Gastarbeiter
Posty: 35
Rejestracja: 25 lut 2009 13:50

Postautor: promyk26 » 13 mar 2009 10:24

Oglądając takie zdjęcia też mi sie zamarzył romantyczny weekend :D

monikav
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 sty 2010 23:25

Postautor: monikav » 09 sty 2010 23:26

Kiedys mieszkalam w Yorku i zawsze mila wspominam ten okres. Piekne i romatyczne miasto. Zdecydowanie polecam.

tomekjak
Gastarbeiter
Posty: 47
Rejestracja: 07 sty 2011 10:05

Piekne fotki

Postautor: tomekjak » 07 sty 2011 10:18

Może i ja równiez kiedys sie tam wybiorę.


Wróć do „Wycieczki i wakacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości

cron