Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
Aleks11
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2007 09:35

Becikowe w UK

Postautor: Aleks11 » 22 gru 2007 09:37

witam was.Mam nadzieje ze uzyskam tu troszke pomocy.Moja kobieta jest w ciazy za okolo 4 miesiace bedzie rodzila tutaj w Anglii lecz nie mamy pojecia jak starac sie tutaj o becikowe.Pracuje sam wiec kazdu grosz by sie przydal na malenstwo.Prosze o POMOC.Z GORY DZIEKUJE

user1732632
Gastarbeiter
Posty: 8
Rejestracja: 26 sty 2008 23:24

Postautor: user1732632 » 26 sty 2008 23:31

hejka.moja zona wlasnie 01.01 urodzila i nie myslelismy o czyms takim jak becikowe,pewnego razu pracownik firmy bounty od fotek itd,przyniusl reklamowke firmowa z akcesoriami i reklamy itd,minnymi formy na child benefit i te becikowe ktore w sumie wynosi 1000£lecz rozlozone na lata nie jednorazowo,1-sza wplata po wyslaniu form to 250£ kazda inna tez 250 wiec tak to wyglada.ewentualnie w klinikach gdzie uzeduja GP tez sa formy dostepne lub na inland revenue websidzie.powodzenia wiec.mariusz

AgatkaP
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 19 sty 2008 21:12

Postautor: AgatkaP » 27 mar 2008 21:45

Jakie £1000? cos sie Wam chyba wszysko poknocilo.
Nie ma zadnego becikowego w UK, jedynie dostaje sie voucher na £250 tzw. Child Trust Fund, ktory nalzey wplacic na konto dziecka i tylko ono po uzskaniu pelnoletnosci moze te pieniazki wyciagnac. Chil Benefit to okolo £18 tygodniowo na pierwsze dziecko, i jesli sie Wam nalezy to Working Taz Credit(zaley od wysokosci zarobkow) zeby dostac to co kolega wyzej mowil, te z£500 to trzeba pobierac jsa job seekers allowance, i tyle.
ja nie wiem dlaczego ludzie wymyslaja takie pie..., tyle mitow krazy i az glowa boli jak czytam takie glupoty.macie internet sprawdzcie na job centre albo direct.gov

rbiegala
Gastarbeiter
Posty: 78
Rejestracja: 26 mar 2008 09:26

Postautor: rbiegala » 28 mar 2008 09:07

Sure Start Maternity Grant

Jest to £500 i nie nalezy sie kazdemu.
Szczegolysa na:
http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/Cus ... 0.xml.html
Wystarczy dostawac Child Tax Credit wiekszy niz elemet rodzinny.

Przeciez to wszystko jest na wielu stronach www, nie tylko po angielsku.

Robert


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 32 gości

cron