O samochodach, motocyklach i rowerach ...
BULI92
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016 20:04

Auto do PL

Postautor: BULI92 » 25 lip 2016 20:12

Witam.. nie znalazłem podobnego tematu wiec zakładam nowy..

Mam takie zapytanie odnośnie zabrania auta z uk do PL..
Słyszałem od paru osób że wystarczy tylko wysłać ( chyba ) niebieski druczek z dowodu rejestracyjnego samochodu i że juz jest auto wyrejestrowane.. Czy to prawda czy jest to bardziej skomlikowane? I czy faktycznie od 2016r nie trzeba płacic cła za wywóz auta?
I czy dużo papierkowej roboty jest z zarejestrowaniem anglika w PL? Bo duzo jest informacji na ten temat w internecie ale starych i pewnie przeterminowanych..

Z góry dzięki i pozdrawiam..

robertjohn
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2016 10:35

Re: Auto do PL

Postautor: robertjohn » 04 wrz 2016 10:40

Witam
Niedawno wyslalem auto to do polski
Wiec nie jest prawda jakoby nie trzeba bylo placyc cla
bo wlasnie uiscilem ta oplate
tylko zalezy od pojazdu jaka wysoka
Samochody o pojemnosci wiekszej niz 2 litry oplata jest 20 % od wartosci pojazdu w pl
Samochody ponizej 2 litrow okolo 2%.
Ja nic nie wysylalem do DVLA .Ale powinno sie to zrobic przed wyslanie auta do polski
Pozdrowienia Robert

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Re: Auto do PL

Postautor: darekzlondku » 12 wrz 2016 21:19

hej,
jesli mozesz
podaj link gdzie oplacic taki pdodatek.
i proste pytanie ; wyjezdzajac za granice (do PL) nie mozesz weiedziec czy napewno sprzedasz autko z UK. wiec permanent export sprowadza sie do wyslania V5C/4 do DVLA, i nic nie ma o takim podatku napisane w na stronie DVLA...
pozdrawiam

Szymon54
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 14 wrz 2016 20:11

Re: Auto do PL

Postautor: Szymon54 » 14 wrz 2016 20:12

Dokładnie, też potrzebuję takiej informacji.

szymekkrusz
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 15 wrz 2016 10:15
Kontaktowanie:

Re: Auto do PL

Postautor: szymekkrusz » 15 wrz 2016 10:18

Czy ktoś mógłby odpisać? Też potrzebna jest mi ta informacja

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Re: Auto do PL

Postautor: darekzlondku » 15 wrz 2016 21:43

coz,
nie iestety postawilem sien w dosc zagadkowej sytuacji, nie planowale sprzedazy autka w PL ale po pzryjezdzie do tejze Naszej Ojczyzny stwierdzilem ze prblem ktory wystapil na miejscu wyklucza powrot, wiec uznalem ze zostawie autko w Pl w ramach sprzedazy, zatem wiec poniewaz i dlatego, zabralem tylko odcinek V5C/4 i wysle do DVLA... zobacze co odpisza?
Niby jest ifo azeby przed exportem za granice wyslac tenze powyzej odcinek, ale z drugiej strony, dysponuje sowja wlasnoscia, a przewidzoec ze najdzie mnie ochota sprzedazy znienacka jest moja decyzja, wiec domyslam sie ze ze nie powinienem stawac przed trzybunalem konstytucyjnym lub tez spedziic 5 lat za kratkami...
zobaczymy
jesli mnie system DVLA nie wkurwi na smierc... to napisze
pozdrawiam

Jedrzej54
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2016 18:05

Re: Auto do PL

Postautor: Jedrzej54 » 16 wrz 2016 18:05

Dzięki za info

BULI92
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2016 20:04

Re: Auto do PL

Postautor: BULI92 » 29 wrz 2016 19:07

Witam ponownie..

Siedze juz z autem od miesiąca w PL, tylko że za pare dni konczy mi sie roadtax ale ubezpieczenie i przeglad mam jeszcze przez miesią.. Auto planuje zarejestrowac w PL, tylko teraz pytanie tego typu, czy jesli skonczy mi sie roadtax a auto nie jest w UK to czy musze płacic dalej? czy jesli jest to auto w PL to wystarczy mi ubezpiecznie i przegląd.. I planuje wysłac na dniach druczek zeby wyrejestrowac auto.. i powiedzcie mi czy mam wysłac dzisiejszą date czy lepiej wtedy kiedy faktycznie wyjechałem nim z uk, czy może lepiej wpisac że dopiero za pare dni opuszcze Anglie? Dzieki za wszelkie odpowiedzi..

A z własnego doświadczenie ile mniej wiecej wynosi rejestracja anglika w PL?

robertjohn
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2016 10:35

Re: Auto do PL

Postautor: robertjohn » 02 paź 2016 12:56

Witam ponownie
Co do pytan
Jesli chodzi o oplacenie cla w polsce jest to tak, zglaszasz sie do najblizszego urzedu celnego i skladasz wniosek o oplacenie auta. Tam musisz podac dane z dowodu rejestracyjneo ( logbooka) i wtedy oplacasz clo. Tak to bylo w moim przypadku. A na pytanie drugie jak chodzi o roadtax to niemusisz placic chyba ze stoi ten pojazd na drogach GB to wtedy musisz i nic ci nie zrobia.

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Re: Auto do PL

Postautor: darekzlondku » 02 paź 2016 23:27

hej
poki co, wyslalem w polowie wrzesnia odcinek z mojego logbooka o "permanent export" i z ta data ktora podalem na tymze odcinku, autko przestalo miec wazny road tax ( taka info jest dostepna na stronie DVLA)...
czyli jak na razie bez zgrzytow, ale tez nie dostalem zadnego potwierdzenia na pismie / info zwrotnej po wyslaniu tegoz "swistka"...
pozdraiwm...

Megatronik
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 27 lip 2017 16:47

Re: Auto do PL

Postautor: Megatronik » 27 lip 2017 16:48

Wiele ciekawych informacji się dowiedziałem w tym temacie

ImportSamochodow
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2022 14:31

Re: Auto do PL

Postautor: ImportSamochodow » 21 mar 2022 14:56

W razie jakichkolwiek problemów z dokumentami, albo pytania o import można kierować tutaj: https://autozanglii.pl/. Firma działa na terenie całej Europy, nie tylko w Polsce.


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości