Wycieczki, spacery, spotkania, miejsca do zwiedzania, wakacje
Probka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2015 12:42

Travelcard i transport ze Stansted airport

Postautor: Probka » 06 lip 2015 12:43

Witam!
W najbliższym czasie wyjeżdżamy zwiedzić Londyn. Lądujemy na lotnisku Stansted i mam pytanie jak zorganizować transport.
Chcemy kupić travelcard na tydzień(czy ktoś wie, czy są jakieś wymagania do zdjęcia w travelce?), problem taki, że travelkę musimy kupić na jakieś stacji kolejowej (by mieć bilety 2w1). Czy na każdej stacji kolejowej można takową kupić? Ze Stasted też odjeżdżają pociągi-czy można tam kupić takową kartę i później na niej pojechać do centrum? Jeśli nie, jak najtaniej można dostać się w jakieś miejsce by kupić kartę i jechać dalej? (ceny biletów to 10-20 funtów :-( nie ma jakieś tańszej opcji?)

Może ktoś kiedyś próbował ktoś łapać stopa/zabrać się z jakimś Polakiem bliżej centrum? :-T[

Bardzo proszę o szybką odpowiedź! :)

Probka
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2015 12:42

Re: Travelcard i transport ze Stansted airport

Postautor: Probka » 06 lip 2015 14:12

I jeszcze przy okazji, czy ktoś może mi powiedzieć, czy jeśli już kupię travelkę na strfy 1-2 to autobusy: 113,142 i 311 są "w cenie"? Wyczytałam, że autobusy Londyńskie niezależnie od strefy są niepłatne, jednak np. 311 jest już dość daleko od Londynu. Wiecie może do jakiego miejsca autobusy wliczają się w cenę biletu tygodniowego?


Wróć do „Wycieczki i wakacje”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości

cron