Strona 1 z 1

SAMOCHODEM PO ANGLII

: 08 lut 2019 14:51
autor: PG1985
Witam,
szukam pomocy. Wybieram się ze Złombolem starym samochodem FIAT 125P do Irlandii. Będziemy przejeżdżać przez Londyn i chcielibyśmy go zwiedzić.
Jakie dokumenty muszę mieć na samochód żeby zgodnie z prawem poruszać się po Anglii i Londynie.
Dzięki za pomoc

Re: SAMOCHODEM PO ANGLII

: 18 lut 2019 19:49
autor: mamakaroliny
Mysle, ze to bardzo fajna opcja aby zwiedzić Anglię samochodem. Też mam taki plan, ale pierwsze co to musze zmienic samochód na wiekszy i wygodnieszy. Dotychczasowy samochód chce oddać do skup samochodów warszawa - kupieauta.pl Jak to piszą na stronie - minimum formalności, maksimum zadowolenia. O to dokładnie mi chodzi o zalezy mi na czasie.

Re: SAMOCHODEM PO ANGLII

: 19 lut 2019 12:06
autor: Nela09
musisz posiadać MOT i ubezpieczenie z kraju pochodzenia oraz coś, co będzie dowodem, że jesteś w tym kraju krócej niż 6 miesięcy (np. bilet promowy). To na wypadek, gdyby zatrzymała Cię policja, bo w UK samochodem polskim możesz jeździć tylko przez 6 miesięcy. P.S. Złombol to świetna impreza, nawet jedna bardzo znana firma pożyczkowa ją wspiera - ostatnio dołączyli się do rajdu po Grecji ;) więc jak widać impreza znana i polecana :)

Re: SAMOCHODEM PO ANGLII

: 19 mar 2019 18:11
autor: marianxb5
Podłączę się do pytania. Tylko ja chce ową podróż wykonać motocyklem. Czy w przypadku motocykla są jakieś specjalne wymagania?
Co to jest ten MOT?
dodam jeszcze od siebie, że w samochodach trzeba przestawić lampy lub nakleić specjalne naklejki na światła.

Re: SAMOCHODEM PO ANGLII

: 16 lip 2019 12:57
autor: elabarbara
O, fajna wycieczka, ale Anglia to dość mokry kraj i jak tam wygląda Twój samochód po trasie? Ja to bym nie zaryzykowała takiego samochodu, szczególnie, że teraz się coraz lepiej cenią. A skoro mowa o autach, to co możecie mi powiedzieć o salonie BMW Bawaria Motors w Gdańsku? Rzetelny i uczciwy? Czy nie za bardzo?