O samochodach, motocyklach i rowerach ...
user693487
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2007 12:28

Egzamin prawa jazdy w UK

Postautor: user693487 » 22 wrz 2007 12:45

Jak sie zdaje egzamin na prawko w Londynie?Ile sie czeka na egzamin?Czy trzeba miec skonczony kurs?W Polsce zdanie egzaminu to koszmar.Na egzamin czeka sie miesiac i tylko 30% zdaje.Wydaje sie mi ze w UK jest lepiej.Prosze o informacje. Aleck

mówcie_mi_255
Emigrant
Posty: 415
Rejestracja: 09 wrz 2007 07:58

Postautor: mówcie_mi_255 » 22 wrz 2007 21:33

trzeba skończyć kurs, wyjeździć swoje i zdać egzamin, szczegóły na stronie DVLA jeżeli masz problem z językiem to poszukaj w ogłoszeniach, lub po prostu przejedz się do najbliższego oddziału DVLA i zapewne spotkasz polaka, i sa również instruktorzy polscy i z tego co wiem egzamin również można wybrać w języku polskim lecz materiały i książki są po angielsku.
tutaj jest prościej to fakt wystarczy popatrzeć jak te matoły jeżdżą po krawężnikach a linie są abstrakcją :))) tyle tylko że drożej.

Artur
Gastarbeiter
Posty: 41
Rejestracja: 28 sie 2007 19:46

Postautor: Artur » 23 wrz 2007 10:15

user190255 pisze:trzeba skończyć kurs, wyjeździć swoje(...)


Gdzie to wyczytałeś ? Z tego co ja wiem, to nie musisz mieć konkretnej liczby godzin wyjeżdżonej, po prostu bierzesz tyle ile ci potrzeba, a teorii sam się uczysz.

hansklos
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2007 15:33

Postautor: hansklos » 19 paź 2007 16:16

informacje nt szkolenia znajdziesz na stronie dsa. ogolnie 1 krok to trzeba wyslac lub zlozyc w dvla aplikacje d1 na tymczasowe prawo jazdy. bez tego nie mozna rozpoczac nauki ani wpisac sie na egzamin. nastepnie jak juz dostaniesz prawko (provisional) mozesz uczyc sie samodzielnie lub w szkole. samodzielnie mozesz jezdzic z kims kto skonczyl 21 lat i ma prawo jazdy (full UK albo unijne)od conajmniej 3 lat. do teorii sa ksiazki wraz pytaniami testowymi. dostepne tez na cd. egzamin teoretyczny na kat B mozna zdawac po polsku, tzn pytania i odpowiedzi na monitorze sa po agielsku natomiast w sluchawkach jest tlumaczenie. osobiscie odradzam korzystanie z opcji "po polsku" ze wzgledu na niescislosci w tlumaczeniu. a i pozniej przydaje sie znajomsc poznanych zwrotow. koszt egzaminu teoretycznego ponizej Ł30. egzamin to 2 czesci: 1) tak jak w polsce zwykly test; 2)hazard perception tzn sa to krotkie filmy z kamerki umieszczonej w samochodzie, 14 filmow po ok1 min., na kazdym z nich jest conjmniej jedna sytuacja kiedy kierowca powinien zareagowac tzn zmiana kirunku jazdy, predkosci. nalezy jak najszybciej zareagowac na kazda sytuacje i od czasu reakcji zalezy punktacja od 0 do 5 pkt. jeden z filmow zawiera min 2 takie zdarzenia takze trzeba byc skupionym caly czas. max mozna uzyskac 75 pkt a zeby zdac chyba 44. cos sie zmienilo w egzaminach od 1/9 lub 1/10 wiec trzeba to sprawdzic. test zawieral przed zmiana przepisow 35 pytan i trzebabylo odpowiedziec poprawnie na 31. teraz jest chyba wiecej. po zdanej teorii otrzymuje sie certyfikat i wtedy mozna zapisac sie na egzamin praktyczny. koszt niecale Ł50. zdaje sie swoim lub szkolnym samochodem. czas oczekiwania na egzamin teoretyczny ok2 tyg. a na praktyczny od 10 dni do 2 miesiecy- to zalezy od osrodka. jak komus zalezy na casie to warto zapytac przy bukowniu o terminy w kilku pobliskich osrodkach. nie ma obowiazku odbycia zadnego szkolenia przed egzaminem!!! mozna sie szkolic we wlasnym zakresie ale zalecam skorzystanie z pomocy kogos kto ma pojecie o wymaganiach w UK albo wykupic pare godzin w szkole. jest kilka/kilkanascie rzeczy ktore sa inne niz w polsce. na egzaminie praktycznym mozna popelnic 15 drobnych bledow ale zadnego powaznego. powodzenia zycze

hansklos
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 19 paź 2007 15:33

Postautor: hansklos » 19 paź 2007 16:21

jeszcze jedna informacja dla zdajacych nie mowiacych po angelsku. na egzaminie moze towarzyszyc tlumacz tj osoba pow 16 lat ale nie moze to byc instruktor.

user2124874
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 15 lis 2007 16:09

Oficjalne testy na prawo jazdy po polsku

Postautor: user2124874 » 15 lis 2007 16:12

znajdziesz je na www.emano.co.uk

user362449
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2007 17:02

Postautor: user362449 » 31 sty 2008 07:43

Samodzielnie mozesz jezdzic z kims kto skonczyl 21 lat i ma prawo jazdy (full UK albo unijne)od conajmniej 3 lat.

czy mozw ktos mi wyslac linka do konkretnej informacji czy z polskim Prawkiem mozna uczys kogos czy musi byc UK

4@wp.pl
Gastarbeiter
Posty: 24
Rejestracja: 27 sty 2008 19:43

Postautor: 4@wp.pl » 26 cze 2008 02:04

instruktor nauki jazdy udziela lekcji
Witam, udzielam lekcji nauki jazdy w Srodkowej Anglii. Dzialam w okregu miast:
Liverpool,Chester, Manchester, Huddersfield, Leeds, Skipton, Clitheroe, Kendal, Lancaster, Fletwood, Blackpool, Preston, Southport oraz w ich okolicach.

Moge tez dojechac w dowolne miejsce w UK w sytuacji gdy jest wieksza grupa zainteresowanych.
Pozdrawiam i zapraszam.

klaudia123
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 21 maja 2008 18:36

Re: Oficjalne testy na prawo jazdy po polsku

Postautor: klaudia123 » 08 lip 2008 15:37

user2124874 pisze:znajdziesz je na www.emano.co.uk


korzystalam z tej literatury i rowniez polecam - fachowy i przystepny
jezyk, doskonala jakosc, testy aktualne. Z tego co sie orientowalam to
rzeczywiscie brak jest innego legalnego tlumaczenia takich testow, takze
naprawde warto zaufac jesli chce sie miec egzamin z glowy za pierwszym
razem :lol:
pozdrawiam

joel
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2008 21:07

Postautor: joel » 17 sie 2008 21:12

Mowisz emano?! tak sie wlasnie zastanawiam na co sie zdecydowac, bo w testach na prawko w jezyku angielskim duzo jest specjalistycznego slownictwa, a troche trudne i nudne wydaje mi sie wkuwanie na pamiec niektorych slowek. Hmmmm, testy po polsku moglyby mi troche ulatwic nauke......... :?: :!: :D

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 sie 2008 22:57

Lepiej sie naucz po angielsku, naprawde przyda ci sie :)

aldus
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2008 20:15

Postautor: aldus » 23 wrz 2008 20:17

Ja tez jestem bardzo zadowolona z materialow EMANO. Przygotowywalam sie do egzaminu korzystajac z ich ksiazek i co najlepsze nie musialam wertowac slownika ang-pol:) Poszlo szybko, egzamin juz zdany:) Jak ktos ma jakies pytania czy watpliwosci - w podreczniku mozna znalesc duzo ciekawych porad i wyjasnien a jak nie to zawsze mozna do nich zadzwonic.
Pozdrawiam :D

krasna
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2008 17:50

Postautor: krasna » 29 paź 2008 17:54

Ja korzystalam z podrecznikow emano mimo ze moj angielski jest skromnnie mowiac SUPER :D
Chwilami sie zastanawiam czy polski nie jest moim problemem, w kazdym razie jak rozmawiam...

Co do podrecznikow to musze przyznac ze sa fajnie przygotowane, niewielki format, nie ciazy w torebce bardziej niz gazeta metro :D

achl
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 paź 2008 08:22

Postautor: achl » 02 lis 2008 18:43

Czesc

Mamy male pytanko odnosnie testow na prawo jazdy zdawanego w UK, mianowicie jak to jest juz na egzaminie teoretycznym
?
Zdaje sie na polskich testach? czy ktos moglby napisac jak to dokladnie wyglada? czy masz przed soba polskie testy czy lektora w sluchawkach? slyszelismy rozne opinie...
czy rejestrujac sie musisz zaznaczyc jak chcesz zdawac? Jest w ogole taka mozliwosc?

joel
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2008 21:07

Postautor: joel » 19 lis 2008 20:56

Achl, ponizej masz fragment ze stronki emano:

"Na teście teoretycznym dostaniesz słuchawki i wszystkie instrukcje, pytania i odpowiedzi będziesz słyszeć po polsku. Podczas egzaminu z jazdy Twój znajomy/a może jechać z Tobą i tłumaczyć polecenia egzaminatora".




Ale i tak bedzie lepiej jak sie do nich odezwiesz i dowiesz od zrodla
e-mail: biuro@emano.co.uk

telefon: 07871 410164

Pozdrawiam :D


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron