O samochodach, motocyklach i rowerach ...
Olekkomolin
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2015 12:21

Uwaga na oszustow

Postautor: Olekkomolin » 22 lip 2015 12:27

Witam ostatnio napotkalem oszustow podszywajacych sie za pay pal a mianowicie dalem ogloszenie o samochod i zaraz oszust znalazl wszystko juz bylo dogadane,mial mi wyslac kase za auto i na jakiegos kuriera ,bo te auto bylo na czesci ok mysle ale po chwili dostalem niby sms od Pay pal ze niby mam wplacic przez WU dla kuriera a po tym bede mial dostepne moje srodki, oczywiscie wyczulem oszusta i napisalem ze nic pierwszy nie wysylam poki nie bedzie kasy , po tym dostalem z 5 email mi z interpolu , ze w zwiazku ze ja oszukalem bede aresztowany, zadzwonile do PP , oryginalnego a oni ze nic takiego nie bylo miejsca, prosze uwazac i nic nie wysylac , emaile sa tak zrobione ze wygladaja jak z oryginalnej strony

maciejmaka
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2015 12:39

Re: Uwaga na oszustow

Postautor: maciejmaka » 05 sie 2015 12:48

Zobacz na dokładny adres nadawcy. Ja dostałem podobnego maila od "paypai" (duże i wygląda jak małe L). Sprawę zgłoś do fraud, oni się tym zajmą dalej.

Gostek
Gastarbeiter
Posty: 56
Rejestracja: 23 sie 2015 19:52

Re: Uwaga na oszustow

Postautor: Gostek » 23 sie 2015 20:15

W GB coś przynajmniej z tym robią, w pl jakoś nie pamiętam, by komukolwiek udało się odzyskać kasę czy coś, by w ogóle policja się sprawą zajęła w sposób rzetelny a nie tylko zlanie tematu i umorzenie.

Zdrapaka
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 09 lut 2016 13:29

Re: Uwaga na oszustow

Postautor: Zdrapaka » 15 lut 2016 07:19

A słyszeliście o oszustach poskładajacych butelkę pod koło, albo wsadzają banana do wydechu - żeby wypłoszyć kierowce z samochodu i samochód w drodze do rozbiórki. Trzeba uważać... :/ No i jeszcze Ci co na drogach udają, że są pijani po to, żeby ktoś się zainteresował i ściągnął ich z ulicy, efekt ten sam.

Granat83r
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 sie 2020 12:38

Oszust-naciągacz PAYPAL

Postautor: Granat83r » 24 sie 2020 13:05

[color=#4000BF]Użytkownik posługuje się Email camillawilliams007@gmail.com . Że niby kupiła i zapłaciła za przedmiot za pomocą PayPal a w rzeczewistości wysłane fałszywe-przerobione wiadomości PayPal w których jest instrukcja jak stracić pieniądze .

[/color]

https://drive.google.com/drive/folders/1Qsg1-gsTtiD-oXsgJdw3p8uQZ210LlKx?usp=sharing

akierejczuk
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2020 20:43

Re: Uwaga na oszustow

Postautor: akierejczuk » 08 wrz 2020 20:52

Uwaga na oszusta,wysyła wiadomości z meila camillawilliams007@gmail.com, podaje sie za matke ktora chce kupic cos dla corki, potem fałszywe meile z paypala przychodza na twoje konto meilowe,twierdzac ze tylko przez paypal moze ci zapłacic. Tylko zwróc uwage ze prawdziwe konto paypal jest inaczej pisane..tzn są duze i małe litery a to od tej pani jest fałszywe. Niestety po zdemaskowaniu oszust wysyła kupę wiadomości zastraszających...że niby spali twój dom, że cię znajdzie bo z ogłoszenia ma twój adres i telefon...itp. Polecam zgłaszac na policje oraz do ActionFraud.Banalnie proste i mam nadzieję że złapią oszustów.


Wróć do „Motoryzacja”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 10 gości

cron