Strona 1 z 1

Silnik motocykla wyłącza się podczas deszczu

: 21 sie 2020 19:28
autor: airystelan3
Okej, naprawdę nie wiem, co robić… Myślałem nawet o sprzedaży roweru. Mam KTM Duke390, rok 2015. Kiedy motocykl stoi na deszczu lub kiedy na nim jeżdżę, silnik po prostu się wyłącza, zwłaszcza gdy szybko obracam przepustnicę (ale jak jest bardzo mokro to po prostu gaśnie, czasami nie. nawet się nie uruchamia, ale jak to zrobi, jak tylko przekręcę przepustnicę, nawet w najmniejszym stopniu, ponownie gaśnie).

To nie bateria, wszystkie światła, elektryka są w porządku. Zaizolowałem kilka kabli i inne rzeczy, które wydawały się być odsłonięte. Zmieniłem świecę zapłonową, ale problem nadal występuje.

Co to może być? Nie chcę go sprzedawać, ale potrzebuję niezawodnego roweru! Dużo tu pada ..

Re: Silnik motocykla wyłącza się podczas deszczu

: 29 sie 2021 20:50
autor: Britisher
Napisałeś że to nie wina zasilania. Czy możesz po prostu spróbować zmienić akumulator na inny? Winą może być wada techniczna akumulatora. Zwykle wygląd wszystko ok, akumulator ładuje się że fest i trzyma napięcie tyle że odrobina wilgoci powoduje brak możliwości rozruchu silnika. Kickstarter działa bez zarzutu. Akumulator jest w takim przypadku w ostatnim stadium żywotności. Należy wymienić lub oddać do serwisu w celu naprawy. Temat dla majsterkowicza. Problem w tym że wysiada na amen w najmniej oczekiwanym momencie.

Re: Silnik motocykla wyłącza się podczas deszczu

: 30 wrz 2021 10:55
autor: davidnord131
True i have faced it alot as in sri lanka it rains alot