O samochodach, motocyklach i rowerach ...
wiolus83
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2010 07:36

Mój pierwszy samochód w UK?

Postautor: wiolus83 » 05 sty 2010 07:44

chcem kupic samochod w uk ale nie mam kompletnie pojecia jaki bo dopiero od miesiaca mam prawko i nigdy nie mialam auta ,zdalam egzamin na mercedesie A class co o nim myslicie nie drogi w utrzymaniu ,i czy czesto cos sie w nim psuje ,prosze o jaka kolwiek pomoc,dziekuje i pozdrawiam,KINGA.Z

juzekbrona
Emigrant
Posty: 375
Rejestracja: 11 lis 2009 02:37

Postautor: juzekbrona » 06 sty 2010 04:27

Merol A klase jest cool i na topie teraz. Faktycznie jest oszczędny. Kiedys miałem to auto i palił aby 4,5 l/100 km. Po mieście. A na M25 to palił 0.15 l/100km.
Awaryjny nie jest tylko trzeba przestrzegać kilku zasad.

1. Filtr powietrza trzeba wymieniac co 1000 km. Bo inaczej dostaje pyłu i nie dopuszcza paliwa do gaźnika. Ale filtr nie jest drogi. Zamiast oryginalnego można zamontować od Mahindry 200cl. Na Kilburnie, w sklepie u Deepaka kosztuje tylko 3,50F (sklep All Cars Spare Parts).

2. Przynajmniej raz w tygodniu trzeba dokręcać śrubke w lewym tylnym kole. To jest ta śrubka z logo Mercedesa i z gwintem nimbusowym. Oni coś tam pochrzanili i ta właśnie śrubka sie często obluzowuje.

3. Koniecznie trzeba wymieniać baterie w kierownicy. To są paluszki a służą do zasilania sygnału cofania. Jak parkujesz to słyszysz takie biiip, biiip - coraz częściej i wiesz, że jesteś blisko auta za tobą. Jak nie wymienisz baterii na czas (raz w miesiącu) to możesz mieć problemy. Wymienia sie prosto. Trzeba wykręcić znak Mercedesa z kierownicy i tam jest gniazdo baterii.

4. No i tapicerka. Jak Ci sie trafi welurowa to trzeba ją czesać miękką szczotką przynajmniej 2 razy na tydzień. A jeszcze lepszy bedzie pumeks. Jak tego nie bedziesz robić to po miesiącu sie sfilcuje. To jest słynna wada tych samochodów i Mercedes już wypłacił kupe kasy za odszkodowania ale tylko tym co kupili nowe auta.
Jak Ci sie trafi skóra to trzeba ją nacierać 2 razy w tygodniu oliwką dla niemowląt. Najlepsza jest Johnson's. Jak nie będziesz tego robiła to bedzie to samo co z welurem.

A tak poza tym to jest fajne autko i polecam. Mozna fajny efekt podrasowanego silnika uzyskać, jak sie wsadzi w rure wydechową ćwiartke ziemniaka. Ale musi być obrana bo inaczej to bedzie dymić. Skórka ziemniaka w połączeniu ze spalinami wydziela gaz i pare wodną.

Miłej jazdy.

user1665134
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 09 sty 2009 14:42

Re: moj pierwszy samochod w uk

Postautor: user1665134 » 08 sty 2010 01:49

wiolus83 pisze: co o nim myslicie nie drogi w utrzymaniu ,i czy czesto cos sie w nim psuje


Nic sie nie psuje, jeżdżę drugi rok. Główną jego zaletą jest możliwość parkowania w miejscach wielkości średniej szafy. Jedno tylko: nie bardzo się znam na samochodach, ale spodziewałam się, że takie małe g... mniej żre. Pozdrawiam.

lukaszbiernacki1980
Emigrant
Posty: 128
Rejestracja: 17 mar 2015 10:32

Re: Mój pierwszy samochód w UK?

Postautor: lukaszbiernacki1980 » 17 mar 2015 12:15

zaczij poszukiwanie samochodu od sprawdzenia ile bedziesz placic za ubezpieczenie bo moze sie okazac ze przerosnie to Twoje mozliwosci. ja korzystalme globalmarketcompare.com

koalaas
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2015 17:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Re: Mój pierwszy samochód w UK?

Postautor: koalaas » 23 cze 2015 18:02

Dokładnie tak.

mgraczyk
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 09 wrz 2015 16:05

Re: Mój pierwszy samochód w UK?

Postautor: mgraczyk » 11 wrz 2015 09:09

Mój pierwszy samochód w UK to Nissan Almera. Było trudno bo kierownica była z lewej strony a i ruch lewostronny :P


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 28 gości

cron